Divortul este o solutie?

andrajuganarucalin bravo pentru ideea cu mail-ul e foarte tare nu am pus-o in practica pana acum ca nu a fost cazul dar nu se stie niciodata poate pe viitor...
SEBY1YEAR
Postat pe 3 Aprilie 2009 13:10
lara am vazut dupa aceea ca nu este cazul tau dar nu am mai reusit sa modific mesajul ca sebi a devenit suparat ca suntem in perioada dintisorilor si atunci vrea mai toata ziua in brate spre disperarea mea care ma cam lasa spatele.
SEBY1YEAR
Postat pe 3 Aprilie 2009 13:12
kidz000353 cati copii ai?... de-ti permite timpul sa-ti faci toate treburile in 2 sau 3 ore ca sincer am facut si cursuri de organizarea timpului si parca as vrea ca ziua sa fie de vreo 30 de ore pe putin .Ieri de exemplu am stat toata ziua cu Sebi in brate din cauza ca-i ies dintisori si atunci e vai si chiu asa ca nu am avut timp nici sa mananc da pai sa mai si gatesc .Sincer tu daca-ti plage copilul ce faci?...dai cu mopul sau gatesti si-l lasi sa planga ca are de suferit mandria ta de gospodina? ...sau poate-ti permite bugetul si angajezi menajera decat sa pui si sotul sa faca ceva il lasi la tv si apoi te plangi ca nu l-a pus mama soacra ia pune-l tu ca bani acasa aduc toti sotii doamnelor de pe forum si mai fac si cate ceva prin casa ca doar si-au luat sotii nu sclave.
SEBY1YEAR
Postat pe 3 Aprilie 2009 13:31
cristinaflorentina_2000 felicitari pentru bebelus
SEBY1YEAR
Postat pe 3 Aprilie 2009 13:33
mercic mult de tot :* vad ca tu deja ai un ingeras langa tine :X abia astept sa mi-l tin si eu in brate :X :X poate ii imprietenim la un moment dat ;) sa ne traiasca bebelii
cristinaflorentina_2000
Postat pe 3 Aprilie 2009 13:39
fetelor eu zic ca e inutil in acest caz (kidz000353) ca ne consumam nervii si timpul, si asa putin, cu persoane care oricum nu se vor schimba, care se vede ca se contrazic singure, si care nu vor altceva decat sa ne intrige si sa para interesante: vezi doamne " eu pot, iar voi care sunteti mai fraiere nu sunteti in stare sa va tineti casa, copii si familia".

Vreau doar sa adaug ca sunt profund dezamagita ca in romania anului 2009 mai sunt femei care gandesc ca acum 100 de ani.

