sunt insarcinata?

Buna ziua, Mihaela sunt! Vin catre voi cu o mica rugaminte; de 4 ani astept luna in care sa se intample miracolul; pe 18 februarie mi-a venit ultima oara ciclul, am facut test de sarcina astazi, ce e drept nu la prima ora si a fost negativ; sunt intr-o stare de maxima emotie; nu mai am rabdare, incurajati-ma si spune-ti-mi mai ales ce sanse am sa fiu insarcinata? va multumesc si va pup pe toate gravidute sau nu!
mykyiy81
Postat pe 25 Martie 2009 16:25
draga mea te-as sfatui sa mai iei un test de la farmacie si sa-l faci maine dimineata oricum raspunsul final ti-l poate da medicul ginecolog asa ca poti suna si face programare la unul.Nu as vrea sa-ti faci sperante desarte sincer este posibil sa fii insarcinata si te pot felicita de pe acum dar ...s-ar putea si sa nu fii asa ca cea mai buna varianta e tot cea cu medicul oricum pana la urma tot trebuie sa te vada un medic. si asteptam vesti.
SEBY1YEAR
Postat pe 25 Martie 2009 16:36
Buna Mihaela, eu cred ca important este sa nu iti pierzi speranta, si sa crezi foarte tare in copilul tau si el o sa vina :)

Despre testul de sarcina pot sa-ti spun ca eu am facut vreo 3 toate negative si abia al 4-lea a iesit pozitiv, iar linia a 2-a era f.f.f. palida. Acum am un baietel de 8 luni pe care il ador.
Primul test pozitiv a iesit doar dupa ce am urmat sfaturile unei farmaciste, si anume sa nu beau si sa nu mananc nimic 2-3 ore inainte de a face testul, pt ca mai ales in primele saptamani de sarcina poate fi greu de dectat si consumul de lichide poate doar sa dilueze concentratia de ???? (acea substanta ce se gaseste in urina in timpul sarcinii)

Iti urez multa bafta si sper sa auzi vesti bune de la tine cat mai curand
corina_dragoi
Postat pe 25 Martie 2009 16:39
asa si vroiam sa-ti mai spun ca la noi miracolul s-a intamplat la 5 ani de cand ne-am casatorit asa ca
SEBY1YEAR
Postat pe 25 Martie 2009 16:43
la noi in ceea ce priveste testul a iesit pozitiv de prima data si l-am facut seara dupa ce am venit de la servici si pot spune ca nici nu a fost asa scump acum sincer nu stiu ce sa zic despre teste....eu il am si acum ca-l tin amintire
oricum nu mi-a venit sa cred asa ca a doua zi cautam disperata un medic ginecolog si am gasit unul bun cu care am si nascut .Eram insarcinata in 3 saptamani cand am mers la control prima data si sa auzim de bine
SEBY1YEAR
Postat pe 25 Martie 2009 16:52
te inteleg perfect....imi amintesc de mine cand am luat primul test:)ce emotii....si nici macar nu avem simptomele unei gravide...nici nu imi intarziase CM dar am presimtit eu...si nu imi venea sa cred ca e pozitiv....nu am crezut mult timp...am facut 3 teste..unul dupa altul...pfffffff nu voi uita niciodata acel moment...revenind la plb ta ...vreau sa zic ca stiu pe cineva care de 3 luni tot ii iasa ca este insarcinata la teste dar ea nu este insarcinata...deci ..
kidz001185
Postat pe 3 Iunie 2009 18:58
Am si eu o problema: mi-a intarziat menstruatia o saptamana, ieri mi-am facut un test barza si a iesit pozitiv. Azi am fost la medic si n-a vazut nimic la ecografie, ca e prea devreme. Problema e ca am dureri (seamana cu durerile menstruale, dar sunt mai acute). Joi m-am programat la un 3D, sa-mi zica macar daca e bebe ca sa vedem daca am nevoie de tratament. Eu am si uter retrovers si mi s-a mai spus ca pot aparea dureri pt ca uterul se "'asaza"'.
Cine a mai avut astfel de probleme si-mi poate da un sfat? Ce-as mai putea face?
patratel
Postat pe 28 Iunie 2010 20:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi, va rog 2 De la: pinicuta 4 Decembrie 2009 17:01
Cartea Mama si copilul 1 De la: kidz003910 5 Martie 2010 07:48
gravida sau nu ? 3 De la: ale_micutza 11 Iunie 2010 19:04
Stresul poate cauza intarzierea ciclului menstrual? 5 De la: garbo_380313 3 Octombrie 2013 16:01
sarcina pierduta cu anencefalie 7 De la: luli_truli 28 Martie 2016 23:26
Setari Cookie-uri