dintisori

Buna mamici! am si eu o neiamurile......de la cate luni trebuie sa dea dintisori? fetita mea are 1 an si 2 luni si abia are o jumatate de dintisor ..........nu o avea calciu de ajuns in corp?! (asa a spus o prietena oare asa o fi? ea este bine proportionata are 9 kg.....arata bine pentru inaltimea ei.....astept parerile voastre multumesc
d_carmen
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:43
stai linistita ca fiecare copil are propriul ritm de dezvoltare. Si fetita mea avea la 1 an si 3 luni doar 2 dintisori...apoi au inceput sa-i creasca in ritm alert si a cum la 1 an jumate ii are aproape pe toti. Altor copii le apar de la 6 luni si la 1 an ii au pe toti, la fel ca si cu mersul, statul in fund etc, fiecare copil evolueaza in ritmul sau.
XEMONIA
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:47
nu este o varsta batuta in cuie pt iesit dintisori, dar totusi ar fi mai bine sa-i faci analizele de sange. fiind primavara oricum va avea lipsa de calciu dar e bine sa vezi cat de mare e diferenta. eu i-am facut analizele fetei mele si apoi a urmat tratament 2 saptamani cu sirop de calciu. Sanatate multa!
IriCris
Postat pe 23 Aprilie 2009 20:45
Daca ai probleme cu durerile de dinti datorate aparitiei dintisorilor foloseste Baby Orajel!



http://www.geocities.com/babyorajel_ro/
danielanovalex
Postat pe 5 Iunie 2009 19:47
david al meu abia daca a implinit 3 luni si deja il necajesc dintisorii ...am inteles ca pe la 4 luni sa ne asteptam sa iasa asa ca...e adevarat cand ti se spune ca fiecare copilas are ritmul lui de crestere...fiecare copilas e unic....
kykyrykymyky
Postat pe 13 Noiembrie 2009 10:56
buna mamicilor. citind raspunsurile voastre m-am linistit, pt. ca si noi avem aproape 8 luni si nu avem nici un dintisor. stiu de treaba cu " fiecare copil are ritmul lui' insa at. cand e vorba de copilul tau tot iti pui niste intrebari, iar acum am aflat ca pot iesi si mai tarziu.pupici
marcela_miss
Postat pe 17 Februarie 2010 19:13
am o fetitza de 1 ansi 7 luni iar dintisorii au inceput sa apara pe la 9 luni si de atunci apar din trei in trei luni,nu-ti fa griji
diana_maria_kidz
Postat pe 17 Februarie 2010 19:24
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 17 Februarie 2010 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diabet la copil sub 2 ani 5 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 16:31
INDEMNIZATIA 3 De la: Nicoleta_Veronica_1 16 Octombrie 2012 15:33
AJUTATI-MA CU HAINUTE PT BEBE 3 De la: kidz003631 9 Septembrie 2009 22:20
"perle" de-ale copiilor 7 De la: racovus 21 Mai 2010 21:02
caut bona 39 De la: office_salinasusesi_ro 12 Aprilie 2010 22:27
Setari Cookie-uri