corina_dragoi
Postat pe 3 Aprilie 2009 13:43
"Daca mai e si grasa ".......pai grasa cum a devenit? sau tu crezi ca toate mamicile au noroc sa redevina la 90-60-90 dupa ce nasc?
eu m-am ingrasat vreo 23-24 de kg si sincer si acum dupa 10 luni mai am vreo 2-3 kg de dat jos dar asta datorita sotului meu care sta sambata cu sebi si merg 2 ore la sala asa ca si sotul cristinei ar putea sta cu copii si sa o lase 2-3 ore sa se recreeze si sa mai respire. Iar acum revenind iar la buget tu ti-au cumpara tie haine si cosmetice si ai duce copii la cresa ? ce fel de mama esti? Sebi este sufletul meu si al sotului si am sta cu el non-stop daca ne-ar permite bugetul asa ca dupa cei 2 ani prefer sa angajez o femeie sa stea cu el sau sa o chem pe mama din spania sa vina la noi dar la cresa nu l-as da.Eu simt ca traiesc doar cand este si copilul meu cu mine asa ca nu inteleg expresia "sa`si reia jobul,sa simta ca traieste.,renuntand la viata sedentara dintre cei 4 pereti".
SEBY1YEAR
Postat pe 3 Aprilie 2009 13:50
Eu cred ca doamna Pintilie e un pic cam dezorganizata.Cum sa ai toata ziua de facut curat si mancare,cand toate astea se rezolva in 3 ore,ca doar are 2 sau 3 camere,nu un castel de curatzat.Din cate am intzeles,ii e ciuda ca ea da mancare la copii si el sta in televizor sau calculato.Dar nu-s copii ei?.Dar cat ii ia???juma de ora,cu tot cu spalatul vaselor.Cu ce ar putea`o el ajuta in treaba asta?Daca copii sunt galagiosi,ea nervoasa si ofticata,balamucul dominand,iti dai seama ca omului ii vine sa plece de`acasa sau sa se refugieze in camera lui.
Cred sincer ca ar trebui ea sa`si revizuiasca comportamentul,sa se calmeze,sa nu-l mai cicaleasca si sa se faca placuta daca vrea sa`si pastreze familia intreaga.
In ce priveste iubirea mea fata de sotzul meu si senzatia de frig cand ma pupa pe gat,precum si lipsa de orgasm n-are legatura una cu alta.De cand am nascut au intervenit modificarile astea in organismul meu,cred ca din cauza prolactinei,care ma face sa fiu mai mult mama decat iubita.
Da,am 1 copil si timp sa fac de toate.Si in plus fac si a doua facultate,la ff de data asta.
kidz000353
Postat pe 3 Aprilie 2009 13:53
din pacate asa este corina numai in romania este posibil asa ceva ...femeia la cratita ca asta e mentalitatea ca doar e femeie iar barbatul bine merci cu tv-ul si cu sportul si mai nou cu net-ul.
cristina inseamna ca ai fetita?
SEBY1YEAR
Postat pe 3 Aprilie 2009 13:54
pai kidz353, asa si doamna pintilie, din cauza nivelului de prolactina simte nevoia sa fie mai mult mama decat sotie , amanta etc, sipana una-alta tu ai un singur copil nu 2 , cand oi avea 2 si nu ti-o mai ramane timp de tine, cand oi insista ca si acum pe langa sotul tau sa te ajute si el o sa te refuze la fel ca acum, atunci sa vii sa ne vb despre cat de organizata etsi tu si cat de iubita te faciu pt sotul tau. Siaporo, treburile alea "barbatesti"..,care sunt:sa mergi sa sa vii de la serviciu?"tu cand os a reincepi munca, el ce os a faca?o sa stea in continuare in fatza tv si tu o sa le faci in continuare pe toate, asa..pt "mandria"ta? pai soacra-ta l-a invatat f bine asa cum l-a invatat, ca doar nu era sa il invete"treburi femeiesti" si doar nu ai fi vrut sa ti se rapoeasca vreun pic din mandria ta de gospodna. Si cu asta am incheita, traieste-ti tu "fericita " in continuare viata de scalva moderna: tota munca o faci tu, orgasm sau vreo placere in atingerile sotului tau nu gasesti, de ajutat nu te ajuta cu nimic decat dupa ce insisti de vreo 10 ori (tu singura ai zis), de copii te ingrijesti numai tu (ca doar, el cu ce ar putea sa te ajute, ce nu sunt copiiii tai?ca ai lui e clar ca nu sunt....dar "il iubesti de nu mai poti"...pt ca merita!
pinicuta
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:05
si eu fac curat in casa, am grija si de copil, gatesc, calc, plimb cainele, si imi pregatesc si licenta in acest timp, si pot sa bag mana in foc petru toate mamele de pe acest forum ca fac acelas lucru, poate mai putin licenta
insa asta nu inseamna ca nu exista si momente cand avem nevoie de ajutor, de liniste.

Sotul meu abia asteapta sa ii dea el sa manance seara lui Eugen, si nu i se pare nimic deosebit.

in fine, cum am mai spus, imi pierd timpul, insa nu ma pot abtine, ma enerveaza prea tare.

