carti pentru copilasi

Salut, fetita mea va implini 1 anisor saptamana viitoare, pe 6 august. Am o multime de carti despres arcina, nou-nascuti, bebelusi...dar acum as dori sa schimb un pic orientarea, caci deja fetita mea e un mic copilas, si informatiile din acele carti nu ne mai ajuta. Stiti sa-mi recomandati carti referitoare la aceasta varsta, pentru copilasi mai mari de 1 an????Ceva ce ati citit si vi s-a parut ok? Multumiiiiimmmm
msh2007
Postat pe 30 Iulie 2008 22:23
buna
e o carte copilul de la 1 an la 3 ani !!!

copilul de la 1 an la 6 ani

dar majoritatea 3/4 din carti se refera tot la bebelusi, poate ca ei au nevie de omatentie mai speciala
in rest iti recomand forumurile
inveti din experienta altor mamici
monique1977_kidz
Postat pe 9 Noiembrie 2008 08:07
BUNA INCEARCA "DR. SPOCK -INGRIJIREA SUGARULUI SI A COPILULUI" EDITIA A 8-A. ESTE O CARTE DESPRE DEXVOLTEREA COPILULUI DE LA NASTERE PANA LA ADOLESCENTA.BAIETELUL MEU ARE 7 ANI SI INCA IMI ESTE DE AJUTOR ACEASTA CARTE
monica_florin
Postat pe 11 Noiembrie 2008 17:55
Daca tot vorbiti de atatea carti pt bebelusi ati putea sa imi trimiteti si mie pe adresa cristina_bos@yahoo.com, in eventualitatea ca sunt in format electronic?mULTUMESC
cristina_bos
Postat pe 3 Decembrie 2008 15:16
poate carti despre copilasi,cartile pentru copilasi sunt altceva .
iulia_nicol
Postat pe 26 Martie 2009 16:13
Pentru cei interesati (cadre didactice, parinti, bunici) daca doriti sa faceti o surpriza copilului dvs. pentru ziua onomastica, sarbatori etc. va sugerez sa rasfoiti catalogul de toamna conceput special pentru cei mici de catre editura Teora http://www.teora.ro/CATALOG_GRADINITE.pdf si sa ma contactati pe adresa de mail g.corina1982@yahoo.com sau la nr. de tel. 0747846252 pentru comenzi.

P.S. V-as fi foarte recunoscatoare sa comandati prin intermediul meu orice carte avand in vedere ca sint mama singura si cu 8 milioane pe luna ma descurc destul de greu sa-l cresc pe bebele meu, iar un comision din vanzari cat de mic conteaza. ultumesc frumos!
Corina1982
Postat pe 27 Octombrie 2009 16:22
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 23 Noiembrie 2009 07:09
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 13 Martie 2010 08:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Angajez Bona 20 De la: alfheim 6 Octombrie 2011 16:31
gradinite bune si ne-bune 4 De la: ailemac777 1 Martie 2012 12:36
Cantecele cantecele 109 De la: kidz003668 17 Noiembrie 2009 07:01
Ajutor pentru copiii nimanui 6 De la: ade_ 16 Octombrie 2009 22:14
Tabara Medievala pentru copii 1 De la: Medieval 15 Ianuarie 2010 11:01
Setari Cookie-uri