bb-ei nascuti in ianuarie..la mai mult....

buna miruna.cu cine ai nascut la elias.eu am nascut cu dr.Filipescu.este un doctor deosebit
daca voi ramane insarcinata tot la elias vreau sa nasc
Teodor e primul nostru copil dupa 11 ani de asteptare.
kitty_ninuta
Postat pe 10 Iulie 2009 17:01
buna..eu am nascut cu dr Cristian Rodica..si la noi a venit dupa 13 ani...,.asa ca te inteleg...sanatate multa va doresc..de unde sunteti voi?
miruna712
Postat pe 12 Iulie 2009 13:54
poi si eu ar trebui sa nasc normal in 3 ianuarie!!! amu sa vedem!
ale_micutza
Postat pe 12 Iulie 2009 14:08
Asa este cand ii astepti mult ,nu-ti vine sa te mai deslipesti de ei.oricum suntem norecoase ca Doamne ,doamne ni ia daruit si acum.Sa le dea Dumnezeu sanatate si noroc la toti bebelusii.
kitty_ninuta
Postat pe 12 Iulie 2009 15:57
Miruna noi suntem din VIDRA DE VRANCEA.Dar am dorit sa nasc la bucuresti.
ESTE UN SPITAL CARE SE RESPECTA SI PE TOATA LUMEA AS INDRUMA CATRE SPITALU ELIAS.
LA NOI LA VRANCEA CONDITIILE SUNT TOTAL NEFAVORABILE ,IAR PERSONALU LASA DE DORIT.
kitty_ninuta
Postat pe 12 Iulie 2009 16:02
Buna buna mamicilor, si eu am o bebita pe nume Daria Andreea si ea sa nascut pe 5 ianuarie 2009. e o fire foarte foarte energica(am zis ca o sa o trimit sa faca reclama pt bateriile duracel) ,dar din pacate nu prea papa legume...uffff
Anda23
Postat pe 22 August 2009 12:19
buna,baietelul meu s-a nascut pe 11 Ianuarie. noi suntem in Spania si aici alimentatia este in alt fel.nici lu nu ii placeau legumele la inceput.cum la 4 luni am inceput cu fructele si ereau dulci si bune,ii placeau foarte mult.le manca chiar cu lingurita.dar la 6 luni cand am inceput cu legumele nu a vrut nici sa le vada.nu mai vroia sa manance cu lingurita nici fructe nici legume.de la doctor mi-au spus ca la inceput sa ii fac mai mult legume care sunt mai dulci(dovlecel,morcov,dovleac galben,praz)acum mananca de toate si cand ma vede cu mancarwa incepe sa dea din picioruse de nerabdare.pupicei la toti ingerasii
segio2009
Postat pe 22 August 2009 12:40
Buna ziua,
fetita mea este nascuta pe 07.01.2001, in zi de duminica, la spitalul Sf. Pantelimon din Bucuresti, prin cezariana cu 4 kg si 100 g , 51 cm , la ora 10 dimineata.
Din ceea ce am constatat in acesti 8 anisori ai ei pot spune ca sunt copii minunati , cuminti,destepti, norocosi , sanatosi, frumosi si profitori in limitele normalitatii.
Sunt de asemenea si talentati, dar trebuie avuta mare grija la felul in care sunt indrumati sa-si rezolve problemele de orice natura. Pentru aceasta zodie trebiue sa fii un pic mai mult decat psiholog- trebuie sa-i fii si prieten dar si mentor in acelasi timp.Aveti mare grija sa-i lasati si libertate altfel va sufoca cu intrebari pe care vede si stie ca le-a mai pus dar expre le mai pune pentru a fii in centrul atentiei.
Daca intradevar nu face ceea ce spuneti si este blegut, fara chef si putere sa reactioneze cum a facut cu o zi in urma sau la ora precedenta de meditatie, acest copil este ori bolnav, ori pedepseste pe acea persoana pentru ceva ce a fost pedepsit pe nedrept.
Pot exemplifica : fetita mea face meditatii la germana pentru ca ea a dorit. Intr-o zi, neditatoarea ei a intarziat la ora mai mult de 50 minute . Cand a sosit la noi,au inceput sa repete tema, cuvintele invatate cu o sedinta in urma, dar ea nu a vrut sa-i spuna nimic din ceea ce invatase--de parca nimic nu stia.
, am inceput sa intru la banuieli...cu mine...stia perfect...si acum?
Femeia ii da munca independenta, sa faca niste propozitii foarte grele cand mai erau 10 minute sa se termine sedinta si incepe Ioana mea sa turuie de parca in acel moment incepuse ora, de parca era cel mai bun translator de ramanem blocate .
Pleaca meditatoarea si Ioana mea spune mandra: AM PEDEPSIT-O , SPER SA NU MAI MINTA DATA VIITOARE CAND TREBUIE SA FIE LA MINE SA FIE LA ALT COPIL, CA NU-I MAI RASPUND DELOC PANA LA SFARSITUL OREI, CHIAR DACA EU STIU CE MA INTREABA. Destepti copii si trebuiesc tratati cu mult respect.