corina_dragoi
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:07
DOAMNE CAT ATI MAI SCRIS DAR CINE ESTE ACEASTA kidz000353 CA NU MAI INTELEG NIMIC ?
PARCA ERA VORBA SA SFATUIM O MAMICA CE SA FACA SA DIVORTEZE SAU NU?
ramo_deni
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:10
bravo ramo_denil, asa este, exact ce vroiam sa spun si eu
corina_dragoi
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:12
b hm hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmm
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmhg q
corina_dragoi
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:13
Da suntem pentru ca o mamica din romania lui 2009 considera ca sotul trebuie sa fie... ..............................REGE iar sotia... SLUGA
SEBY1YEAR
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:14
ma scuzati ultimul mesaj este din partea lui eugen, care a ramas singur cu tastatura pt 1 minut
corina_dragoi
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:16
mi se supara si mie calculatorul cand vede astfel de aberatii acum sincer esti mamica sau tatic? kidz000353
ca prea gandesti ca un barbat de fapt nici macar un barbat nu ar gandi asa ca ar zice ca -i prea frumos sa fie adevarat daca ai vreo fetita educ-o ca pe tine ca vreau sa o iau de nora .
SEBY1YEAR
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:19
SCRIU UN PIC MAI GREU CA SUNT LA SERVICI AM 2 COPII SI SUNT SI DIVORTATA SI SOTUL MA AJUTA CU TREBURILE IN CASA SE PURTA SUPER FRUMOS IMI ADUCEA FLORI FACEA MANCARE, CURATENIE NUMAI CA-I PLACEA SA UMBLE SI CU ALTE FEMEI L-AM IERTAT DE CATEVA ORI DAR CAND DEJA A AFLAT SI COPILUL AM DIVORTAT.
ESTE USOR SA ZICI CA LE FACI PE TOATE IN 2-3 ORE ASTA CAND ESTI ACASA DAR CAND MAI MERGI SI LA SERVICI SI AI 2 COPII SI NICI UN AJUTOR ESTE MULT MAI GREU NICI MACAR NU-TI POTI IMAGINA .EU TI-AS RECOMANDA SA MAI FACI INCA UN COPIL SI ATUNCI SA-TI DAI CU PAREREA PANA ATUNCI MERGI DE MAI DA CU MOPUL CA POATE VINE SOTUL SI SE SUPARA
ramo_deni
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:28
offf,ce femei!Daca tot stau acasa si n-am altceva de facut,cum sa`l mai pun si pe el la dat cu mopul?Sau cum sa fac eu mancare intr`o oala spalata de el?Sau cum sa-l las sa dea mancare copilului cand eu tre sa stiu cum mananca si cat mananca.CAnd plec undeva si ramane copilul cu el,ma grabesc sa ajung acasa ca n-am incredere ca`i atent ce face copilul,el fiind prins in calculator.DAr faptul ca el mai mult sta,nu e un motiv intemeiat de divort.Daca ar umbla prin cluburi,pe la jocuri de noroc,daca ar bea,daca ar avea amante,daca n-ar veni noaptea acasa,daca ar fi agresiv si violent,da,aici sunt deacord cu divortul.
Asadar,pt mamica care a infiintat acest topic,nu ,nu trebuie sa divortezi,ci incearca sa te calmezi,sa`ti schimbi atitudinea fata de sotz sa`i fie si lui drag sa stea acasa.Cand doarme mai mult dimineata,poti sa te duci cand se trezeste sa`i faci o bucurie.Dimineata spiritele sunt mai relaxate.Poti sa bei si o cafea impreuna cu el in bucatarie.
kidz000353
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:34
aha, deci faptul ca afost lasat sa doarma, ca gaseste mancare calda cand se trezeste, ca sunt copiii mancati si imbracati, ca e casa curata fara ca el sa faca nimic, nu e destula bucurie cand se trezeste, mai trebuie sa i se faca si alte bucurii...asa drept recompensa ca a dormit mai mult decat cei care chiar se ostenesc sa faca ceva in casa aia
pinicuta
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:38
e clar ca kidz000353 e decisa sa-si tina sotul in puf si daca ea e fericita asa si asa considera ea ca e bine...
Pe de alta parte e clar ca vrei sa faci tu totul, si eu as face la fel, daca nu as avea incredere in sotul meu ca are grija bine de copil, sau ca nu e in stare sa spele o cratita .... dar atunci ce fel de tata mai e, ce fel de partener mai e ???
corina_dragoi
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:52
pana la urma o persoana nu poate fi obligata sa faca sau sa se comport intr-un anumit fel. Un pic de initiativa, bun simt, respect trebuie sa vina din partea sotului.
Sa va povestesc un scurt pasaj din viata mea.
Azi pe la ora 14. Bucataria mea plina de vase nespalate de ieri seara si de azi (nu ca as vrea sa ma justific in vreun fel, dar eugen a avut o seara si o noapte foarte agitata, ii ies caninii ). Sotul meu se intoarce de la servici:
El: Ai mancat?
Eu: da
El: atunci imi fac eu un toast
Eu: ok, cat mananci tu, eu spal vasele. Pe Eugen il pun in premergator si il las cu tine in sufragerie
El: Nu, lasa ca spal eu vasele cat se prajeste painea, si ma uit si la Eugen. Tu du-te si pregateste-te ca pe urma iesim la o plimbare.

