posibila sarcina?


Buna ziua.Ma numesc Eli si as vrea sa stiu si eu daca mica sangerare rosu rozalie pe care am avut-o acum 2 zile ar putea fi ca urmare a nidarii....de cateva zile am crampe abdominale dar nu de lunga durata(cm ar trebui sa-mi vina tocmai pe 27),ma dor sfarcurile,ma simt putin balonata,si mai nou ieri am si vomitat putin....Mentionez ca imi doresc mult un copil si de aceea am profitat din plin de zilele fertile ale luni ( 11-12-13-14 ).E prea devreme sa-mi fac un test de sarcina, sa sper la o minune ?
elitana
Postat pe 25 Iulie 2010 21:02
mai ai rabdare sa treaca inca o saptamana dupa ce ar trebui sa-ti vina ciclul si abia atunci fa un test de sarcina...da...e posibil....dar testul e cel mai relevant ...si indeferent de rezultat, mai repeta-l peste o saptamana-doua...
tutankhamon
Postat pe 25 Iulie 2010 21:06
tutankhamon multumesc pentru raspuns....
elitana
Postat pe 25 Iulie 2010 21:09
buna la toata lumea...am nevoie urgent de un sfat,o incurajare....de 2 saptamani prezint semne de sarcina(balonati,dureri de sani,greata,voma,nidatie,cm trebuia sa0mi vina pe 27 si inca nu a venit).am facut test acum 2 zile si a iesit negativ,dar tot atunci obligata de imprejurari am facut si o ecografie intravaginala unde am vazut un punct mic negru,dar doctorita azis ca nu e nimic.e posibil asa ceva?la cate saptamani s-ar vedea un bb la o asa ecografie?...sincera sa fiu sunt foarte speriata,pt ca dupa aia am facut si o radiografie,tot obligata de imprejurari
elitana
Postat pe 30 Iulie 2010 16:37
Intrebare: daca se intampla sa fiu insarcinata,cat de rau mi-a facut radiografia pe care a trebuit sa o fac la stern ?
elitana
Postat pe 30 Iulie 2010 18:32
De la: elitana, la data 2010-07-25 21:02:52
Buna ziua.Ma numesc Eli si as vrea sa stiu si eu daca mica sangerare rosu rozalie pe care am avut-o acum 2 zile ar putea fi ca urmare a nidarii....de cateva zile am crampe abdominale dar nu de lunga durata(cm ar trebui sa-mi vina tocmai pe 27),ma dor sfarcurile,ma simt putin balonata,si mai nou ieri am si vomitat putin....Mentionez ca imi doresc mult un copil si de aceea am profitat din plin de zilele fertile ale luni ( 11-12-13-14 ).E prea devreme sa-mi fac un test de sarcina, sa sper la o minune ?
e devreme pt un test de sarcina la 6sapt ti se poate spune dak esti sau nu...uite eu de exemplu sunt nu mi-a venit delok luna trecuta si mi-am facut un test de 2ori dar nimik...normal dupa 6sapt ti se arata sigur dak esti sau nu.simtomele astea le am si eu dar mai asteapta unpik e cel mai bine asa...nici macar doctoru nu iti poate confirma sigur dak esti sau nu asteapta si ziua de ciclu k sa vezi dak iti vine sau nu.oricum petele de sange pe care le-ai avut sar putea sa fie o posibila sarcina...ai grija k iti poate veni ciclu si peste sarcina deci...nu ai de unde stii sigur...dak esti sau nu...
roxy_rasfatata
Postat pe 5 August 2010 17:02
De la: elitana, la data 2010-07-30 18:32:30Intrebare: daca se intampla sa fiu insarcinata,cat de rau mi-a facut radiografia pe care a trebuit sa o fac la stern ?
o radiografie se zice k nu e buna atunci cand esti insarcinata pt k radiaza....nu stiu dak afecteaza atat de mult acum cand e mik dar dak e in dezvoltare ii poate afecta bebelusului...cel mai bine dupa ce afli k esti insarcinata discuti cu doctorul e mai sigur asa..
roxy_rasfatata
Postat pe 5 August 2010 17:06
De la: elitana, la data 2010-07-30 16:37:00buna la toata lumea...am nevoie urgent de un sfat,o incurajare....de 2 saptamani prezint semne de sarcina(balonati,dureri de sani,greata,voma,nidatie,cm trebuia sa0mi vina pe 27 si inca nu a venit).am facut test acum 2 zile si a iesit negativ,dar tot atunci obligata de imprejurari am facut si o ecografie intravaginala unde am vazut un punct mic negru,dar doctorita azis ca nu e nimic.e posibil asa ceva?la cate saptamani s-ar vedea un bb la o asa ecografie?...sincera sa fiu sunt foarte speriata,pt ca dupa aia am facut si o radiografie,tot obligata de imprejurari
punctul ala mik si negru sar putea sa fie bebelu...si doctori pot vedea un bebe la 6sapt..atunci se vede cel mai bine...uite fa-ti cont aici si vei afla mai multe http://www.eumama.ro/
roxy_rasfatata
Postat pe 5 August 2010 17:11
pana la urma esti insarcinata?
mineea
Postat pe 17 August 2010 13:29
io?????????
nazirra
Postat pe 17 August 2010 13:30
panty_C
Postat pe 17 August 2010 13:34
Buna fetele, numele meu este Alina si am o problema, luna trecuta mia venit normal, numai ca durat doar o zi si jumatate ai 2.. a fost putin si mai inchegat, dar am luat pe seama caldurii, am luat pasitle in continuare ( microginon pe care de iau de 3- 4 ani) numai ca surpriza in cele 7 zile de pauza nu a mai venit nimic dar am avut o scurgere usoara dar mai maronie.. sa fie oare o sarcina??? Bebe noi ne dorim mai ales ca in septembrie avem cununia dar nu ne asteptam.

