alocatie nou nascut

pentru trusou si aceea indemnizatie trebuie sotul sa depuna actele!
la nastere vei primi.. 150 lei trusoul , 230 lei indemnizatia de naster (NUMAI O SINGURA DATA ) si alocatia nou-nascutului pana la 2 ani de 200 lei lunar!
si ceri 600 lei daca ai maternitate!
atat
ale_micutza
Postat pe 25 Mai 2010 21:55
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 15:16
Buna, sunt noua pe acest forum, viitoare mamica cam in doua saptamani si as vrea sa stiu daca ati aflat raspunsul la intrebarile tale. stiu ca nu se mai acorda trusoul pentru nou nascut, dar stiti cumva daca alocatia de 230 RON se mai acorda?
garbo071270
Postat pe 27 August 2010 19:44
buna mamici!!!!!!poate sa ma ajute si pe mine cineva raspunzandu-mi la intrebari.. nasc luna viitoare,vreau sa stiu daca se mai da la nastere banii aceia ptr trusou 150 de lei si alocatia aceia ptr nou nascut care se da o data ptr fiecare copil 230 de lei parca era.... si alocatia se primeste la 3 luni dupa ce depun actele?cumva da si din urma?sunt foarte ingrijorata pentru ca eu nu am nici un fel de venit,nu am mai lucrat inainte sa raman insarcinata... sunt o mamica singura care am decis sa pastrez bebele ptr ca nu sunt de accord cu avortul,orice copilas merita dreptul la viata la lumina soarelui....bine ca si eu imi doresc enorm copilul....taticul bebelui ne-a parasit spunandu-mi ca si eu si bebele putem sa si murim k nu-l intereseaza nimic,nu pot sa contez pe nici un fel de ajutor din partea lui ma uraste si pe mine si copil dar nu stiu de ce,vrea doar sa isi faca viata,sa se distreze...chiar ar fi buni acei banuti pana ma pot angaja:( pana acum pot sa zic cu tristete ca nu i-am cumparat nimic bebelusului meu ca nu am avut bani ca fiecare mamica care se pregateste de nastere,nu am hainute nu am nimic pregatit:(....nu stiu ce o sa ma fac....astept un raspuns si va multumesc anticipat...:*:(
mihaela89
Postat pe 16 Septembrie 2010 16:18
buna,am nascut in 24 octombrie 2010,puteti sa imi spuneti daca o sa primesc ceva dupa copil?
eu nu lucrez si sunt minora numai in iunie fac 18 ani,dar am nascut in belgia.daca stiti ceva va rog sa imi spuneti.
multumesc!
garbo184606
Postat pe 30 Ianuarie 2011 14:28
Am si eu o intreb deci alocatia e de 230 ron doar atat nu ???????????
marya_daniela
Postat pe 24 Noiembrie 2011 13:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Denumirea pozelor... 11 De la: margo_kidz 16 Iulie 2010 21:28
e vreo problema daca leam schimbat? 2 De la: anca16 9 Iulie 2011 00:40
alocatie nou nascut 36 De la: marya_daniela 24 Noiembrie 2011 13:01
concurs foto copii 5 De la: karmina 25 Iunie 2009 12:36
concurs Pikovit 1 De la: kidz004152 13 Decembrie 2009 04:12
Setari Cookie-uri