avort acum 2 saptamani

buna ziua tuturor!
vreau sa va intreb si eu ceva! sora mea a facut un avort in urma cu 2 saptamani! sange i-a curs numai 2 zile, dar foarte putin (eu cand am facut anul trecut un avort mi-a curs o saptamana plus k imi curgea ca si bucati de carne)
a mai avut ceva dureri de burta dar pana la urma i-a trecut! eu din cate am observat la ea burtica cam ii creste plus k aseara i-a curs un lichid din sani, de culoare asa alb-galbui, o albeatza asa sa zic!
oare din ce cauza???? va rog sa imi raspundeti si mie daca va pricepeti!
va multumesc

aaaa... am uitat sa specific k avortul la facut la 8 saptamani de sarcina!
ale_micutza
Postat pe 7 August 2009 10:53
Buna,

Lichidul din sani este colostru, cel mai proabil secretia homronala nu s-a reglat inca dupa avort, cu alte cuvinte corpul surorii tale inca "crede" ca are bebe si se comporta ca atare, de aici si secretia din sani, relaxarea abdomenului si marirea uterului.
Cel mai probabil in decursul acestei luni lucrurile vor reveni la normal, dar bineinteles daca are nelamuriri cel mai bine ar fi s se adreseze unui medic.
bb28263
Postat pe 7 August 2009 10:57
dar oare sa fie posibil sa nu ii fii facuta avortul bine??? pt k ea a spus k nu a simtit aproape nimic, si sincer mie knd mi s-a facut am avut niste dureri de numa numa!
e oare posibil acest lucru???
ale_micutza
Postat pe 7 August 2009 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale 1 De la: buburuzaaa 11 Ianuarie 2011 23:21
va pricepeti la vise??? 13 De la: ankmaciuk 6 August 2009 16:57
Fumatul influenteaza instalarea unei sarcini? 5 De la: carminaM 20 Septembrie 2010 03:18
asociatia''sos infertilitate'' 1 De la: garbo162865 14 Iulie 2010 17:00
sunt insarcinata? 7 De la: patratel 28 Iunie 2010 20:34
Setari Cookie-uri