Ajutati-ma cu un raspuns va rog.

Mentionez ca joi am programare la doctora , dar pana tunci nu stiu daca sa mai iau pastilutele in continuare sau nu .... cred ca incerc si un test barza .. voi ce parere aveti?
Stefan_Alina
Postat pe 17 August 2010 16:15
Alinuta , ti-ai facut-o cu mana ta . Asteapta acum reactii de la fete !
liaiedera
Postat pe 17 August 2010 16:31
Buna.

Din kte stiu eu nu ar trebui sa ramai insarcinata atata timp kt iei anticonceptionale respectand orele, zilele, etc.

In acelasi timp am tot citit k testele de sarcina ies pozitive in timpul administrarii anticonceptionalelor pt k sunt influentate de concentratia de hormoni din ele.
SEAL
Postat pe 17 August 2010 19:25
Buna, multumesc de raspuns Seal. Am facut testul barza de dimineata si a iesit negativ, acum mai astept si verdictul doctorei de maine...
Stefan_Alina
Postat pe 18 August 2010 15:11
De la: liaiedera, la data 2010-08-17 16:31:55Alinuta , ti-ai facut-o cu mana ta . Asteapta acum reactii de la fete !


cred ca sa ratacit topicul pe coridoarele urgentelor
ameno
Postat pe 18 August 2010 15:12
asta da ratare
anaROBERT
Postat pe 18 August 2010 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
infectii depistate in timpul sarcinii 3 De la: garbo_2493 15 Mai 2012 09:51
nastere in strainatate 1 De la: garbo211129 28 Iunie 2011 00:30
Vaccin Rhogam rh negativ 1 De la: kidz003930 2 Octombrie 2009 00:59
prenatal 3 De la: anaROBERT 19 Aprilie 2011 01:05
alaptare 1 De la: bebelasa1 24 Ianuarie 2012 12:21
Setari Cookie-uri