aveti timp liber?

sincer, eu nu mai am cand doarme piticu nu stiu cum sa fac sa mai fac cate ceva prin casa sau mancare....in timpul liber, adica dupa ce vine sotul: mancam iesim afara cu piticul iar in weekend oriunde mergem este si daciana cu noi.....asa ca nu mai este timp liber...am zis adio....
tudor_claudia
Postat pe 2 Iulie 2008 16:37
Cam asa este si pe la noi.Am noroc ca stau cu soacra si ea mai face de mancare ,dar curatenia si altele prin casa tot eu le fac.Si ca ma mai bucur cand piticul meu doarme macar 2 ore ca mai am vreme sa stau un pic si la calculator.Asta este viata.Pe cand vor fi mari vom avea mai multa vreme , dar ce pacat ca vom fi mai invarsta
adelafistis
Postat pe 17 Octombrie 2008 10:29
tot cam 2 ore am si eu timp liber cand doarme bebe si atunci de obicei dorm si eu.Yreba o fac seara cand vine sotul de la servici si sta cu copilul.In rest ies afara cam 2 h pe zi si imi prinde f bine
mihaela_dardac
Postat pe 19 Octombrie 2008 11:36
Salut,

am vazut ca vorbiti de timp liber . Ce-i ala timp liber ???????????????????????? eu nu mai stiu de cand s-a nascut piticul nostru. La noi nu este nimeni ( socra mea nu vrea sa ne deranjeze nici macar sa iasa afara cu el)sa ne ajute si piticul nostru doarme numai afara , asa ca nu mai stiu sa fac altceva in afara de el. M-a acaparat cu totul...................... L-a sf. de spatamana facem curat prin casa iar de mancare .............bine ca s-a inventat restaurante si iti aduc acasa ca altfel am muri de foame. Asa ca daca aveti cine sa va ajute bucurati-va ca la noi este groasnic.

t_oana
Postat pe 20 Octombrie 2008 12:53
timp liber este dar trebuie cautat....cum apare sotul acasa imi fac timp si pt mine ca doar e si al lui nu? cum il inveti asa il ai deci trebuie sa profitam indiferent de orele cand suntem libere, eu apuc seara sa fiu libere 2 ore si atunci merg la gimnastica si ma simt superrrr
oanaoaky
Postat pe 13 Noiembrie 2008 09:55
buna,
eu am ajutor pe socrela care gateste zilnic si f bine,in rest ,schimbat, baie, joaca,plimbarile in parc le fac cu baietii ,sotul cumparaturi iar la sf de saptamana ramane socrela cu picii si noi ne rasfatam un pic o plimbare ,un film, un spectacol,e ok
julita79
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:58
Majoritatea mamelor nu au timp liber pentru a-si face cumparaturile in liniste .....de cand apar copii nu mai poti pierde ore intregi prin magazine cum faceam odata. Eu am descoperit ca si calculatorul este un mijloc foarte eficient de a achizitiona produse mai ales ca nu trebuie sa le cumperi pe moment...poti sa te consulti cu prietenele sau cu sotul si poti cumpara chiar si a doua sau a treia zi fara sa te gandesti ca poate acel produs nu mai este . Daca intereseaza pe cineva produse cosmetice si parfumuri ieftine puteti accesa siteul : www.metropolitan .ro iar acolo veti vedea catalogul de produse si preturile aferente. Comanda se poate face on-line si livrarea este gratuita la domiciliu. Daca aveti nelamuriri sau intrebari suplimentate ma puteti contacta la e-mail gabyburciu@yahoo.com sau telefon : 0742.559.703
gabyburciu
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:26
timpul liber nu este in fata calculatorului.....trebuie sa iesi sa te aerisesti, sa fi relaxata fara copii pe cap,atunci nu mai este timp liber ci un pic de relax,cat despre aceste produse nu am auzit de bine de ele dar nici nu ma tenteaza sunt mult prea multe pe piata ca sa mai cumpar si de aici!!!!!....in concluzie hai sa ne facem timp liber pentru noi ca sa nu mai fim asa stresate si incordate,un shoping,o alergare,o gimnastica sau pur si simplu o plimbare cu sotul.......de cand nu ati mai facut asa ceva?????succes!!!!
oanaoaky
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:52
Plimbare , shopping le faci atunci cand ai cu ce? In ziua de azi mai greu sa pui in carut tot ce iti doresti din lipsa monetarului asa ca ....alergare facem zilnic dupa copii si dupa preturi mai ieftine . Aceasta oferta este un mijloc da a face bani in plus nu o plafonare in fata calculatorului si in nici un caz nu inseamna ca viata personala a disparut
gabyburciu
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:57
Timp liber? nu prea.abia astept sa doarma alex sa fac repede cate ceva prin casa iar daca doarme putin atunci il pun fie in carucior,fie in premergator sau in patut si intre a vedea de el si a vorbi tot timpul cu el si il mai pupacesc putin,mai fac si treaba.gatitul tot asa iar cand nu mai are rabdare il iau in brate sa imi pot termina mancarea si apoi ne jucam sa il obosesc sa doarma mai bine .iar daca ajung de dimineata sa imi asez putin prin casa(pt ca a 2-a zi o iau de la capat)la amiaza iesim la plimbare pana la ora mesei.
la calculator ma pun cand ii dau lui suculetul si mai arunc cate o privire sau fac un comentariu si gata,nu ma mai lasa.daca tati e acasa poate mai prind putin timp sa fac ceva ce cu alex nu pot ziua.
plimbari cu sotul?si cu alex desigur,dar o data pe saptamana pt ca tati vine tarziu acasa.iar la cumparaturi mai mult merge sotul ca termina mai repede decat daca mergem si noi.
Precizez ca nu am nici pe mama si nici soacra langa mine.
Concluzia:nu am timp liber.
ninutza_kidz
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:17
timp liber?
Cica acum am timp liber; in timp ce andrei doarme cam max 2 ore mami ii face papa, eventual le mai aseaza prin casa(daca nu le aseaza andrei cand se trezeste), si mai sta un pic la calc cat e mancarea pe aragaz(sper sa nu se arda). Chiar nu mai e timp liber. Ajutoare nu prea avem, iar sincer ca sa ies la o plimbare cu sotul singurei si sa lasam baiatul la parinti chiar nu ne induram.
La noi tati vine in weekend acasa si Andrei e calare pe el tot timpul. Chiar nu am putea sa il lasam la parinti. In rest stau de luni pana vineri doar eu cu el , papam, ne jucam, uneori facem si nani.
Sinecr sa va spun nici timp de buda nu am
sabina82002
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:32
Salut mamici!