E ore ceva rusinos, sau care i-a stirbit barbatia, sau poate par eu o profitoare si o lenesa??????
corina_dragoi
Postat pe 3 Aprilie 2009 19:02
Doamne,kids000353,draga mandra gospodina,cat ma bucur ca ai scris atatea aberatii ,deoarece asa am putut realiza cate femei minunate,destepte,educate si cu mult bun simt sunt inscrise in acest forum!Scumpele mele,am prea putine cuvinte sa spun cat de demne de admirat sunteti fiecare dintre voi!Niste femei adevarate,luptatoare si demne de respect.
Tot ce era de spus,ati spus voi si inca foarte bine.Si eu sunt o tipa care are norocul sa fi gasit un barbat cu bun simt,care nu considera nimic deplasat in a da cu aspiratorul,in a schimba scutece ,chiar a face si de mancare din cand in cand.La noi totul se imparte si asa e firesc,atat bucuria de a creste un copil cat si treburile casei in care chiar nu trebuie sa se afunde doar unul,in timp ce celalalt huzureste fiindca asa l-a invatat mama...Eu nu vreau,sincer,nicio statuie pe care sa scrie "Lara gospodina"si nici nu vreau sa fiu medaliata pentru ireprosabilul act al stergerii cu mopul.Sunt si eu dublu licentiata si mi-ar placea ca fiul meu sa-si aminteasca cat de bine ne-am distrat impreuna,cat de multe a invatat si descoperit cu mami,cum am dansat sau am cantat pana la epuizare,cum am jucat prinsa,fotbal,etc.Am zile cand vreau sa fac o mancare buna,casa luna si am energia sa o fac ,dar sunt zile cand sotul se ofera sa le faca in timp ce eu sunt in parc cu copilul(sau invers).
Revenind la doamna gospodina,cumnata mea mititica are 160 si 50 kg.Ce zici,e grasa tare?Nu uita nicio clipa ca sotul ei e fratele meu,dar asta nu ma face sa tin cu el,fiindca observ ca ea are dreptate.Cristina creste fara niciun ajutor 2 copii,un baietel de 4 ani si o fetita de 1 an si 7 luni,este absolventa a facultatii de engleza-franceza si a lucrat ca merchandiser intr-o firma f mare,pentru care face si acum unele traduceri.Nu are rost sa-ti explic cate lucruri face aceasta mana de om intr-o singura zi.Asa ca mi se pare foarte nedrept ca Andrei sa se comporte ca un pustan razgaiat si sa nu-si asume responsabilitatile ce vin din calitatea de parinte.E topit dupa copiii lui dar se comporta de parca ar fi doar niste parteneri de joaca.Nu vreau sa intru in prea multe polemici cu tine pentru ca ar insemna ca tin prea mult la parerea ta,ceea ce ar fi total gresit.
Pentru celelalte mamici dulci si destepte,vreau sa va impartasesc putin din fericirea noastra.Sotul meu si cu mine nu mai putem de fericiti,fiindca am pus la cale o evadare pentru Cristinica si Andrei.Ii trimitem un week-end singuri,fara copii care raman la noi(sper sa ne descurcam cu 3!)intr-o mica excursie la niste prieteni de-ai lor care stau in Brasov.Sper sa se regaseasca si sa isi aminteasca de ce s-au casatorit. Ei inca nu stiu,le spunem maine!
lara_kidz
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:03
lara , super, nota 20! nici ca se putea gandi cineva la cea mai potrivit! (sa speram ca se vor redescoperi sau macar, daca nu, va fi o "evadare" binevenita pt cumnata ta sa dea dunezeu sa se rezolve bine toate si sa auzim de o familie fericita si unita in toate de acum inainte (asa cum si trebuia sa fie de la bun inceput)
pinicuta
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:13
Ca sa fiu la subiect ,nu cred ca divortul e o solutie.Eu cred ca ar trebui sa discutati voi doi despre ce anume va supara si ce anume va bucura in relatia voastra.Faptul ce e atat de comod taticul se poate remedia,greu ,dar cred ca se poate insa cu multa rabdare ( desi poate nu mai ai deloc) dar de dragul copiiilor trebuie incercat si imposibilul.Daca nici asa nu se rezolva lucrurile,atunci e cam complicat si numai tu stii ce e mai bine pt tine si copiii vostri.
Ca mamica si sotie ,te inteleg foarte bine dar cred ca trebuie facut sa isi dea seama ca a creste copii nu e chiar asa usor si ca ai si tu nevoie de timp pt tine.
Faptul ca nu sta sa te asculte e enervant si in acelasi timp urat din partea lui,a uitat ca inainte aveati o viata impreuna ,aveati si intimitate si era altfel?Poate el chiar simte lipsa acelui timp dedicat numai lui si te vede impartita intre copii si se simte neglijat.Te-ai gandit si la asta?Stiu ca unii tatici devin gelosi pe copii (a nu se intelege ca nu ii iubeste) tocmai din cauza ca nu mai are timp sotia pt el ca inainte.Ar fi bine sa fie asta motivul indiferentei lui si lipsei de interes pt tine si nu unul mai serios .

