Cum sunt bebelusii vostri la 4 luni?

barank, eu va recomand multa rabdare, daca nu vrea sa stea in fundulet sau sa faca te miri ce chestie, nu-l stresa tot incercand sa-l determini sa faca ce vrei tu, el singur va decide cand e pregatit de orice etapa premergatoare din cresterea lui. Ai sa vezi cat de mult te va surprinde in viitor, nu-i subestima calitatile, e special in felul lui. Iar greutatea e foarte buna pt varsta lui. Crestere usoara si armonioasa!
cornelia_kidz
Postat pe 2 Martie 2010 00:34
barank nu dispera al meu are 1 an si 4 luni si mi-a stat in fundulet bine bine abea la 7 luni jumate,statea de la 6 luni dar mai cadea si in botic si in lateral dar bine bine a inceput la 7 luni jumate sa stea difera de la copil la copil eu cred ca este mic inca la 6 luni sa il fortezi.
anaROBERT
Postat pe 2 Martie 2010 01:32
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 3 Martie 2010 08:25
salutare,am si eu o fetita de 6 luni si are 8kg,si 70cm,sta singurica in fund iar caputul si-l tine de la vreo 3 sapt,sta in picioruse tinuta bineinteles topaie intr-una,este o mincacioasa,eu consider ca atita timp cit copilul maninca si este sanatos nu trebuie sa ne facem griji sau sa facem comparatie cu alti copii de aceeasi virsta deoarece provin din gene diferite,unii copii sunt mai vioi iar alti sunt mai puturosi asta nu inseamna ca tre sa va faceti probleme.
aty_ella
Postat pe 4 Martie 2010 19:37
am si eu o intrebare,la ce virsta poti sa incepi sa pui bebelul in premergator,fata mea are 6 luni si deja ar vrea sa mearga si nu stiu daca e bn sa o pun deacum,sau e devreme,mai am un baietel de aproape 6 ani si ar vrea sa alerge dupa el,multumesc mult
aty_ella
Postat pe 4 Martie 2010 19:42
deja o poti pune cate 15-20 min pe zii daca sta in fundulet nu este nici o problema
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 20:00
multumesc mult eu nu mai tineam minte de la cite luni am pus baiatul,
aty_ella
Postat pe 4 Martie 2010 20:03
si eu l-am pus de la 6 luni d ar cate putin nu prea des si nici prea mult
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 20:04
eu zic ca e prea devreme, noi am inceput dupa 7 luni si atunci cate 10 minute in 2/3 reprize pe zi sau chiar deloc. La 11 luni, am renuntat la el, mergeam pe langa
am o prietena care l-a pus prea devreme si acum la aproape 1 anisor, bebe merge pe varfuri, nu vrea de fel sa calce pe tot piciorusul, sunt terminati...
aly_raz
Postat pe 4 Martie 2010 20:05
noi nu am avut nici un fel de problema de la el recunosc ca nu l-am folosit prea mult.
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 20:06
eu l-am plasat pe balcon si acolo a intepenit, apropo, il vrea cineva? gratis...
aly_raz
Postat pe 4 Martie 2010 20:08
dar fetita mea daca o tin de miini deja paseste bn e foarte energica si de aceea cred ca ar fi bn sa o pun cite putin in premergator
aty_ella
Postat pe 4 Martie 2010 20:08
eu zic asa, citesti pe ici pe colo, pareri pro si contra, te uiti la bebelina ta si hotarasti singura, asa e cel mai bine. Si inca ceva, are timp pt toate, sa nu ne grabim
aly_raz
Postat pe 4 Martie 2010 20:11
inca nu i-am cumparat dar ma gindeam ca sa-i iau luna asta de aceea intrebam daca e bn sau nu sa stiu ca daca il avem in casa sigur o sa incercam si nu stiam daca avem voie va multumesc
aty_ella
Postat pe 4 Martie 2010 20:12
draga mea, daca o intrebi pe pediatra mea, clar iti va zice nu, noi i-am ascultat sfaturile si ne-au prins foarte bine. Acum fiecare face cum doreste... eu iti doresc multa sanatate si crestere usoara.
aly_raz
Postat pe 4 Martie 2010 20:16
Pediatra mea mi-a zis sa-l pun cand sta in fund.Eu e adevarat ca il pun f rar si am incercat mai bine sa-l invat sa mearga in 4 labe.
bau
Postat pe 4 Martie 2010 20:19
ms o sa-ti urmez sfatul si o s mai asteptam o luna de aceea nu i=-am cumparat ca e greu sa stai cu dusmanul in casa o sa-l cumparam cind o sa facem 7 luni ca-i maibn asa dupa cum spui si u
crestere usoara si sanatate si voua
aty_ella
Postat pe 4 Martie 2010 20:19
e bine sa o pui pe covor asa o sa invete sa mearga de-a busilea,asa il puneam eu,si mergeam si eu asa pe langa el,era tare comic
bau
Postat pe 4 Martie 2010 20:26
http: //www.kidz.ro/comunitate/forum/view_topic/1577/bebe-de-6-luni-in-premergator-e-gresit.html

aici gasesti acelasi subiect, imi aduc aminte ca si eu ma intrebam la vremea aceea, ca sa mearga linkul stergi pauza de dupa http: nu puteam posta altfel mesajul
aly_raz
Postat pe 4 Martie 2010 20:27
mai era parca si alt topic la care am postat si eu.
bau
Postat pe 4 Martie 2010 20:30
sunt mai multe, am dat doar exemplul meu, concluzia e aceeasi...
aly_raz
Postat pe 4 Martie 2010 20:32
buna la mamici si bebici.legat de premergator,eu am puso de la 6 luni si la 7 luni deja o lasam poate si 2 ore ca sa pot sami fac treaba ca nu avea cine sa ma ajute.si acum are 1 an si 2 luni si merge ff bine,nu avem probleme
mada_sabina
Postat pe 5 Martie 2010 17:35
buna si noi avem 4 luni jumate si 7 kg 300 g si 68.5 cm! bebe inca nu sa rostogoloit dar are foarte multa energie!
Cristina_Maria_Gombard_1
Postat pe 5 Martie 2014 15:07
Vad pe aici copii care la 2 luni se ridica în sezut singuri și, mai mult,stau în picioare! Asta înseamnă ,conform logicii acestor mamici,că la 3 luni aleargă pe pista de 100 metri garduri și la 6 luni fac flic-flac si dublu axel cu triplu tulup în pătuț. Succes!
garbo_427407
Postat pe 22 Ianuarie 2016 03:37
Hai nu exagera! Asta o sa se intample doar pe la 8 luni jumate.
Rotty
Postat pe 22 Ianuarie 2016 05:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
somn agitat 37 De la: crys_1976 29 Aprilie 2018 20:24
Viitorul copiilor nostri 1 De la: kidz003333 2 Septembrie 2009 22:13
Suptul Degetului la Bebelusi 11 De la: mamicutza 3 Septembrie 2009 14:46
buna! 1 De la: iubirici22 1 Aprilie 2010 19:45
GREUTATEA LA BEBICI 44 De la: namyi 18 Iulie 2010 02:57
Setari Cookie-uri