sarcina pierduta cu anencefalie

as dori sa vb cu mamici care au trecut prin asta si apoi au facut copii sanatosi
luli_truli
Postat pe 2 August 2009 11:14
chiar nu e nimeni care sa a avut sarcina cu anencefalie, sunt singura??????????????????????????????
va rog sa ma incurajati ca nu mai am putere
ieri mi-am dat demisia de la un loc de munca sigur(sunt asistenta),sa ma duc pe sectie de neonatologie
va inchipuiti ce disperata sunt??????????
luli_truli
Postat pe 4 August 2009 22:51
buna, imi pare tare rau de experienta pe care a trebuit sa o traiesti. pe noi ne-a ajutat dumnezeu si desi ne-am chinuit mult sa ne vindecam copilasul , si am trecut prin momente unde credeam ca nu vom reusi (si dr la fel credea doar ca n-a zis atunci) , ne-a ajutat dumnezeu si acum avem un copilas dulce , cuminte, sanatos, destept, vioi, pe care il iubim si care ne iubeste.

noi nu am trecut prin experienta anencefaliei, dar imi imaginez cat de dureros trebuie sa fie sa iti vina tot felul de ganduri si sa suferi si sa te invinovatesti, intrebandu-te "ce ar fi fost daca...". eu tot ce pot sa iti spun in speranta de a te ajuta sa te simti mai bine este ca anencefalia presupune si lipsa portiunii din creier care ajuta organismul sa perceapa durerea, deci prin orice ar fi trecut copilasul tau nu a suferit, nu l-a durut. un al doilea aspect si f important este ca aceasta malformatie apare cu o probabilitate de 1 la 200.000, si odata ce v-a lasat dumnezeu sa treceti prin asa ceva cu siguranta a doua oara nu ti se va mai intampla asa (mai ales ca ai zis ca analizele le-ai facut si sunt bine )

incearca sa nu te mai gandesti ca ai pierdut un copilas, ci ca ai castigat un inger pazitor, caci cu siguranta el va veghea deasupra ta si a fratiorilor pe care ti-i va trimite, si ai sa vezi dumnezeu iti va da putere si curaj si ai sa reusesti sa duci la capat o sarcina normala cu un bb sanatos, si stiu de pe acum ca ai sa fii cea mai buna mamica pt ca dragostea ta te va invata cum sa iti faci copilul fericit.

eu iti urez multa sananate si putere, o sarcina usoara cat de curand, un bb sanatos, si sa stii ca multiparinti iti vor multumi ca stai la capataiul copilasului lor bolnav (am inteles ca esti cadru medical si te-ai mutat la neo-nato). prin ceaa ce faci daruiesti zilnic viata cate unui copilas sau chiar mai multora si pt asta dumnezeu nu te va lasa sa suferi inca o data.
pinicuta
Postat pe 5 August 2009 08:48
iti multumesc din suflet ca mi-ai raspuns ,am plans cand am citit mesajul tau ,as vrea dc poti sa vb pe mess despre asta ,eu sunt din buftea
luli_truli
Postat pe 6 August 2009 07:43
ti-am dat mesaj privat cu id-ul meu de mess
pinicuta
Postat pe 6 August 2009 08:33
Bună ,imi poti spune te rog,daca ai mai facut vreun bebe? Este sănătos? Ai aflat cauza pt care primul avea probleme? Multumesc
garbo_435453
Postat pe 25 Martie 2016 10:33
Eu am avut o sarcina cu fat anencefal. Aveam 16 sapt de sarcina cand mi-a dat aceasta lovitura viata... Au trecut ani buni de atunci si acum am doua minuni de copii (5 ani si 3 ani).
Elena_Dumitrescu_2
Postat pe 28 Martie 2016 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cele mai bune anticonceptionale 33 De la: garbo_378458 31 Iulie 2013 12:59
interpretare de analize 3 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 09:59
asociatia''sos infertilitate'' 28 De la: tina_tina 12 Noiembrie 2010 02:17
imi vine sa ma sinucid 12 De la: cristty 12 Martie 2012 11:31
pot fi gravida? 1 De la: garbo213283 10 Iulie 2011 18:45
Setari Cookie-uri