rosu in git si refuzul de a minca

mamici fetita mea a facut rosu in git medicul mi-a prescris augumentin si nurofen ,a facut temperatura destul de mare ,acum i-a scazut temperatura dar refuza sa manince laptic si chiar plinge cind o apropii de sin...ce sa fac ?o sa-si revina ?de la antibiotic e asa ?
alexia012eg
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:29
buna si noi suntem in aceeasi situatie ca si voi...tot augmentin si nurofen luam si noi... in privinta mancatului stai linistita o sa-i treaca de la durerea de gat este asa.. prezinta durere la inghitire... de aici si faptul ca iti refuza sanul... stai linistita ca dupa vreo 2 zile ar trebui sa-si revina dak urmezi tratamentul intocmai..... pooop si sanatate la bebic si somic pufos...
deliarebecca
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:52
multumesc mult am schimbat antibioticul am fost la urgente si mi-au dat altceva saracuta e rosie rau in git si scaunele apoase sper sa se faca cit mai repede bine ,la ugente mai rau inbolnavesti copilul acolo nu prea ne baga nimeni in seama teribil la noi in tara cu cadrele medicale tot mai bine e sa mergi la un particular sa aibe timp de bebe ....pupici
alexia012eg
Postat pe 8 Aprilie 2009 20:28
imi pare rau sa aud asta despre voi... sa va faceti bine repede... noua ne-a mai trecut nu a mai facut febra si a inceput sa pape bine... maine mai avem de luat antibiotic si vineri mergem la pediatrul nostru si noi sa vedem cum ne prezentam.. si noua tot din urgenta ne-au dat tratamentul asta... dar vad ca ii merge bine cu el...
deliarebecca
Postat pe 8 Aprilie 2009 20:36
buna eu sant cristina deocamdata ne aflam in spania vreau sa va zic ca dr de aici sant foatre dependenti de copii chiar si de noi persoane mari,si eu am avut fetita racita dar mie nu mi au dat antibiotice mi au dat ceva picaturi nste aerosol dar sper sa fie totul bine sa se insanotoseaca bebele repede
kidz000609
Postat pe 8 Aprilie 2009 22:30
ma bucur ca va merge bine ,de altfel si fetita mea e mai binisor nu a mai facut febra numai ca stam f. rau cu burtica dureri mari si scaune lichide f. dese ,citeodata se trezeste noaptea plingind de durere si oparita toata la fundulet din cauza scaunelor f. dese si apoase ,saracuta nu mai stiu ce sa-i fac ,astazi mergem la pediatru sa vedem ce spune ,i-am dat si debridat sa-i regleze stomacelul dar nimic pina acum ..pupci
alexia012eg
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:18
Buna si bebele meu are febra de aseara si nu vrea sa manince decat la sin si bea apa f , scaun normal a avut ieri , astazi inca nu a facut ,mergem dupaamiaza la dr. sa vedem ce are , mai rau este ca nu vrea sa mai ia siropelele si nu reusim sa scadem febra, el are 10 luni si ii ies si dintiisorii de sus.
sanatate multa va dorim .. pupici .
rose_kidz
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:43
buna alexia...cel mai bun pt reglarea tranzitului intestinal este ECOFLORINA...eu i-am dat fetitei cand avea vreo 10 luni si mi-a facut enterocolita...imediat i s-a legat scaunul.... noi am fost la dr si suntem ok.... acum sa avem grija sa nu mai facem rosu in gatut....apropo din ce oras esti???
deliarebecca
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:58
tot cu dintisorii ne luptam si noi cel mai nasol este ca lui sebi ii ies de fiecare data cate 2 si de fiecare data cand ii ies sus face si rosu in gat la cei de jos nu are nimic .
SEBY1YEAR
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:23
lui ii ies acum 3 dintisori , 2 sus si 1 jos, cind iau iesit ceilalti 5 nu am avut asa probleme , oricum am fost si la medic , nu are nimic in gatulet ,e posibil sa fie o virova ...si pt ca nu mai vrea siropul ,ne dat reteta pt. supozitoare nurofen si paracetamol , ele sunt recomandate pt virsta mai mare dar pt ca el are 9, 500 a zis ca nu este problema sa-i punem cite unul din fiecare alternativ din 4 in 4 ore .
rose_kidz
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:58
am gresit, corect era VIROZA
rose_kidz
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:59
si noi suntem de 3 zile bolnaviori si nu papam mai nimik nici macar titi doar putin am papat azi si putina supica a facut mami,oricum suntem cam grasut avem de unde slabi ca avem 13 kg la 9.5 luni va uram sanatate multa la bebei
silviatatu
Postat pe 10 Aprilie 2009 20:32
buna mamici, cum se mai simt bebei vostrii, David aseara a facut febra mare 39, 2 am fost la spital cu el are rosu in gat, desi ieri cind am fost la dr. lui nea zis ca nu are nimic in gat .
pe linga panadol si nurofen ne-a dat si antibiotic CEDAX 2.5 ML la 24 h timp de 7 zile ....stiti ceva despre acest atibiotic??
i-am dat astazi pima doza , febra nu a mai facut deloc dupa ce a trecut criza , este f vioi , dar nu vrea sa manince nimic doar sin .
pupici si sanatate va dorim.
rose_kidz
Postat pe 11 Aprilie 2009 13:24
ne simtim putin mai bine nu mai face febra papa mai bine mai avem injectii si maine facem gentamicina si ampicil,ina si sper an cateva zile sa ne revenim complet sanatate multa va dorim
silviatatu
Postat pe 11 Aprilie 2009 14:21
o saracuta ,a mea tot rosu in git este i-am intrrup antibioticul de la el s-a distrus la stomac acum incerc sa-i reglez stomacelul cu tot felul de medicamente si antibioticul nu il mai dau ,sper sa se faca repede cit mai repede ca tare greu e cind bebeul e bolnavior.........eu sint din ploiesti dar tu ?
