sfaturi!!

buna sunt o mamica disperata nu stiu ce hotarare sa iau; de o saptamana am aflat ca sunt insarcinata fiind a treia sarcina; mai am doi copii o fetita de 6 ani si un baietel de 1an si 4 luni; problema este ca nu stiu ce sa fac imi este foarte greu pt ca nu am nici un ajutor sotul este mai mult timp plecat asa e serviciul lui, parintii sunt departe, sunt intr-o mare dilema sa pastrez sau nu copilul? dati-mi un sfat!
cotosm
Postat pe 20 Iunie 2009 08:29
buna....ce sfaturi sa-ti dam noi??? tu si sotul tau sunteti in masura sa decideti ce e mai bine pt familia voastra.tu stii cel mai bine cum va fi daca pastrezi sau nu sarcina....

cred ca cel mai bine e sa-l pastrezi, ca e foarte frumos sa ai 3 copii.....dar tu stii cel mai bine daca ai resurse,putere sa-l cresti.

oricum succes si sanatate in orice hotarare ai lua....
horobeanu
Postat pe 20 Iunie 2009 09:37
buna pt mine intrebarea ta este de neconceput Eu am pierdut o sarcina la 33 de sapt si imi doresc f mult alta Nu vreau sa te judec dar cred ca ceea ce ti se intampla tie este un dar sus si trebuie sa-l primesti cu bratele deschise pt ca nu multura li se trimit... Mult curaj iti doresc si am toata incredrea ca asa cum ai rusit sa cresti 2 copii pana acum , cu tot greul pe care l-ai tras, asa o sa reusesti sa-l cresti si pe al 3-lea Un pupic
kidz000448
Postat pe 23 Iunie 2009 19:09
nici nu stiu ce sa-ti raspund,eu am doi copii si sa stii ca i-am facut de f tanara am 23 de ani si doua minuni pe silviu de 3 ani jumate si pe alex de 11 luni si 3 saptamani,nici mie nu mi-e usor cu doi copii ca tati e plecat in germania si de 4 luni sunt singura,toate aceste sacrificii de a sta departe de noi sunt pt copii si cred ca daca s-ar intampla repet s-ar intampla sa mai raman o data insarcinata l-as face fara sa ma gandesc chiar daca nu ar fo usor.a avea un copil e un dar de la DUMNEZEU si daca DUMNEZEU ti-l da,atunci inseamna ca poti avea grija de toti 3,parerea mea e sa nu te mai gandesti nici o clipa la avort chiar daca nu o sa fie usor.
silviatatu
Postat pe 23 Iunie 2009 23:25
nici nu stiu ce sa-ti raspund,eu am doi copii si sa stii ca i-am facut de f tanara am 23 de ani si doua minuni pe silviu de 3 ani jumate si pe alex de 11 luni si 3 saptamani,nici mie nu mi-e usor cu doi copii ca tati e plecat in germania si de 4 luni sunt singura,toate aceste sacrificii de a sta departe de noi sunt pt copii si cred ca daca s-ar intampla repet s-ar intampla sa mai raman o data insarcinata l-as face fara sa ma gandesc chiar daca nu ar fo usor.a avea un copil e un dar de la DUMNEZEU si daca DUMNEZEU ti-l da,atunci inseamna ca poti avea grija de toti 3,parerea mea e sa nu te mai gandesti nici o clipa la avort chiar daca nu o sa fie usor.
silviatatu
Postat pe 23 Iunie 2009 23:26
nici nu stiu ce sa-ti raspund,eu am doi copii si sa stii ca i-am facut de f tanara am 23 de ani si doua minuni pe silviu de 3 ani jumate si pe alex de 11 luni si 3 saptamani,nici mie nu mi-e usor cu doi copii ca tati e plecat in germania si de 4 luni sunt singura,toate aceste sacrificii de a sta departe de noi sunt pt copii si cred ca daca s-ar intampla repet s-ar intampla sa mai raman o data insarcinata l-as face fara sa ma gandesc chiar daca nu ar fo usor.a avea un copil e un dar de la DUMNEZEU si daca DUMNEZEU ti-l da,atunci inseamna ca poti avea grija de toti 3,parerea mea e sa nu te mai gandesti nici o clipa la avort chiar daca nu o sa fie usor.
silviatatu
Postat pe 23 Iunie 2009 23:26
nici nu stiu ce sa-ti raspund,eu am doi copii si sa stii ca i-am facut de f tanara am 23 de ani si doua minuni pe silviu de 3 ani jumate si pe alex de 11 luni si 3 saptamani,nici mie nu mi-e usor cu doi copii ca tati e plecat in germania si de 4 luni sunt singura,toate aceste sacrificii de a sta departe de noi sunt pt copii si cred ca daca s-ar intampla repet s-ar intampla sa mai raman o data insarcinata l-as face fara sa ma gandesc chiar daca nu ar fo usor.a avea un copil e un dar de la DUMNEZEU si daca DUMNEZEU ti-l da,atunci inseamna ca poti avea grija de toti 3,parerea mea e sa nu te mai gandesti nici o clipa la avort chiar daca nu o sa fie usor.
silviatatu
Postat pe 23 Iunie 2009 23:27
pe principiul unde sunt 2, merge si al 3-lea, la fel se poate spune si unde sunt 3, mai el loc de unul, si tot asa, pana facem o echipa de fotbal...
mie nu mi se pare de neconceput faptul ca-ti faci probleme... daca nu ti-ai fi facut probleme, atunci m-as fi gandit ca ceva nu e in regula la "mansarda"...
nu sunt bisericoasa, nu il invoc pe Dumnezeu, dar orice copil este o bucurie si cu siguranta, dupa ce-l vei fi facut, il vei iubi nespus...
dar daca nu te simti in stare s-o iei de la capat, fa avort... asta numsi tu poti sa decizi...
andracalin
Postat pe 24 Iunie 2009 09:55
multumesc pentru gandurile, parerile exprimate de voi; insa probabil ca a fost o incercare pentru mine deoarece chiar astazi am mers la doctor intrucat am avut o sangerare (hemoragie mai bine zis) cu doua zile in urma si de fapt a fost inceputul unui avort spontan; nu stiu poate stresul din ultimul timp, oboseala m-au infrant;
cotosm
Postat pe 24 Iunie 2009 16:25
sfatul meu e sa-l pastrezi ,dc DUMNEZEU a vrut sa fii iar mama fii fericita si crede-ma ca o sa primesti ajutor sa-l cresti cu siguranta.Eu tocmai am pierdut o sarcina fffffff dorita si plange sufletul in mine ,as da orice sa fiu in locul tau dar bebelusul meu nu m-a vrut si a plecat , avea o malformatie f grava anencefalie si nu ar fi trait chiar dc l-as fi nascut. PASTREAZA-L ca t-i l-a dat DUMNEZEU.
luli_truli
Postat pe 2 August 2009 13:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dereglari hormonale - rezultat al masturbarii? 2 De la: alfheim 14 Iulie 2011 23:52
Conceptia si sarcina la mame cu hepatita b 18 De la: office_salinasusesi_ro 5 Iunie 2010 19:08
sarcini pierdute 4 De la: garbo267989 26 Martie 2012 13:46
Ginecolog Craiova 2 De la: garbo_498896 28 Martie 2019 13:27
asociatia''sos infertilitate'' 1 De la: garbo162865 14 Iulie 2010 17:00
Setari Cookie-uri