intamplari si replici haioase ale copiilor

buna, eu sunt mama a doi copii, dar cel mai des am vorbit despre bebel, de aceea m-am hotarat sa deschid acest subiect, pentru a vorbi si despre denis. denis este un baietel foarte vesel si nazdravan. intr-o seara tata spunea ca el este seful in casa...denis a spus: "ok, tu esti seful in casa, dar sefa mea este mama, ca ea m-a facut." eu am spus sa nu-i raspunda tatalui asa si atunci m-a intrebat:" ma rog, cu ce te-a ajutat tata pe mine sa ma faci?" :-)))))....si cea mai "haioasa" intamplare a fost cand a inundat un magazin de lux...si eu ma gandeam "doamne, astea nu aud ca le curge apa si le inunda?"...fara sa ma gandesc ca baietelul meu a facut asta. mamici, va astept sa discutam despre nazbatile nazdravanilor nostrii!!!!
felideni
Postat pe 18 Iunie 2008 00:01
tare dulce baietelul tau.baietelul meu se uita la desene si ca sa il facem sa mai iasa afara intr-o zi bunica i-a zis ca s-a luat cablu, iar el i-a replicat"lasa buni ca ne-au oprit astia si apa si i-au dat drumul asa ca eu am rabdare".in alta zi mergeam la cumparaturi si fiecare isi facea planuri ce o sa faca cand ne intoarcem si deodata se aude o voce"dar cu mine cum ramane?", era raul.raul face 3 anisori in iulie
simona77
Postat pe 18 Iunie 2008 14:22
Intr-una dintre zilele de toamna, in care a plouat de dimineata pana seara,
am hotarat sa-mi scot totusi, putin, copilul la aer. Ne-am luat umbrelele si am plecat. Afara, copilul meu - care pe atunci avea 3 ani - ma intreaba (uitandu-se la picaturile care ii udau hainele):
- Mami, ploaia e curata?
- Da, ii raspund, linistindu-l (sa nu se impacienteze ca i se murdaresc hainutele).
- Dar cine a spalat-o?
camy_postolache
Postat pe 28 Iunie 2008 12:24
, super.....
tudor_claudia
Postat pe 8 Iulie 2008 15:26
aveti niste copii tare scumpi ! intr_o zi nepotelul meu de trei ani nu vroia sa iasa afara. Si incep eu sa_l conving sa lase desenele :
Emi mergem afara?
Nu, ma uit la desene!
Uite ce frumos e !
Ma uit la televizor !
Te asteapta copiii !
Ma uit la televizor !
Eu ma duc sa ma joc in parc !
Nu si nu !
Dupa un timp cand renuntasem, se uita spre mine si zice :
Bineee tusi ! Daca tu vrei sa ma uit la televizor , ma uit !
monako_claus
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:40
Catalina mea avea 3 ani asta vara,si dupa un episod pe pe minimax cu bibi vrajitoarea,iese afara,ia matura,o pune intre picioare si zice "mini mini hop`s`asa,sa zburam stufoasa mea" si-si da drumul de pe banca,cazand in nas,ea crezand ca isi va lua zborul prin vazduh.A stat cu nasul belit mult timp,dar la minimax n-am mai lasat-o sa se uite de atunci.
iulia_nicol
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:02
Amuzant dar dureros pt copil. :
maria_serafim
Postat pe 12 Februarie 2009 17:15
buna ziua dragi mamici eu am o fetitza de 10 luni.luna trecuta pe 3 era o caldura foarte mare si am decis sa-mi culc fetitza doar in maieut fara pampers,fetitza mea nu doarme singura mai mult de o ora,dar in ziua aceea nici un zgomot din dormitor,toti ne miram ce este cu ea de nu se trezeste noi fiind veseli ca doarme si ea mai mult,apoi dupa un timp am decis sa intram in camera sa vedem totusi ce este cu ea asta fiind dupa 2 ore si putin,stefania mea era tare cuminte isi facuse nevoia in patut si avea atata treaba incat era manjita si in cap si pe fata tot patutul ei era maro si ea era zambitoare de parca imi facuse curatenie in toata casa
stefy_bebe
Postat pe 6 August 2009 10:52
silviatatu
Postat pe 6 August 2009 11:00
super tare Stefy_bebe....sa-ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea !!!!!
mihaelagetam
Postat pe 24 August 2009 19:40
Uneori desene influențeza comportamentul copilului si de cele mai mult n ru, tinnd cont ca au aprut tot felul de desene,asa ca aveți grija de micuții vostrii și chiar ncercați sa alegeti voi niste desene pt ei.
alex2007
Postat pe 8 Februarie 2010 08:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rinichi cu dublu pielon 14 De la: pinicuta 26 Mai 2010 15:45
boala maxilofaciala 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:16
hainute copii noi,marca original marines,preturi mici 1 De la: dunca 12 Martie 2011 09:28
Alimentatia bebelusilor 94 De la: janyy23 7 Iulie 2009 10:47
vand 1 De la: garbo179032 9 Decembrie 2010 17:15
Setari Cookie-uri