GREUTATE BEBE LA 1AN

Buna dimineata, bine v-am regasit ..am si eu o intrebare pentru mamicile cu bebei de peste un an, Cat au cantarit sau cat cantaresc ei la 1 an? Baietelul meu are 1 an si 9.300kg ..de cam 2 luni si ceva .De mancat a mancat bine, nu exagerat ..dar nu mi am facut probleme .Acum de vreo 2 saptamani nu a vrut decat lapte(cred eu ca ii dau niste masele), dar nu a slabit ..are aceiasi greutate. La nastere a avut 2kg..el este energic se joaca adica nu se comporta ca si cum ar avea ceva ..sa imi fac griji?? ca de doua luni nu a luat in greutate ?? A trecut cineva prin asa ceva ?.La doctor ajungem deabia peste 10 zile pentru ca ne am mutat din bucuresti..si parca avem mai multa incredere in doctorul lui .
amelia_kidz
Postat pe 13 Februarie 2010 09:33
eu zic ca e normal,avand in vedere cu cat s-a nascut.si al meu are 9 kg,dar s-a nascut de 1,4 ...asa ca...si noi ne faceam griji,dar am renuntzat.oricum,dupa un an ia in greutate mult mai putin.daca e sanatos,eu spun ca nu ai pentru ce te ingrijora.
iullius2001
Postat pe 13 Februarie 2010 09:44
buna amelia bebicul tau are o greutate perfecta si noi avem 1 an si apropae 4 luni si avem 10 kg jumate asa ca nu te ingrijora n uai de ce,sanatos sa fie
dupa varsta de 1 anisor ei se agita foarte tare pe piciorusele lor danseaza au activitatile lor somnul este mai putin este normal sa dea jos dar vor veni perioade si perioade cand se ingrasa cand slabeste nu iti face griji.pupici
anaROBERT
Postat pe 13 Februarie 2010 10:37
bebica mea are 10 kg la 11 luni dar la nastere a avut 3.600kg,asa ca eu zic ca e bine.dar ca sa fii linistita eu zic sa te duci la medicul de familie sa iti zica parerea
ionela_miruna
Postat pe 16 Februarie 2010 10:11
Este foarte buna greutatea pt 1 an. Faptul ca nu a mai luat in greutate in ultima luna nu este o problema, pentru ca de fapt copilul creste in lungime. Fetita mea asa face: papa foarte bine, nu avem probleme, iar cand nu se vede la cantar se vede la lungime . Deci nu aveti niciun motiv de ingrijorare. Toata vara(3-4 luni) abia daca mi-a luat la cantar 100 grame, dar in schimb a crescut 5 cm...Deci , multa sanatate in continuare!
IriCris
Postat pe 16 Februarie 2010 17:12
buna Amelia. Si eu am o fetita de 11 luni si are 10 kg. Avand in vedere greutatea bb-lui tau de la nastere, eu zic ca este f bine cum este acum. Daca nu da alte semne ca ar fi bolnav, nu ai de ce sa-ti faci griji. Pur si simplu este o
perioda mai naspa a lui bebe. Si noi am avut cateva zile cand nu am papat decat lapte, dar a trecut. deci, nu-ti fa probleme cu greutatea, daca bebe mananca si este bine dispus atunci este totul ok. Multa sanatate
alina_lazar26
Postat pe 16 Februarie 2010 18:36
Multumim pentru raspunsuri.. am intrat ..defapt tocmai incheiem a 3 sapt. in care nu am vrut decat lapte fructe si putin iaurt..dar se pare ca ne dau maselutele.Are gingia sus ffff mult umflata si rosu inchis spre mov de vreo 4 zile sper sa ii sparga mai repede ca sa incepem sa mancam si mancarica , caci apoi uitam gustul si ne invatam doar cu biberonul.Va pupam sa aveti o saptamana frumoasa .
amelia_kidz
Postat pe 21 Februarie 2010 10:54
normal, dupa carte, e ca bebe sa ia cate 750 gr /luna. deci, avand in vedere cat a avut la nastere... e bine. noi suntem mai grasuni ca am papat fff mult cand aveam, colici. ne-am nascut cu 3.750, am plecat acasa cu 3.600, dar la 1 luna aveam 5.400 dr pediatru m-a facut nebuna atunci acum avem 8 luni si 11 kg... dar, noi facem rxceptie de la regula, ca mami e nebuna si indoapa pe toata lumea!!! asa ca nu iti face griji. totul e sa fie sanatos bb, nu gras... daca e gras nu e bine pt inimioara lui!
hamham
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2 baieti 22 De la: Eugenia69 27 Iunie 2011 19:47
costume de mos craciun si craciunite pt copii pe comanda-noi 1 De la: OargaDana 20 Decembrie 2011 16:42
microunde 49 De la: LILO 19 Octombrie 2010 17:31
Foto Video Trash The Dress, Poezia asezata in rama 1 De la: eunescu 10 Noiembrie 2009 13:02
vand INFACOL 1 De la: paulescu 3 August 2009 18:16
Setari Cookie-uri