ING_STEFAN2001
Postat pe 23 August 2009 05:59
mihaela, adica a pedepsit-o pe banii tai
elebi
Postat pe 23 August 2009 08:14
Avem un dintisor. Mai avem putin si facem 8 lunisoare.Am inceut sa mergem , sa dansam , sa mancam binisor .Vrem toata ziua daca se poate la plimbare .
kitty_ninuta
Postat pe 23 August 2009 17:07
* PROBLEMA NU ESTE CA A PEDEPSIT MEDITATOAREA PE BANII MEI, PROBLEMA A FOST CA NU A VRUT SA COLABOREZE CU ACEASTA.
DACA AR FI EXISTAT PUTIN MAI MULT TACT PEDAGOGIC, MEDITATOAREA AR FI REALIZAT CE SE INTAMPLA, DIN MOMENT CE TEMA PE CARE A AVUT-O DE FACUT(DE ALCATUIT CATEVA PROPOZITII) NU LIPSEA DIN CAIET.
ING_STEFAN2001
Postat pe 23 August 2009 18:24
buna Daciana, Maria mea s-a nascut in aceeasi zi dar la alt spital. A avut 3.800 kg si 49 cm. A fost pufoasa, blonda si ochi albastri din prima clipa. Acum are 13 kg si 88 cm si e mandria noastra.Iti uram sanatate tie si bebelului tau. LA MULTI ANI
kidz003461
Postat pe 24 August 2009 02:18
Multumes mult pentru raspuns segio2009, am sa incerc....si sper ca am sa o fac sa ia mai mult de 2 lingurite...pupici pt toti bebeii
Anda23
Postat pe 24 August 2009 13:25
La multi ani! Vero e nascuta in 25.01.2009
Si e tare curioasa si face numa ce vrea. Dar oricum e, e fata lu mama.
ralucimp
Postat pe 26 August 2009 15:33
Si eu sunt un baetel pe nume Denis si sunt nascut in data de 7 ianuarie 2009. eu m-am nascut in spania dar sunt din cluj-napoca. am venit in acasa in tara la 5 luni jumate si m-am acomodat foarte repede. de asemenea sunt si foarte rasfatat deoarece sunt inconjurat de foarte multa lume care ma iubeste si imi face toate poftele. acuma mi-a iesit si primul dintisor si mai asteptam sa mai vina si altii sa nu fie singur saracu
denis2009
Postat pe 30 Septembrie 2009 13:46
he he salutari pici,mamici si tatici.raul-andrei ma numesc si sunt primul nascut din provincia romana tuscia, kiar pe 1.01.2009. oricum a fost o poveste tare interesanta.salutari la toata lumea
iullius
Postat pe 2 Noiembrie 2009 10:53
Buna. Obser ca incet incet descoperim bebelusii nostri nascuti in fiecare zi a lunii Ianuarie.Mai este puti si o tinem din aniversare in aniversare.Adica din mot in mot.Bebelusii nostri imediat vor implini un anisor si trebuie sa le taiem motul.
kitty_ninuta
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:21
buna.ma alatur si eu voua daca ma primiti.si fetita mea este nascuta pe 10 ianuarie.apropo ce cadouri o sa le faceti la un an?dar de mos?ca nu am idei inafara de jucarii mai deosebite si hainute.voi ce idei aveti?
mada_sabina
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:44
Mada sa sti ca ai pus o intrebvare tare buna. Nici eu nu am idee ce sa ii cumpar. Si datorita ei am scapat de cadouri la neamuri. O sa facem calendare personalizate numa cu ea ptr toata lumea cadou de mos craciun.
Va pupam si asteptam idei!
ralucimp
Postat pe 3 Noiembrie 2009 18:21
Vreau si eu o adresa sa fac calendare personalizate.sau poate o adresa de email .Multumesc
kitty_ninuta
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:15
Am cautat pe google...si am gasit cateva site-uri, dar eu cred ca le fac la noi aici in Medias, la o firma CONTRAST ADVERTISING. Sau daca nu are sotul o cunostinta care face, si poate le facem la el.
ralucimp
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:28
buna .daca afli mai multe vrem si noi noutati .va pupam.multumim
kitty_ninuta
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:53
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 15 Martie 2010 19:41
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 19:54
office_salinasusesi_ro
Postat pe 18 Martie 2010 09:44
salut tuturor mamicilor si mai ales bebeilor.
am si eu o printesa nascuta pe 13 01 2008. este super vesela si ii place f mult sa cante. acum suntem l a faza cu dat drumul la vorba si e haioasa foc.stie cineva o clinica f buna oftalmologica pt ca tb s-o operam de strabism? pupici la mamici.
carmen. Galati.
carmen_balan
Postat pe 2 Aprilie 2010 14:53
am uitat sa va spun ca o cheama Teodora si este intradevar un dar de la Dumnezeu.
carmen_balan
Postat pe 2 Aprilie 2010 14:55
office_salinasusesi_ro
Postat pe 2 Aprilie 2010 18:43
Vanesa -Iulia este nascuta pe; 31.01 2003. In Spania.
Jojolin
Postat pe 12 Mai 2010 23:42
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lenjerii de pat moderne 7 De la: garbo_13920 27 Septembrie 2013 11:29
O problema mai delicata, hemoroizii !!! 21 De la: stefystefy 15 Ianuarie 2010 14:55
loc de joaca 2 De la: pinicuta 29 Iulie 2009 16:00
Educatia crestina a copiilor 53 De la: aly_fab 17 Noiembrie 2010 01:29
Vand scaun de masa Hauck Mac Baby Deluxe - nou 150 ron 4 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:08
Setari Cookie-uri