Nici la noi nu se pune problema de timp liber doar cand doarme Sebi in rest toata ziua cu el ca doar am avut destul timp liber pana sa vina el pe lume Oricum sotul meu lucreaza pana seara si cand vine mai sta si el 20-30min cu Sebi ca trebuie sa-l ducem la culcare ca-i vine ora de somn Pot spune ca mai respir si eu sambata si duminica cand este el liber M-am inscris si la o sala de gimnastica ca vreau sa mai slabesc putin ca peste 4 luni voi fi nasa asa ca de saptamana viitoare merg in fiecare sambata cate 2 ore sa vedem ce va iesi ca sebi nu a ramas pana acum deloc singur cu tati sper sa se descurce.Pupici la mamici si bebici.
SEBY1YEAR
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:14
gabyburciu, ceea ce faci e reclama mascata! NU CRED CA E CORECT
gianirusu
Postat pe 1 Februarie 2009 13:44
gianirusu sa stii ca nu e obligatoriu sa si cumperi eu una chiar imi fac cumparaturi pe net si chiar le multumesc mamicilor care-mi mai dau un site pe care pot intra acum nu-ti imagina ca iau toate prostiile.
SEBY1YEAR
Postat pe 1 Februarie 2009 17:54
cand m-a nascut mama ea era in anul 3 la facultate si pt ca tata muncea nu avea cine sa stea cu mine, asa ca mama ma lua cu ea la cursuri si din cand in cand mai iesea la un cico cu colegele si tot cu mine in brate era si nu a deranjat-o, invatam impreuna cote de tevi , imi facuse bunicu un fel de scaunel si cand gatea mama ma punea pe scauneleul ala pe masa si ea gatea pe dulap. mi-a zis ca la fratele meu nu ar fi putut sa faca aceleasi lucruri ca el era mai "nervos" si nu dormea si nu statea cuminte, asa ca a avut noroc cu mine.
in anul 5 de facultate am avut o colega care a nascut si n-a vrut sa inghete anul si venea cu bebita la cursuri , ne urcam pe cai si o urcam cu noi si ne plimbam prin facultate, mergeam la ferma de vaci cu ea si era distractie maxima, cand venea problema de cumparaturi ne intalneam vreo 4-5 si faceam cu randul cine sa aibe grija de aia mica. era o delicioasa si ne stia dupa voce. cred ca trebuie sa ai noroc si de un copil cuminte si de prieteni care sa iti fie aproape oricand.
eu nu am bebe inca si soacra-mea deja isi face planuri, sa iasa la pensie si sa stea ea seara cu bebe si eu sa ma mai relaxez, sa ii ia jucarii si hainute. imi pare rau de cele care nu isi au parintii sau socrii aproape, sincer, am vazut la mama si e greu
annutza84
Postat pe 30 Mai 2009 13:24
foarte frumos asa prieteni mai rar
SEBY1YEAR
Postat pe 31 Mai 2009 12:52
timp liber nu prea mai am dar in schimb am paintii aproape si mai ies cu fata la plimbare dupa-amiaza.tatal meu e foarte incantat.
irina__delly
Postat pe 6 Iunie 2009 06:35
timp liber?destul!fetele mele dorm dimineata pana pe la 7(nu e o regula).eu ma trezesc zilnic la 5:30,beau cafelutza cu sotzu,la 7 pleaca el,eu imi spal vasele ramase de seara,pun mancarica la foc,si pana la 11-11:30 o termin.cat timp e mancarea pe foc pregatesc pt fete masa de dimineata,iar dupa ora 1 am tot timpul din lume.A!curatenie fac zilnic-citisem la cineva ca face la sf de saptamana -daca as face eu la sf de saptamana,cred ca....nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi.eu fac de 3-4 ori pe zi,si tot mai ramane cate ceva de facut,dar candm-i se termina bateriile,renunt.cateodata la sf de saptamana plec singurica si ma plimb.cateodata o mai iau pe Andrutza (cea mare)cu mine.deci in concluzie,cine vrea,poate.
