Transmisii LIVE, pe internet, din gradinite

Ati dori sa va vedeti copilul pe internet, in direct, atunci cand este la gradinita?

In curand va fi lansat in Romania un serviciu de transmisie securizata, pe internet, a activitatilor din orice gradinita.

In momentul de fata se realizeaza un studiu de piata pentru a stabili interesul parintilor pentru acest serviciu.

De aceea, ii rugam pe cei interesati sa se implice intr-o dezbatere pe acest subiect cu argumente "pro" si "contra".

Pentru centralizarea raspunsurilor va rugam sa completati si urmatorul chestionar, unde veti gasi mai multe detalii despre acest proiect... http://surveys.polldaddy.com/s/820fe9067a8bbec8/
alexandra_kidz
Postat pe 13 Martie 2009 00:03
deci, care a fost concluzia sondajului?
ruschita
Postat pe 18 Martie 2009 11:19
hai sa fim seriosi chiar din orice gradinita pai ce sa mai vorbim de nu stiu ce sat care are gradinita cu toaleta daca poate fi numita asa in curte si noi avem pretentii sa i se puna internet? sau jucariile sunt rupte si nu au mai fost schimbate de cativa ani sau au masutele si scaunelele in stare jalnica...
SEBY1YEAR
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:12
acu sincer mi-as dori sa vad toate gradinitele din romania dotate dupa standardele europene cat despre transmisii live nu stiu cati dintre parinti ar putea sa-si urmareasca puiutii pe net eu la servici nu aveam timp nici sa respir da pai sa mai stau si pe net asta poate o data la 2-3 zile mai aruncam un ochi si pe e-mail-ul meu ar fi fost culmea sa zic ca iau o pauza la fiecare 15 min sa vad ce face copilul la gradinita sau cum ar fi fost ca nu stiu ce coleg sa vina sa-mi zica doamna da putin pe net sa vad ce mai face copilul meu la gradinita
SEBY1YEAR
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:17
unu nu cred ca are nimeni timp sa stea pe net sa vada ce face copilul sau si doi ar fi stresant sa ai fi tot timpul cu ochii acolo[daca ai avea timp]sa-l urmaresti pas cu pas.plus de asta mai luam si noi o 'pauza''stiind ca sunt pe maini bune nu?
eu cel putin daca nu am incredere in educatoare nu-l las nu?voi ce ziceti?
silviatatu
Postat pe 25 Aprilie 2009 20:43
daca am fi avut timp ar fi fost bine venit dar dupa o zi de munca nu prea mai imi arde de net adica cam de nimic
andrey_kidz
Postat pe 30 Martie 2010 12:11
ba eu cred ca fiecare la un moment dat ar vrea sa stie ce face copilul sau , daca ti se face dor de el in momentul X cat ar dura sa intri pe net sa il vezi? mie una mi-ar placea grozav sa aiba si gradinita alui meu asa ceva, dar ei au zis ca e prea scump...
pinicuta
Postat pe 30 Martie 2010 15:34
eu de multe ori imi doresc sa fiu un fel de musca sa pot vedea ce face copilu la gradinitza..pentru ca al meu nu prea imi povesteste mai nimic din ce se intampla pe acolo..imi dau seama cand se joaca cam ce-a facut, dat totul este vag... Eu zic sa ideea cu camerele este buna, da vorba unei mamici care a scris mai sus, in Romania mai greu asa ceva de realizat.... dar totushi nu imposibil!
aly_fab
Postat pe 30 Martie 2010 15:54
Nu vreau sa par offtopic, dar daca tot se discuta despre urmarirea copiilor de la distanta, as vrea sa stiu ce parere aveti si despre supravegherea lor la calculator. In perioada asta deja incep sa fie foarte interesati de calculator si nu intotdeauna pot fi supravegheati. Am vazut recent articolul asta http://tehnologie.acasa.ro/articole/12394-noi-cu-cheia-de-gat-ei-cu-id-ul-invizibil.html si as vrea sa stiu daca voi folositi asa ceva, daca stabiliti filtre si cam cat lasati copiii sa se joace la calculator. Merci frumos.
adnana_ion
Postat pe 31 Martie 2010 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bona in sector 6, bucuresti- piata gorjului 9 De la: zaharia_mirela 26 August 2016 13:30
metoclopramid la bebei? 5 De la: kidz005447 13 Decembrie 2009 09:39
foloseste cineva zymaflour? 9 De la: nycollette_2007 6 Aprilie 2010 12:28
AUTOAPARARE PSIHICA 1 De la: kidz003814 22 Septembrie 2009 22:49
Bona luna iulie 6 De la: cris_kidz 9 Iulie 2009 10:30
Setari Cookie-uri