Help! Nu mai vrea san

Sunt mamica unei fetite de 2 luni jumatate si sunt disperata. Fetita mea a mancat de cand s-a nascut si lapte de la mine (si san si biberon) si lapte praf fara probleme si fara mofturi. De cateva zile face farte urat cand vreau sa o alaptez. tipa si se enerveaza in ultimul hal si nu stiu ce sa ma mai fac. De suparare mi-a scazut si lactatia si acum am inceput sa iau tot felul de chestii pt stimularea lactatiei. Imi doresc f mult sa ii dau san in continuare si nu stiu cum sa procedez. Help me, pls!
Ariana_s_MOM
Postat pe 17 Noiembrie 2009 23:24
sincer eu nush ce sa spun. ar fi bine sa poti sa- i mai dai san. faza e k a decoperit k i vine mai bine din beberon si acum de aia nu mai vrea .si printzesa mea ink din prima sapt a papat si san si formula de lapte(pana la 3 luni) .eu nu prea am avut lapte dar am incercat sa ma mulg cat puteam si sa-i dau.sfatul meu e sa incerci sa te mulgi.poate asa o pacalesti .mult noroc!
eu_mino
Postat pe 17 Noiembrie 2009 23:35
Buna.ideal ar fi sa reusesti sa o mai pacalesti cu sanul,dar daca nu se poate mai ai si varianta sa te storci cu pompita si sa ii dai cu biberonul laptic de la tine.daca ii dai si lapte praf, combinal cu cel de la tine,nu va observa si va fi multumita,e mai bine asa decat sa nu pape deloc laptic de la tine.
Am o prietena,care a alaptat fetita de la nastere pana la 2 saptamani fara probleme,cand a fost nevoita sa intrerupa lactatia din cauza administrarii cu antibiotice pt o infectie.In acest timp,a dat fetitei lapte praf;cand a terminat tratamentul cu antibiotice fetita a refuzat sanul,ca era mai comod la biberon,dar mama nu s-a lasat,a combinat laptele praf cu san,se storcea biata mamica din 3 in 3 ore,pana cand in cele din urma ii dadea in biberon doar lapte de la ea san,si uite asa s-a stors mamica pana la 10 luni si ia dat fetitei san pana atunci storcandu-se cu pompita mereu.Oricum avantajul copilului a fost ca a papat lapte de la mamica ei(chiar daca nu a fost direct de la tzatica ci din biberon),si mamica fericita ca puiul a papat ce e mai sanatos!Iti recomand cu incredere pompa de san de la Philips Avent manuala,face minuni,am folosit-o si eu,celelalte nu m-au multumit.
Multa bafta
anafaraon
Postat pe 18 Noiembrie 2009 00:05
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 18 Noiembrie 2009 06:12
buna in primul rand laptele nu se conbina intre ele incearca sa nui dai sticluta laso in pace dai san asa a facut si raluca si so cureti pe limba poate se adun si de la lapte
raluca08_kidz
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:37
scumpa mea,daca am zis de combinat laptele praf cu cel de san nu e nici o tragedie,sa stii,e recomandare de la medicul pediatru,sunt asistenta medical,lucrez in domeniu,nu vb fara sa stiu,imagineazati sa ai gemeni sau tripleti si sigur sa nu ai lapte suficient ce faci?iti vb din experienta,am vazut o mamica cu gemeni care la recomandarea medicului combina sanul cu lapte praf si le dadea fetelor in biberon,decat deloc mai bine asa,nu dezvolta intoleranta digestiva.era o idee,mamicile sunt libere sa faca ce vor dupa cum le ghideaza instinctul lor matern desigur;ariana astepta pareri,asta a primit.numai bine
anafaraon
Postat pe 23 Noiembrie 2009 22:54
eu as stiam ca laptele nu se amesteca da multumesc pt informare esti o draguta
raluca08_kidz
Postat pe 24 Noiembrie 2009 22:26
sanatate la puiuti,si crestere usoara...daca va mai pot ajuta cu un sfat si eu sa primesc de la voi,totul e k
anafaraon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gingivita la copii foarte mici 14 De la: nicoletta_kidz 14 Februarie 2014 00:09
Vand Infacol 1 De la: kidz000847 1 Mai 2009 19:55
cum ati slabit dupa nastere? 28 De la: alinakatt 12 Octombrie 2009 11:06
BUNA, MAMICILOR! 7 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:26
Mamici din orasul Constanta 148 De la: office_salinasusesi_ro 29 Aprilie 2010 16:40
Setari Cookie-uri