Pt Lara,super idee cu surpriza pt ei

Si pt o mamica tare pusa pe jar sa supere lumea, daca o femeie dupa nastere are cateva kg in plus, nu s-a schimbat sufleteste ci numai fizic si asta pt o perioada.altfel nu vad cum ar fi mamica si nici macar 2-3 kg in plus ca doar nu suntem Claudia Shiffer.Si daca ne-am casatorit nu inseamna ca sotii si-au luat sclave ci sotii,si la bine si la rau,valabil in ambele cazuri.
Si mie imi place sa imi fac toata treaba in casa singura ,dar asta nu inseamna ca pe sot nu il pun sa faca ceva.ba da,sa ma ajute ca si eu sunt obosita ca si el.Iar daca imi face si mancare si din greseala trebuie sa spele vasele pt ca eu trebuie sa imi pun baietelul la somn sau stiu eu ce motiv,nu mi-e rusine deloc.
Eu chiar il laud la prietene ca ma ajuta si imi face si mancare daca e cazul ,spre disperarea lor. Undeva o mamica spunea ,cum il inveti,asa il ai.si dreptate are.
Iar daca initiatoarea topicului are ghinionul sa nu o ajute sotul ,nu trebuie pusa la zid ca e grasa sau nu se ingrijeste sau ca e doar vina ei pt situatia asta,din contra ,trebuie laudata ca poate sa faca atatea .vina poate are ca nu l-a implicat in treburile casei si pe sot,dar asta doar ea stie ce si cum a facut .Eu ii doresc mult noroc si multa intelegere din partea sotului .

ninutza_kidz
Postat pe 4 Aprilie 2009 01:12
multumesc larei pentru aprecieri si o felicit pentru ideea geniala de a-i trimite de acasa. Sa fiu sincera, n-am facut vreun efort de a fi haioasa, pur si simplu asa se intampla. Acum sa nu crezi ca avem mari probleme, ca nu pot sa ma plang chiar asa, dar mi se pare firesc sa-i aduci aminte cand "uita"... ca nu degeaba toata lumea zice ca la baza unei casnicii de durata sta comunicarea...
si lor poate asta le lipseste... sau poate de dragul de a evita o mutra, un refuz sau o cearta, s-a obisnuit ea sa le faca pe toate... eram si eu sa fac greseala asta... pana cand am chemat-o pe mama la mine la o curatenie mai de amploare si mi-a zis "mama, la tine nu e mizerie, e dezordine"... pune-l sa mai faca ceva prin casa...
atunci mi-am dat seama ca involuntar, am acaparat multe sarcini prin casa... si cum, fereasca-ma dumnezeu, n-am de gand sa ajung ca doamna kidz 353 (parca asa o cheama, scuze daca e vreo confuzie), am pus piciorul in prag....