dadylaly
Postat pe 9 Iulie 2009 15:47
ai auzit de o chestie?lauda de sine nu miroase a bine. dar mai bine ma gandesc, de ce ai tu nevoie sa faci curat de 3 ori pe zi?adica..cata mizerie trebuie sa se faca la tine acasa ca sa ai ce curata de 3 ori pe zi casa nu mai zic ca..tot mai ramane cate ceva de facut, ca sa te citez hmmm...nu va suna cunoscut toate astea fetelor?mai stiu eu pe cineva care tot asa de bine de descurca..
pinicuta
Postat pe 9 Iulie 2009 17:22
tu chiar ai o problema cu toata lumea!de ce esti asa ironica tot timpul?stii ce inseamna saai 3 copii si sa faci singura mancare,curatenie(s-o intretii),sa le faci baie....poate tu nu faci toate astea.cand am spus ca fac de 3 ori pe zi,ma refeream la intretinere,nu ca ar fi mizerie(sa strang hainutele imprastiate,sa mai dau un aspirator ca mai mananca copilu in fata tv-ului o prajitura....si nu pot sta ca altele nesimtite in varful patului cand casa "pute"-asa consider eu ca e mizerie daca nu sunt toate asezate la locul lor.multumita de raspuns?
dadylaly
Postat pe 9 Iulie 2009 17:31
nici pe topicul asta nu-mi miroase a bine!!!!!!!!!!
silviatatu
Postat pe 9 Iulie 2009 17:48
eu zic sa mai asteptan 4-5 zile ca s-au terminat licentele si va intra si "prietena "noastra kidz353 sa va dea ea clasa in ce priveste curatenia mai ales ca acum are si 2 facultati si mai e si licentiata la patrat
SEBY1YEAR
Postat pe 10 Iulie 2009 14:21
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 16 Februarie 2010 15:40
ce este acela timp liber ? cand ai bebic mic nu prea mai ramane timp liber .........cel putin eu decand am nascut nu am timp nici sa mor
cory_emy
Postat pe 18 Martie 2010 19:33
office_salinasusesi_ro
Postat pe 20 Martie 2010 08:45
cam greu la mine cu timpul liber pt ca nu exista timp liber am tot timpul treaba cu fetele
liliana28
Postat pe 13 Aprilie 2010 08:37
office_salinasusesi_ro
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:49
office_salinasusesi_ro
Postat pe 14 Aprilie 2010 23:30
vai salina cat sport faci ,daca nu faci reclama topai .

fetelor pana sa se faca vremea frumoasa aveam timp dar acum e cald si frumos si forumeala numai noaptea ca in rest ne plimbam
anaROBERT
Postat pe 14 Aprilie 2010 23:42
Sportul, ca si salinoterapia, aduc numai sanatate.







office_salinasusesi_ro
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciclu in perioada de lactatie 13 De la: MAYATHEEO 24 Iunie 2010 17:19
Craciun fericit, mamici! 25 De la: luizika 30 Decembrie 2008 00:16
HAINUTE DE FIRMA, SECOND, CALIT 1, si jucarii la superpreturi 4 De la: hainebebecopii 6 Noiembrie 2010 17:59
Vine Luna Cadourilor !! 1 De la: sorinheisu 12 Octombrie 2009 08:56
Ce inseamna produs bio? 3 De la: MihaelaStanciu 5 Noiembrie 2008 11:45
Setari Cookie-uri