alexia012eg
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:03
uffff...imi pare rau sa aud asta...probabil este antibioticul prea puternic pt ea.... ce sa va spus de cat ca va dorim insanatosire grabnica....stiu cu este cand e bb bolnavior..... noi suntem din Constanta....va pupicim si sa va faceti bine!!!
deliarebecca
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:48
si eu cand i-am dat augumentin a avut diaree o saptamana nu stiam ce sa-i mai dau sa-i treaca sa-si revina la stomacel saracutul sanatate multa va dorim
silviatatu
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:59
alexia012eg ce mai faceti cum va mai simtiti?
SEBY1YEAR
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:09
uffff.....noi am inceput sa tusim si ne curg mucisorii....si tocmai acum cand am spus ca am scapat.....astept sa se trezeasca DELIA si mergem la pediatru sa vedem ce ne spune....revenim cu vesti.....bebeii vostri sunt mai bine? va pupicm si va dorim muuuuulta sanatate....
deliarebecca
Postat pe 14 Aprilie 2009 14:57
o saracuta de ea sanatate multa ,fetita mea cred ca se simte mai bine nu a mai facut temperatura si a inceput sa pape joi mergem si noi la doctor sa vedem situatia speram ca e bine ...sanatate la toti bebei
alexia012eg
Postat pe 15 Aprilie 2009 09:39
sintem mai bine multumim mult ,am intrerupt orce antibiotic ca i-a stricat stomacelul de tot si vad ca de ieri a inceput sa-si revina nu mai face chiar asa des,si temperatura nu mai face ,doamne e groaznic cind bebelusi sint bolnavi ,pe mine m-a speriat rau ........pupiciiiiiiii si sanatate si voua
alexia012eg
Postat pe 15 Aprilie 2009 09:41
buna fetelor........ne-a trecut iar pe antibiotic si siropel de tuse eurespal.....nu are rosu in gat....este o iritaie nu retin exact termenul cu care s-a exprimat dl doctor......pt mucisori folosim sterimarul si pompitza de vreo 4-5 ori pe zi.... de la vremea asta schimbatoare ni se trage....sper sa ne treaca repede ca ma sperie in ultimul hal de nici nu o sa o mai scot din casa.....poooop si multa sanatate la bebici...
deliarebecca
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:46
te cred ca asa suntem noi mamicile ne speriem din orice
sebi daca este un pic bolnavior parca sunt bolnava si eu
acum ii ies iar 2 dintisori sus si este foarte suparat si doar in brate vrea nici azi noaptea nu a prea dormit el care nu se trezea decat sa suga o data si apoi
azi profit de ocazie ca a venit mamaie si sora mea si-l duc ele in brate nu de alta dar nu are decat vreo 11 kg si ceva asa ca este o adevarata placere sa-l tii in brate
SEBY1YEAR
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:17
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:50
vai fetelor am citit ce a-ti scris si cred k si noi avem rosu in gat! nu am fost la dr ink pt k numai aseara nu a putut dormi si a facut la ora 2 treaba mare moale si a si vomitat ...ii ies si dintisori si refuza sa manance.pana akum avreo 3 zile facea treaba mare foarte tare shi am incercat sa o ajut cu cereale burtik sanatoasa si akum face prea moale si prea des.oare sa aiba rosu in gat? dak ii ies dintisori vomita? sa vedem cum reactioneaza in seara asta( k si asa e destul de morocanoasa ea kre era f cuminte si toata ziua cu zambetul pe buzitze) si dakm-ai vomita sau tot asa des face treaba mare atunci maine dimineatza mergem la urgentze! va poop fetelor
eu_mino
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:34
aaaa shi pe langa faptul k refuza sa manance doar ciuguleste kte putin de si-a dat tot preogramul peste cap mai si se trezeste plangand!! sa fie rosu ingat?
eu_mino
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:37
revin ...am fost la dr si intr-adevar are bebelina mea rosu in gat ne-a dat sa luam ibalgin si ospamax si deja ne simim mult mai bine si aseara a dormit din nou toata noaptea!
eu_mino
Postat pe 1 Decembrie 2009 22:09
eu mino la fel avem si noi tratamentul vostru ospamox si ibalgin si picaturi in nas pivalone si plus ne ies si maselutele si e nasol a am uitam si planutsin pt tusa noi avem numa 1 an si 8 luni si am racit urat , dar suntem mult mai bine de dormit tot asa dormim ne trezim ne jucam plangem de toate si dupa aia dormim
pinky_kidz
Postat pe 2 Decembrie 2009 00:02
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:48
noi avem 5 lunitze si 2 sapt si chiar azi am fost la control si s-a uitat dna dr la gatuletul nostru si e mai bine dar tot trebuie sa luam tratamentul pana vineri.va poop ...insanatosire grabnica!
eu_mino
Postat pe 2 Decembrie 2009 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bebelusi nascuti in aprilie 2009 3 De la: mamica_de_ingeras 2 Mai 2010 22:39
Biscuiti Plasmon Bebelus 6luni + 2 De la: Thor_again 6 Mai 2011 13:52
bebelusi nascuti in decembrie 2007 35 De la: office_salinasusesi_ro 5 Martie 2010 08:58
scaunul sugar 2 De la: ruschita 8 Ianuarie 2009 11:08
mancatul in pozitie culcata pe perna 10 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:53
Setari Cookie-uri