as vrea si eu un bebe dar nu ramin gravida

bun a dragele mele.va scriu in speranta ca ma va ajuta si pe mine cineva.sint la a doua casatorie ,di prima casatorie am o fata care acum are 14 ani ,nu am avut probleme in a ramine insarcinata dar acum as vrea un bebe.am 38 ani de anul trcut si eu si sotul meu incercam sa avem un bebe dar ... nu apare.nu am fost inca la medic iar actualu sot imi zice ca s-ar putea vina sa fie la el.si el a mai fost casatorit inainte si fosta nevasta nu a ramas gravida.am facut testul papa nicolau si sint ok.as vrea sa imi dati niste sfaturi sa ma ajutati si pe mine.va multumesc
lilianastoica22
Postat pe 2 Februarie 2009 10:18
mergi la medic sunt nenumarate cauzele incearca sa le elimini pe toate si daca nu apelezi la FIV daca iti doresti atat de mult......mult succes!
oto_otto2000
Postat pe 6 Martie 2009 20:28
aici pe net nimeni nu iti poate pune un diagnostic...mergeti la doc si faceti-va un set de analize....mai simplu ar fi sa mearga el mai intai sa-si faca o spermograma si daca pb nu este de la el,apoi ai tu de colindat si de facut analize...pt barbat este mai simplu de depistat o pb de genul asta...tine-ne la curent,poate dupa ce veti avea un diagnostic,cineva va poate sfatui din propria experienta
silviu_m74
Postat pe 6 Martie 2009 20:46
am 29 de ani si dupa 2 ani de incercari de a ramane gravida m-am hotarat sa merg la doctor sa vad care este cauza de nu raman...nu era nici una pur si simplu asa a vrut bebe sa apara mai tarziu...iar cand am pierdut speranta ca voi avea un copil..de fapt il aveam in burtica
Natali_kidz
Postat pe 4 August 2009 08:56
buna.va multumesc pt. sfaturi.dar sintem in spania in ibiza aici e foarte greu cu medicii .trbuie sa faci o rezervare la medic care dureaza aproape 6 luni.fiind o insula mica nici nu stiu daca au aparatura necesara sa poata da un diagnostic.un control ginecologic se face dar investigatii mai amanuntite nu se fac.o sa megem in tara si acolo poate ne pot da un diagnostic.sper sa facem un bebe pt ca nil dorim foarte mult .va multumesc inca o data si sa auzim de bine
lilianastoica22
Postat pe 4 August 2009 15:56
prima data sa faca sotul o analiza a spermei,este cea mai putin costisitoare si cea mai la indemana analiza.Daca se elimina din ecuatie sotul,daca la el este totul ok,atunci puteti incepe si analizele pentru doamna,care sunt mai numeroase si mult mai costisitoare.Daca problema este a sotului,ma puteti cuntacta sa va dau detalii despre un produs de exceptie ce-l poate ajuta negresit !!!
silviu_m74
Postat pe 4 August 2009 19:48
buna Silviu.cum am scris mai sus mai dureaza pina mergem in tara sa faca sotu spermograma.totusi sint sigura ca la el e problema.sint la a 2-a casatorie si din prima casatorie am o fata care acum are 15 ani.Ai spus ca ne poti ajuta daca se poate lua acele medicamente ce crezi tu ca sunt bune si fara sfatul unui medic.sm 39 ani si as vrea un bebe cit mai repede deoarece timpul trece repede si nu as vrea sa fiu o mamica batrina.vreau sa fiu de ajutor bebelului meu sa am rabdarea si timpul necesar pt al creste sper sa intelegi ceea ce vreau sa zic. multumesc din suflet pt ajutorul acordat
lilianastoica22
Postat pe 7 August 2009 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
primul bebiq 12 De la: elektra_twice 19 Februarie 2010 21:32
8 MARTIE 2 De la: horobeanu 8 Martie 2009 10:57
sarcina pierduta cu anencefalie 7 De la: luli_truli 28 Martie 2016 23:26
Sarcina oprita in evolutie 2 De la: Marii19 26 Ianuarie 2016 22:32
salut sint angela 1 De la: angelaberki 29 Octombrie 2009 05:35
Setari Cookie-uri