intoarcerea la munca mai devreme de 2 ani

am si eu o nelamurire.daca ma intorc la serviciu mai devreme de 2 ani cati bani primesc in afara de alocatie? 100 sau 300 lei?
ionela_miruna
Postat pe 1 Februarie 2010 16:26
Buna stiu de la o prietena anul trecut era 100 lei.Ea atat a luat anul asta nu stiu daca a crescut.
andre_david
Postat pe 2 Februarie 2010 14:47
mersi mult pentru raspuns.ma gandeam ca s-a aprobat legea aceea prin care ti se da 600 daca te intorci mai devreme la munca,dar nu.
ionela_miruna
Postat pe 2 Februarie 2010 15:08
Am auzit la TVR 1 la o emisiune chiar zilele trecute o persoana avizata afirmand ca mamele primesc 100 ron daca se vor intoarce mai devreme de 2 ani la serviciu .
Zic ei ca e un stimulent!
AdinaB
Postat pe 3 Februarie 2010 08:37
Pe mine nu ma stimuleaza 100 Ron sa ma intorc la lucru ...... ne gandim daca mergem la lucru tre sa lasam copilul acasa ,cu cine (pt fetele care n-au parinti,bunici prin preajma)....la cresa iar iti trebe bani ca sa duci copilul ,numai zic de o bona....si niciodata nu va fi nimeni cu copilul nostru cum vom fi noi.....la serviciu cu criza asta s-ar putea sa se micsoreze salariile sau chiar sa ne dea in somaj(somajul e f mic in comparatie cu indemnizatia).....indemn oricum este de la 600ron in sus,nu zic ca-i mare ca parlamentarii si oamenii cu bani n-ar putea traii cu banii astia,dar la cat au scazut salariile decat sa merg la lucru sa primesc atat mai bine acasa.......pe mine totusi ma stimuleaza sa stau acasa si sa profit de anii astia stand langa copilasul meu ca apoi cand voi incepe lucru va fi mai greu.
V-am pupat
bau
Postat pe 3 Februarie 2010 09:26
Buna dimineata dragelor! FLEXASHOP BUCURESTI va invita in showroom-ul din Galeriile Mobexpert Baneasa, pentru a cunoaste gama noastra de mobilier modular si accesorii ce se adapteaza perfect tuturor necesitatilor copiilor in crestere. Acelasi mobilier poate fi folosit de la 2 pana la minim 14 ani. Va asteptam :)
flexashop
Postat pe 6 Februarie 2010 10:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
somnul la bebei 18 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 14:44
hernie ombilicala, la copil de 2 ani 7 De la: andreveze 25 Octombrie 2011 19:05
alocatia pt copii 28 De la: ariana_kidz 3 Martie 2016 22:37
nasterea la spitalul municipal 2 De la: kidz000597 6 Aprilie 2009 14:57
MAMICII DIN FOCSANI 1 De la: anisoara 9 Decembrie 2008 20:55
Setari Cookie-uri