este adevarat ca nu-si strange niciodata masa, nu spala farfurii sau ca isi arunca sosetele pe unde ii vine, dar nici eu nu sterg geamurile pe exterior si nu dau cu aspiratorul, sau nu fac piata... asa ca, ma rog, cu timpul, ne-am trasat singuri sarcinile...

poate ca ea n-a avut pe nimeni sa-i deschida ochii... acum nu zic ca trebuie sa te iei dupa mame... putea fi oricine altcineva... in multe chestii ii dau flit mamei, ca mi se pare cateodata clontoasa si vrea sa se bage peste tot...

iar pentru mama perfecta, cea care in 2-3 ore dimineata reuseste sa le faca pe toate, nu pot decat sa-i spun ca ceva neglijeaza sau sta in garsoniera... si de cele mai multe ori copilul este cel neglijat... iar intre un copil fericit si dezordine, sa mor daca n-aleg copilul...

cat despre ideea mea cu iesitul la cafea, este o terapie excelenta si n-a functionat numai pentru mine, ci pentru toate prietenele mele, cu sau fara copii... iar costurile sunt minime... (asta ca raspuns celei care a zis ca sa mergi la shopping, sa-ti iei cosmetice si de imbracat)... nu ca n-as fi de acord ca o femeie sa aiba tot ce ii trebuie, dar nici sa devina o terapie, un mod de relaxare... ca poate mai bine ii iei copilului ceva...

la fel ca si lara, ii multumesc sclavei ca a intrat pe forum, ca sa ne faca sa ne simtim mai bine in ceea ce ne priveste... ma uimeste insistenta ei in a fi obedienta, supusa, docila, intelegatoare, celebra "femeie de casa" ce n-o sa pot niciodata sa fiu, multumita ca barbatul ei vine totusi acasa si nu pierde bani la jocuri... imi doresc din suflet pentru generatiile urmatoare sa aiba peste 50 ani... caci inca nu mi-am revenit...

iar doamnei pintilie, cea care a deschis forumul, ii urez distractie placuta la brasov si sa se duca pe aleea pietonala, la barul unde se fac clatite, sa savureze cu bani putini placerile vietii... (am lucrat in brasov 2 ani si m-am indragostit de orasul ala)...

ma intreb daca pentru casnica perfecta ar fi de conceput ca femeia sa plece de acasa 2 ani, fara sot, sa lucreze la o companie de constructii drumuri (unde 90% sunt numai barbati) si sa vina acasa de 2 ori pe luna in week-end... iar el, sotul perfect, sa se ocupe de renovat apartamentul, de mesteri, curatenie, cumparat mobila si toate cele necesare.... crezi ca se poate?

sa stii ca unele dintre noi am avut cariere si am fost apreciate pe unde ne-am dus... si n-am trait in urma lor si nu am fost recomandate ca doamna cristi calin (in cazul meu), si la mine pe usa nu scrie fam ing cristi calin, ca doar nu sta doar el in casa, si pentru aia la asociatie nu conteaza ca e inginer telecomunicatii...

pentru cele care considera ca am dreptate si s-au saturat ca barbatii sa-si arate testiculele incepand cu usa de la intrare, va multumesc ca o sa cresteti niste copii in spiritul egalitatii de sanse...
eu am baiat, dar sa mor daca nu-i rup cocoasa (glumesc, desigur) daca nu respecta femeile...

nu sunt feminsita, nu ma intelegeti gresit, cred in continuare ca barbatul trebuie sa fie barbat in casa, dar nu-i cad testiculele daca in afara de lugu-lugu, bang, beng (if you know what i mean), isi arata respectul si dragostea si in alt fel...
ca doar nu suntem nici carpe, nici proaste, si nu ne-om mai gasi altul sa ne respecte...

