invarea ceasului

va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema . copilul meu are 7 ani si de cateva luni bune ne chinuim sa invatam sa citeasca ceasul si nu reuseste deloc.
ori nu ii explic eu cum trebuie ori nu este el atent deloc.nicio metotda folosita nu da roade . poate stiti voi ceva trucuri . mersi mult .
kidz005574
Postat pe 3 Martie 2010 16:46
daaa,interesant subiect!cu aceeasi problema ma confrunt si eu.fetita mea implineste in iunie 5 ani;educatoarea m-a oprit intr-una din zile si mi-a spus ca majoritatea copiilor de varsta ei stiu sa citeasca ceasul.Orice as face nu da roade .Ea inca ma intreaba :Mami acum e astazi?
chanty
Postat pe 6 Martie 2010 19:11
wow,ce interesant chanti eu cred ca minunea ta este mica sa stie deja ceasu,parerea mea ceasu se invata cand intri la scoala si deja sti bine cifrele ma repet asta este parerea mea.


kidz,rabdare multa tu il cunosti mai bn ia-l pe ocolite fa in asa fel incat sa fie o joaca cred ca o sa dea roade dar trebuie sa ai rabdare.


va pup si succes.
anaROBERT
Postat pe 6 Martie 2010 19:46
pai da,asa am spus si eu,dar ce ma fac cu educatoarele? .Au un sistem mai diferit de al nostru si traind aici trebuie sa tin pasul cu ei(.eu cred ca pe la 7 ani am invatat).Oricum daca va vin idei,,dati in mine cu ele"mi-or prinde bine.va pup
chanty
Postat pe 6 Martie 2010 20:20
si eu stiu ca tot pe la 7 sau 8 ani l-am invatat si ceasul si lunile anului ma pedepsea tata daca nu le stiam si incurcam limba mica cu limba mare .

au timp sunt copii isteti,totul este sa aveti rabdare cu ei .
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 00:53
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 20:24
am incercat cu foarte multa rabdare . ii explic cum este cu si si fara , zice ca a inteles si data viitoare cand il intreb spune ca este 2 si cinci cand de fapt este 2 fara cinci . atunci il mai intreb odata si atunci spune 2 fara cinci .
kidz005574
Postat pe 16 Martie 2010 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cabinet specializat copii 0-6 ani 1 De la: irinae 2 Octombrie 2009 12:14
bijuterii argint 1 De la: MikyLove 27 Ianuarie 2011 23:50
mamici nascute in noembrie 45 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 15:53
SUPER OFERTA!!CARUCIOR GOODBABY+SCOICA(BORDEAUX+GRI)-NUMAI 370LEI 1 De la: elenagrosu 29 Octombrie 2009 17:03
vand masinuta jumbo 1 De la: 1ayana 9 Iunie 2009 14:29
Setari Cookie-uri