Dintisorii?

Buna! Am un bebe de 3 luni 1/2 si de cateva zile, poate chiar si o saptamana, e tot cu mana in gurita. Isi scoate tutu si baga degetele. Pana acum o zi doar un deget, dar acum 2 degete. Le baga pana in gat si tot el isi face scarba. Saliveaza si f. mult. Oare ies dintisorii?
tanase_claudia
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:47
si fata mea face asa de cateva luni bune si nici acum nu ia dat asa ca mai asteapta ca e prea devreme acum.are gingia umflata si alba?musca cu nervi?rosie in obraji?
mada_sabina
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:59
nu e umflata gingia. parca putin albicioasa . baga tot in gurita. tot ce prinde in mana. inclusiv paturica.si isi baga 2 degetele in gurita pana isi face scarba. e tot cu saliva in jurul gurii.
tanase_claudia
Postat pe 3 Noiembrie 2009 07:27
Hallo! Exact asa era si Vero, de pe la 4 luni am observat ca era albicioasa gingia de jos si cam umflat la canini. Baga tot in gura, numa alea de dentitie nu. Si deja ma gandeam ca o sa iasa vreun dintisor, dar deabia la 9 luni si o sapt i-a iesit primu incisiv central jos. Si acum de vineri am fost tot cu febra mare, inclusiv 40, dar se pare ca era de la dinti, e foarte umflata gingia de sus. Si nu mananca si e mereu maraita. Se trezeste noaptea de vreo 3-4 ori si plange mereu. Acum asteptam sa crape gingia sa mai avem liniste cateva zile pana la urmatorul.
Va pupic
ralucimp
Postat pe 3 Noiembrie 2009 09:00
Buna! Vreau sa va zic dragele mele ca se pare ca totusi ii ies dintisorii bebelusului meu. Sora mea, care are un baietel de 4 ani, mi-a zis ca acesta este motivul pentru care se trezeste si plange fara motiv . E putin umflat, saliveaza mult si a facut azi diaree. Oricum, in 17 mergem la 4 luni la control. Va pup!
tanase_claudia
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:49
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 21:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cumpar la pret mic sau primesc prin donatie! 1 De la: inachira 21 Februarie 2010 16:36
DE VANZARE: CARUCIOR COPII,TARC,SCOICA 29 De la: garbo168741 20 Septembrie 2010 12:53
gripa la sugari 3 De la: pinky 10 Mai 2009 18:48
zile de nume 2 De la: maria20 1 Ianuarie 2010 15:49
SALINA 1 De la: office_salinasusesi_ro 3 Ianuarie 2010 20:29
Setari Cookie-uri