iar cand vine vorba de cine aduce bani in casa, o apreciez din inima pe cea care a spus ca salariul unei femei in casa + salariul unei babysitter + multe altele nu fac cat banii lui de curent...
in cazul meu, 85% din salariul pe care l-am avut reprezinta mai mult decat salariul lui, si nici nu i-a picat barbatia de ciuda, nici eu nu-i reprosez ca aduc mai multi bani ca el si stau acasa, ci se bucura pentru mine si realizarile mele... si ne bucuram amandoi, unul de altul si de copilul nostru...

m-a enervat atat de tare doamna kidz 353, ca-mi vine sa mor de ciuda ca i-am acordat atat timp...

asa ca fetelor, fruntea sus si pieptul in fata....eventual ridicati mainile daca s-au mai lasat nurii...
pupici


P.S.
si daca am avut atata timp sa scriu, ghiciti voi cine a stat cu copilul...
andracalin
Postat pe 4 Aprilie 2009 10:55
lara felicitari pentru surpriza si o cumnata ca tine mai rar
SEBY1YEAR
Postat pe 4 Aprilie 2009 12:42
iar mamicii kids000353 nu am sa-i mai spun decat ca ceea ce a scris m-a facut sa-mi apreciez si sa-mi iubesc si mai tare sotul si sa-i multumesc din suflet ca e langa mine, ma sustine, ma apreciaza in tot ceea ce fac si ca desi au trecut 6 ani de cand ne-am casatorit nu a uitat nici macar o clipa ce mi-a promis in fata altarului si anume ca suntem o familie si vom imparti la 2 si bune si rele si ca ma va iubi pentru eternitate indiferent de cum voi arata.
iar in concluzie nu mi-as schimba sotul nici pentru 10 ca al doamnei respective. tuturor.
SEBY1YEAR
Postat pe 4 Aprilie 2009 12:46

Problema voastra e ca sunteti toate niste imputzite care stau pe net si-si dau cu parerea despre ce scriu eu,in loc sa va vedetzi de copii,de curatenie si de mancare.Dar nu e vina voastra,e vina mamelor voastre care v-a invatat asa niste putori sa va fofilati de la treaba si sa amanati pana vine sotul noaptea sa va ajute.
Problema mamicii care a infiintat topicul e ca din domnisoara inteligenta care era cu cativa ani in urma,s-a vazut acasa,cu doi copii care cer mancare si atentie,cu un barbat care o admira candva,iar acum i s`a acrit de superioritatea ei pe care ea tot incearca sa i-o bage pe gat.
SI care`i treba cu sefu eu n-am intzeles.Da sefu nu stie ca ea are doi copii?La ce`o mai bazaie?Las`o dom`le in pace cu emailurile tale ca poate se supara sotul,poate n-are timp sa ti le traduca ocupata fiind sa plimbe copilasii.Da`i lu zuza ailalta un dictionar si pune-o la treaba,sau ia`ti un translator sa`ti traduca texte ca-i plin netu de ele.
In continuare cred ca o femeie trebuie sa faca mancarea si curatenia in casa daca e casnica,ocupandu`se totodata si de buna eduicatie a copiilor,iar sotul cand vine seara sa gasesca o atmosfera curata si placuta,sotia zambitoare si copiii cuminti.
kidz000353
Postat pe 4 Aprilie 2009 20:39
Kidz 353 mahalaua de unde provii tu nu s-a mutat pe net, daca asa esti obisnuita sa vorbesti si sa traiesti cu familia ta f bine , poti continua dar la tine acasa si cu cine iti permiti, parerile si impresiile tale dupa cum ai obs. nu intereseaza pe nimeni .....lasaneeeeeee
rose_kidz
Postat pe 4 Aprilie 2009 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mame singure 1 De la: garbo214842 23 Iulie 2011 00:05
As vrea sa cunosc o mama singura 57 De la: secrau22 23 Martie 2015 22:06
"pe langa plopii fara sot..." 15 De la: tatoo 18 Martie 2011 16:23
Divortam sau stam impreuna pentru copil? 98 De la: garbo_382463 5 Decembrie 2013 12:10
mame singure 156 De la: dor72 9 Aprilie 2011 00:36
Setari Cookie-uri