A doua sarcina

Salutare mamici.....vreau sa stiu dupa o cezariana...la cat timp se poate ramane insarcinata.....cum e o a doua sarcina avand o cezariana?e mai greu?....primul meu bebe a murit....si imi doresc din suflet altul.....sa am o alinare....insa au trecut doar 4 luni de la prima mea nastere.....daca sunt mamici cu nasteri prin cezariana le-as ruga sa-mi impartaseasca experienta lor.....

alexandrina84
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:09
draga sophie in primull rand vreau sa ti spun ca mi pare rau pt ce ti s a intamplat ,cred ca a fost f dureros ,trebuie sa ai putina rabdare, eu a doua sarcina cu cezariana am avut o la 1,3 ani desi medicii spun ca trebuie 2 ani se poate si mai repede ,mai ales in cazul tau ca iti doresti dar trebuie sa se refaca uterul operat de aceea e bine sa mai astepti . Va fi bine D zeu te va ajuta ,am mai auzit cazuri ca al tau si au copii in prezent . succes
florinda
Postat pe 17 Ianuarie 2009 14:45
Buna Sophie,

In primul rand vreau sa-ti spun ca-mi pare rau si iti inteleg suferinta..Doamne ajuta sa fie bine! Eu am o cezariana si stiu ca la 1si jumatate -2 ani dupa prima cezariana poti ramane din nou insarcinata.Roaga-te la Dumnezeu sa-ti dea rabdare si ai sa vezi ca va fi totul bine!Sanatate1
ancy_maria
Postat pe 19 Ianuarie 2009 09:38
Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat! Dar cred cu tarie ca acum esti bine. Pooop!
Adymir
Postat pe 6 August 2009 18:03
Buna Sophie,
Si eu am trecut cam prin aceeasi tragedie ca si tine....in noiembrie 2008 am pierdut un baietel chiar cand trebuia sa nasc..la 40 de saptamani.Am trecut prin clipe de cosmar pe care nu i le doresc nimanui...si am facut ca si tine tot cezariana.Mi-am revenit greu dupa si fizic dar si psihic.Am incercat sa raman gravida dupa 5 luni de la cezariana avand acceptul dr meu ginecolog.Datorita stresului am ramas mai greu..dupa inca alte 4-5 luni.Deci nu-i o problema daca ramai repede gravidutza dar trebuie sa o faci cu acordul unui medic deoarece fiecare organism se reface diferit dupa o cezariana.Acum sunt gravidutza in 5 luni si sunt tare fericita desi mi-e greu...sunt mereu stresata dar cu ajutorul lui D-zeu sper sa reusesc si sa-mi tin bebele in brate in cateva luni!Mult curaj si sa te aud ca esti cu burtica!
crrystyn
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina 1 De la: Adriana_VanGinkel_1 7 Iulie 2016 23:02
Sunt insarcinata din nou :) 10 De la: ale_micutza 28 Iunie 2009 11:48
Help! Resuscitati-o pe Garbo! 6 De la: pitiTa_ 26 August 2014 23:10
dilema 15 De la: office_salinasusesi_ro 2 Aprilie 2010 19:40
infectii depistate in timpul sarcinii 3 De la: garbo_2493 15 Mai 2012 09:51
Setari Cookie-uri