Ce meniuri in gradinite particulare mai utilizati?


Dragi colege, asistente medicale de gradinite particulare.

In fiecare saptamana ma lovesc de problema difersificarii alimentatiei la copii prescolari, deoarece sanepidul ne ofera o gama restransa de alimente permise.Va rog, care doriti, am putea face schimb de meniuri sau sa putem comunica in acst sens.
Numai bine!
rapoltis
Postat pe 27 Februarie 2009 09:51
eu nu sunt asistenta medicala, dar m-am interesat de gradinite si mi s-a spus ca acolo unde vrem noi sa il dam, au asa: la 8.30 micul dejun (adica lactate: cereale cu lapte, paine cu unt sau cu branza, cu cascaval, o data la 2 saptamani vrea sa le dea si sunca de pui, cu care eu nu sunt deloc de acord dar au zis ca tin cont si nu ii dau daca u vrem noi parintii). La 10.30 gustare calda: placinta cu branza/mere/dovleac, macaroane cu branza, corn cu ceva,omleta la cuptor (facuta in tigaia unsa cu un pic de ulei si bagata la cuptor), taitei cu lapte, napolitane, salata de fructe (fara frisca, doar fructele taiate), compoturi, ceaiuri, biscuiti simpli, iaurt simplu (Zuzu). La 12.30 supa/ciorba (cu carne de vita sau pui), supa crema cu crutoane. de la 1 la 4 dorm, si la 4.30 felul 2 : spanac cu carne si orez, paste cu carne si sos de rosii, mazare, fasole verde, cartofi piure, natur, etc, cu carne (la supa , aripi si piept, la felul 2 pulpitele). La 6.30-7 pleaca acasa copiii. Nu stiu daca te-am ajutat cu ceva, poate ti-am dat macar o idee (sper), pupici si spor la treaba !
ruschita
Postat pe 2 Martie 2009 09:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri pentru copii "Little Tree", Timisoara 1 De la: LITTLE_TREE 7 Februarie 2012 23:10
as avea nevoie de niste sfaturi 24 De la: garbo229302 10 Octombrie 2011 01:00
premergator 37 De la: office_salinasusesi_ro 6 Mai 2010 07:25
in vacanta cu cei mici 5 De la: office_salinasusesi_ro 14 Ianuarie 2010 15:15
After School Cuore 400 RON 1 De la: karmenmou 18 Decembrie 2008 13:29
Setari Cookie-uri