biscuiti fara gluten

salut ,
ce biscuiti fara gluten dati la bebei ?
cineva din iasi ma poate ajuta ?
ce a gasit prin farmacii?sau prin magazine ?
a luat cineva de la magazinele naturiste ? marca dr schar? nu sunt dulci
bronzie1999
Postat pe 3 Noiembrie 2009 18:56
buna.dar dc trebuie sai dai fara gluteN?EU II DAU D ELA PETIT BEURRE de la 5 luni si nu a patit nimik.dar oricum am vazut si eu la sensiblu 125mii 10 biscuiti.nu se merita! tia zis doctora sai dai?mie mi se par scumpi
mada_sabina
Postat pe 3 Noiembrie 2009 19:00
buna. eu folosesc pentru fetita mea biscuiti fara gluten pe care ii iau de la institutul de bioresurse alimentare din bucuresti. sunt din faina de orez si la un pret bun, 6 lei 400 g.
Antonia12
Postat pe 4 Noiembrie 2009 00:44
da . mi-a zis dr sa ii dau la inceput fara gluten. cei de la petit au gluten .scrie pe cutie ca se dau de la 10 luni .am luat si din aia .amluat si cereale cu biscuiti de la milupa.nu scrie nici ca au gluten nici ca nu au.
si am luat de la Dr Schar fara gluten ,dar nu sunt dulci ii amestec cu mar ras dar dupa ce ii moi in ceai in prealabil.nu sunt asa sfaramiciosi ca cei de la petit.20 ron cutia.
pt bebei am gasit multe sortimente dar toate cu gluten.
de fapt cica daca se incepe de la 4 luni rebuie fara ,iar dupa 6 luni cu gluten. dar dna dr mi-a spus sa ii dau la inceput fara gluten.
am rascolit toate site-urile, magazine,farmacii............
doar la naturiste am gasit
bronzie1999
Postat pe 4 Noiembrie 2009 18:55
aaa... credeam ca tii tu neaparat sai dai fara gluten.eu tiam zic ca iam dat si nu a avut nici cea mai mica problema,eu am incercat sai dau de toate,bineinteles ce mia permis si doctora,ca nu vreau cand o fii mai mare sa fie mofturoasa sau sa aiba probleme la stomac
mada_sabina
Postat pe 4 Noiembrie 2009 19:41
din iasi sunt ...bebele meu tocmai a implinit 4 luni...am gasit biscuiti fara gluten pt peste 4 luni in selgros marca este ETI...CICIBEBE
teofilar
Postat pe 10 Decembrie 2009 12:47
De la Dr Schar am gasit eu si am facut pe net comanda ca in farmacii sau la supermarket nu aveau nimic asa ca pana la urma am luat ceva mai mult si am avut cateva luni bune.
SEBY1YEAR
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:10
buna ,
am trecut deja la cei cu gluten .
ne-am chinuit cu cei de la dr schar,se moaie f greu .dar a mers . am mai gasit pana la urma si ceva de la organix in sensiblue.sunt pe varste . dar nu i-a placut gustul .cred ca sunt cu faina prajita .i-am luat si pt 6 luni si pt 7 luni dar tot nu ii place gustul .
la selgros am gasit si noi doar cu gluten ceva turcesti. ii plac .sunt mai dulci . fara nu am gasit cand ne trebuiau . probabil cum nimeresti marfa .
oricum nu a a vut nici o reactie la gluten asa ca e ok si papam linistite .
multa sanatate la toti bebelushii.
bronzie1999
Postat pe 10 Decembrie 2009 15:47
Noi am mancat pana la 6 luni biscuiti de Braila (vrac),sau "populari".Sunt cel mai usor de gasit.
ina_rebeca
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:57
sunt si fara gluten?
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Ianuarie 2010 10:36
buna eu am luat pt fetita 7 luni de la farmacie,sunt foarte buni ea mancat pe toti,i am dat si pe razatoare cu mar,
sofiuta
Postat pe 6 Ianuarie 2010 11:29
Buna, de la 4 la 6 luni e bine sa ii dai biscuiti fara gluten ca sa nu ai probleme cu diferite alergii dupa. Biscuiti fara gluten poti gasi la DINODANY http://www.dinodany.ro/biscuiti-c-7_44.html . Sunt foarte buni si au mai multe tipuri de biscuiti (granulati sau normali ca sa ii dai in manuta la cel mic de la 6 luni). Biscuitii din comert nu sunt recomandati pentru cei mici datorita aditivilor introdusi. Faina e putina in ei. Nu mai sunt biscuitii care erau pe timpuri, simpli, buni si fara chimicale. Acuma pun tot felul de aditivi ca sa fie mai ieftini. De aceea iti recomand doar biscuitii care au varsta celui mic trecuta pe ei. Mult succes!
garbo_398658
Postat pe 15 Martie 2014 11:44
Buna! Eu sunt din Buzau si nici eu nu gasesc in oras biscuit fara gluten de calitate. De 2 luni insa comnd de la pravalia lui bebe biscuit fara gluten. Sunt foarte buni, Alex ( 8 luni) ii mananca cu placere si nici nu se compara la pret cu ce gasesti prin farmacii. iti las un lunk mai jos sa vezi despre ce e vorba. Multa sanatate!
http://pravalialuibebe.ro/biscuiti-pentru-bebelusi-plasmon/biscuiti-pentru-bebelusi-plasmon-fara-gluten
Ioana_Lazar_2
Postat pe 26 Martie 2014 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gimnastica la bebei 26 De la: office_salinasusesi_ro 2 Aprilie 2010 18:45
bebe 6 De la: garbo216338 7 Octombrie 2011 17:06
Vand lapte Nestle Junior 2+ 1 De la: 4 August 2010 13:02
burtica ffffffffff balonata!!!!!!!! ajutor!!!!!!!!!! 18 De la: TATUSILVIA 29 Aprilie 2009 12:52
somnik 15 De la: office_salinasusesi_ro 8 Februarie 2010 13:18
Setari Cookie-uri