gradinita particulara

stie cineva sa imi spuna ce crese particulare sunt in Pitesti? am o bebita de 1 an si noua luni si as vrea sa o dau la o cresa particulara ca m-am intors la serviciu si nu mai am cum sa o tin acasa. bona nu vreau, ca nu am incredere si in plus bebitei mele ii place fff mult cu copii. mentionez ca am avut-o la o cresa de stat si nu am fost multumita deloc ( in final s-a imbolnavit asa de rau ca am ajuns la spital la urgente cu ea)
mela_kidz
Postat pe 29 Februarie 2008 08:37
De imbolnavit, se va imbolnavi si la gradinita particulara.
Asta inseamna colectivitate
carminachincesan
Postat pe 5 Martie 2008 21:13
timp de cel putin un an de zile de stat in colectivitate se va mai imbolnavi. Asa am patit si eu cu fetita mea care are acum 3 ani. Din 2 in 2 saptamini ii administram antibiotice si o tineam acasa. Povestea asta a tinut pina i-am scos polipii. De atunci nu a mai avut probleme.
danaraluca
Postat pe 10 Martie 2008 15:38
O gradinita particulara foarte buna din pitesti este Gradinita Kinder Strumff.langa scoala nr1
Noi avem o nepotica inscrisa in aceasta gradinita de 3 ani si performantele ei vorbesc de la sine. Toate educatoarele sunt tinere, dragute si competente. Noi v/o recomandam cu placere si nu veti regreta.
adelina_visan
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:56
salut,fetelor!Nu stiu daca ma incadrez in topic,dar va intreb totusi:stie cineva ceva despre infiintarea unei gradinite particulare?Ce iti trebuie,cat costa,aveti idee?
lara_kidz
Postat pe 19 Februarie 2009 17:44
O gradinita f.buna dupa parerea mea este gradinita ray kindergarden spre stefanesti,in primul rand pt.ca au supraveghere de pe internet,iti vezi copilul online tot timpul cat sta acolo,au si piscina nu sunt multi copii si automat se ocupa altfel de ei cand sunt mai putini,este f.curat,bucatarie proprie.Nefiind deschisa de mult timp este totul nou.Eu sunt f.multumita,baietelul meu s-a acomodat f.repede fata de alte gradinite(am mai incercat si altele)si cred ca a contat faptul ca sunt mai putini copii,nu ii placea agitatia,la una din ele erau 60 de copii,in schimb aici il vad linistit.Este la program prelungit de la 8:00 pana la 18:00 si ma cota 750 lei,seara il aduc ei acasa.Eu stau la birou mai toata ziua,am laptopul cu mine,deschid programul si ma uit la el toata ziua,vad cat mananca,cat doarme,tot ce face ca si cum ar fi langa mine.SUPER Va recomand cu cea mai mare incredere.
kidz001318
Postat pe 15 Iunie 2009 13:13
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:07
Nu mai zpciți copii cu antibiotice, folosiți siropuri naturale de la plafar. ex. siropul cu muguri de pin este bun. siropul care conține echinaceea și multe altele. Nici nu este indicat s administrm copilului foarte des antibiotice.
alex2007
Postat pe 1 Februarie 2010 10:39
"Sanatate, mai presus de toate"
Salina artificiala deschisa in localitatea Sag, judetul Timis, functioneaza zilnic intre orele 10.00 - 23.00
Adresa: Sag, Strada 11, nr 60 (ARENA SPORT)
Programari si informatii:
Telefon 0752.113.512 intre orele 10.00 - 20.00
salinasag@ymail.com
www.salinasag.ro

Salinoterapia (aerosolii saline), cu ajutorul carora sunt tratate diverse afectiuni, in principal afectiunile respiratorii: astm, bronsite, infectii respiratorii, faringite, hipertiroidism sau chiar sa ne relaxam din stari de oboseala sau nevroze. Recomandat copiilor proaspat intrati in colectivitate(cresa, gardinita) ajutind la eliminarea mucozitatii si tusei.
Salina poate gazdui 8 persoane pe sedinta si 4 copii sub 6 ani. Dupa terminarea sedintei oxigenarea incaperii este efectuata timp de 10 minute. Cele 14 tone de sare naturala de la salina Tg. Ocna asigura un climat de salina, natural si eficient.

TARIFE
Copii (maxim 12 ani) - 8 RON / sedinta
- abonament 10 sedinte - 80 RON (la plata integrala primiti 2 sedinte GRATUIT)
Adulti - 10 RON / sedinta
- abonament 10 sedinte - 100 RON (la plata integrala primiti 2 sedinte GRATUIT)
O sedinta de terapie dureaza 45 minute. Este recomandata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de 5-6 luni.
salina_sag
Postat pe 18 Februarie 2010 22:03
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 19 Februarie 2010 15:21
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 19 Februarie 2010 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indemnizatia 101 De la: garbo185246 5 Februarie 2011 10:22
Constipatie 33 De la: claudiasimonblue 21 Martie 2010 12:50
modeling!!!!! 4 De la: office_salinasusesi_ro 2 Aprilie 2010 19:32
mamicilor...am gasit gradinita de vis 72 De la: bebe_oriana 27 Iulie 2017 22:07
problema degetelor 2 De la: tatusilvia 30 Septembrie 2009 17:08
Setari Cookie-uri