cum ne ferim de pericolele internetului?

Zi de zi auzi tot mai multi parinti cum se plang de inactivitatea fizica a copilului datorita faptului ca nu se mai dezlipeste de calculator. Pe langa acest inconvenient, constant observi comportamente total necorespunzatoare ale copilului care, influentat de imagini sau inregistrari postate pe anumite site-uri,transforma radical comportamentul acestuia in unul violent, lipsit de o conduita de bun simt si respect. Solutia pare a fi instalarea unui program de control parental. Am incercat variantele free dar s-au dovedit a fi ori prea sarace in ceea ce priveste setarile ori dupa o perioada mi se cerea cd key care normal se plateste. Acum am cumparat un stick usb de control parental si deocamdata sunt foarte multumit de el.
kidz007153
Postat pe 8 Martie 2010 15:06
Da, asa este - internetul face tot mai multe victime. Sustin cu tarie ca este vina noastra, a parintilor, pentru ceea ce se intimpla cu piticii nostri. Consider ca putem tine copiii departe de calculator chiar si in zilele astea. Copiii mei sunt implicati in activitati sportive - antrenamente sustinute. De multe ori, din prea multa dragoste, noi ii impingem spre internet. e suficient ca micutii nostri sa puna boticul si suntem gata sa facem orice pentru a ii vedea zambind. Din experienta mea pot spune ca prefer sa planga ei acum, decat sa plang eu mai tirziu.
forbiden
Postat pe 12 Aprilie 2010 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Faceti cadou o carte copilasului dvs si daruiti un zambet baietelului meu 1 De la: Corina1982 28 Octombrie 2009 21:29
Angajez Bona 20 De la: alfheim 6 Octombrie 2011 16:31
comportamentul copiilor de 2-3 ani 34 De la: dananica77 23 Martie 2012 16:46
modeling!!!!! 4 De la: office_salinasusesi_ro 2 Aprilie 2010 19:32
Ofer servicii bona Bucuresti 8 De la: garbo207300 28 Mai 2011 19:06
Setari Cookie-uri