puteti sa ma ajutati va rog?

mamici...
vreu sa va rog si eu ceva...
verisorul meu de 22 ani are hepatita b si trebuie sa isi stranga niste bani k sa mearga la cluj la tratament!
credeti k il puteti ajuta careva???
are normal nevoie de 2800 ron da pana acum a reusit sa stranga numai 2400 ron si in data de 7 este programat la cluj!
multumesc!
ale_micutza
Postat pe 1 August 2009 16:10
nu are asigurare medicala ? de ce il costa tratamentul adica, nu inteleg? nu are medic de familie care sa ii dea o trimitere pt spitalizare?
pinicuta
Postat pe 1 August 2009 16:26
nu are asigurare medicala!
starea lui e avansata! e aproape de ciroza hepatica! si tratamentele cu interferon si adefovir nu se deconteaza!
i s-a facut dosarul de hepatita dar e pe o lista de asteptare e nr 26505 programat pe data de 13 sept 2010!
e prea tarziu atunci! si normal o doza de interferon e 530 ron si adefovir 740 ron bucata! si el trebuie sa faca 6 din fiecare!
si am obtinut o reducere pt k e familie saraca!
de aia am zis k va intreb pe voi dak puteti sa il ajutati sa isi mai stranga 400 ron
ale_micutza
Postat pe 1 August 2009 16:48
da-ne mai multe date (printre care si cum putem sa te ajutam, cum iti vom trimite banii). cum de nu are asigurare?
pinicuta
Postat pe 1 August 2009 16:59
lui i s-a depistat hepatita prin urma donarii de sange in 21 ianuarie 2009!
la baia mare a fost la spitalul judetean la doamna doctor Bora care ne-a indrumat la cluj!
in luna septembrie 2008 el s-a dus sa se angajeze la o firma (eurobois in cicarlau) ca si gaterist! respectiva patroana nu i-a facut carte de munca! el nu prea avea unde sta k parintii l-au scos afara din casa si atunci ea i-a propus sa doarma acolo in hala! in schimb el o sa lucre la ea si ea o sa ii mai aduca si niste mancare! din luna decembrie ea i-a spus k nu mai poate lucra acolo k inchide firma (ea o divortat si de fapt barbatul ei- francez era cu banii)
o mai incercat el sa se angajeze in alte parti dar nu l-au luat din cauza bolii!
cat am putut l-am ajutat eu cu sotul dar mno... acum fiind gravida i-am spus k nu mai poate sta la noi pt k nu am de gand doamne feri sa ma imbolnavesc!
acum el sta pe unde apuca dar si-a strans pt tratament 2400 ron si ii trebe 2800!
are deschis un cont la piraeus bank in baia mare! daca cineva poate sa il ajute cu orice suma ii dau nr de cont si sa vireze orice suma!
va multumesc din suflet!!!
ale_micutza
Postat pe 1 August 2009 17:13
contul este deschis pe numele verisorului meu FAJE MARIAN GHEORGHE la PIRAEUS BANK, sucursala BAIA MARE 2, COD IBAN RO77PIRB2601376664001000 va rog din tot sufletul orice ajutor e binevenit! multumesc foarte mult
ale_micutza
Postat pe 1 August 2009 17:23
poate careva pana la urma sa ne ajute??? va rugam din suflet! Marian merge duminica seara la Cluj!
mai trebuie stransi 220 ron! va rog!
ale_micutza
Postat pe 7 August 2009 11:16
buna, sa ne spui te rugam daca s-au strans banutzii. sanatate multa
alizee_kidz
Postat pe 10 August 2009 19:56
va multumesc din suflet pentru cei care au putut sa doneze din putinul lor catre Marian! o sa va rog din nou dak puteti iar sa il ajutati! starea lui s-a agravat si a facut ciroza hepatica! cat de curand trebuie sa mai stranga inca 630 ron si nu reuseste! problema e k starea s-a agravat prea mult si la 23 de ani cantareste numai 37 de kg! va rog daca careva ne mai puteti ajuta va rugam din suflet! daca aveti nevoie de mai multe informatii va rog sa imi scrieti! va multumesc si multa sanatate voua, bebeilor si tuturor celor pe care ii iubiti !
ale_micutza
Postat pe 26 Octombrie 2009 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tuse urata la bebe 10 luni 106 De la: aly_fab 2 Februarie 2017 01:00
Un pediatru bun? 4 De la: garbo_378893 31 Iulie 2013 22:15
cand incep sa vorbeasca copii??? 10 De la: garbo263233 9 Februarie 2012 15:21
Afte sau pete albicioase in gurita lui bebe 28 De la: aly_fab 28 Iunie 2015 20:07
cum avem grija de primii dintisori ai bebeilor?? 7 De la: vasilicasavoiu 15 Februarie 2009 12:25
Setari Cookie-uri