Ajutooorrrr

Va multumesc tuturor pt sfaturile date, ce pot sa va spun e ca am vorbit eu cu parintii lui, reactia lor a fost mai bune decat ma asteptam, dar nu sunt sigura ca au fost sinceri cu mine.El cand a aflat de la parinti si probabil au discutat pe tema,a fost f furios si a zis ca l-am facut de ras.Mi-e atat de greu sa cred ca m-a mintit atata timp referitor la sentimente. Ma simt condamnata si ma intreb mereu, de ce? mai ales ca-i spusesem din prima zi si el totusi a continuat relatia.Ma simt ingozitor, nu mai am incredere in el, in nimeni.
vorbe_desarte
Postat pe 9 Mai 2010 07:51
Problema e a lui si nu a parintilor.Nu e sigur pe el si nu stie ce vrea. Te-ar vrea si pe tine, dar parca...Ei, pentru "dar" ala eu i-as face un vant de nu s-ar mai vedea.
Doara
Postat pe 9 Mai 2010 07:54
Stiu ca asta trebuie sa fac, dar doare ingrozitor.Nu ma pot aduna.Oricum decizia de despartire e luata de la sine. Cu asta eu mi-am dat seama ca nu ma iubeste, iar el.....cum l-am facut de rusine.....
vorbe_desarte
Postat pe 9 Mai 2010 07:59
Stiu ca doare. Dar mai rau doare ca cel pe care il iubesti sa te faca sa te simti prost. Si pentru nimic. Nu merita zau.
Doara
Postat pe 9 Mai 2010 08:02
De la: vorbe_desarte, la data 2010-05-09 07:51:14Va multumesc tuturor pt sfaturile date, ce pot sa va spun e ca am vorbit eu cu parintii lui, reactia lor a fost mai bune decat ma asteptam, dar nu sunt sigura ca au fost sinceri cu mine.El cand a aflat de la parinti si probabil au discutat pe tema,a fost f furios si a zis ca l-am facut de ras.Mi-e atat de greu sa cred ca m-a mintit atata timp referitor la sentimente. Ma simt condamnata si ma intreb mereu, de ce? mai ales ca-i spusesem din prima zi si el totusi a continuat relatia.Ma simt ingozitor, nu mai am incredere in el, in nimeni.



Scuza-ma daca te-am jignit spunandu-i BOU... da' ma intriga barbatii care , cica iubesc o femeie, dar care nu au personalitate si care se misca dupa cum ii dirijeaza mamica. In definitiv, iubirea pentru tine nu ar trebui amestecata cu iubirea pentru mama sa. Fiecare ar trebui sa aiba locul ei in inima lui, nu?
Daca nu poate trece peste asta, o sa te lasa balta atunci cand ti-o fii lumea mai draga, cand''mamitzica'' ii va gasi aleasa pe care s-o agreeze ea.
Asta e imatur rau de tot!
Rochie de mireasa cusuta cu ata neagra, iti spun eu!
Anilus
Postat pe 9 Mai 2010 09:58
asa e, desi daca mama lui a fost sincera cu mine in ce mi-a spus( ca nu o intereseaza aspectul asta si ca nici nu se baga, iar atata timp cat noi ne intelegem e chiar bucuroasa, ca e alegerea lui pana la urma), nici macar pe ea nu o asculta si nici nu vorbeste cu ea despre nimic.E f independent si razvratit. de iubit....acum nu mai cred ca m-a iubit.
vorbe_desarte
Postat pe 9 Mai 2010 10:55
mie personal imi pare rau pt tine. e mult mai grav decat parea. independent nu e rau sa fi. cand esti duplicitar e altceva.
indeparteaza-te. si ai grija de tine.
bluelight
Postat pe 9 Mai 2010 11:19
stiam io o intrebare de baraj tare de tot:

tu ma iubesti sau vrei doar sa te f.. cu mine?

scuzati-mi nesimtzeu',da' aia cre' ca se aplica si aici...
preciouss
Postat pe 9 Mai 2010 13:17
sau mamica a dat-o la intors in fata ta - si de fapt a avut discutia asta cu odorul, dar nu se astepta sa o iei la intrebari, sau individul minte de rupe si a gasit alt loc de polenizat.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 13:23
Oricare dintre variante ar fi , clar omul merita un MARE shut in cour, dar iar o sa sara fauna masculina de pe Garbo si-mi va spune ca prea repede trec la ,,NEXT" :-)
Vorbe _desarte..e pierdere de vreme, timpul costa : energie , sentimente, implicare...si in speta de fata nu e cazul, faptul ca ai fost casatorita nu e problema lui , e exclusiv problema ta..nu e o problema de acceptare..si daca nu ai fi fost casatorita , era la fel de ezitant...omul habar nu are ce vrea, pt mine iubirea e o chestiune de VOINTA ,nu inteleasa in sens peiorativ, ci in sensul ca daca iubesti cu adevarat lupti pt persoana aia si-ti pastrezi constanta in sentimente..nu invoci N motive sa nu fii cu cineva, nu incepi mereu cu cuvantul ,,DAR..." ,,daca nu ai fi fost casatorita nu erai nu stiu cum , sau nu corespundeai din nu stiu ce punct de vedere..." Viata e scurta , nu avem timp de papagali.
reyya
Postat pe 9 Mai 2010 13:48
Si inca ceva vorbe _desarte: priveste-te pe tine cu mult mai multa consideratie..daca unul nu te place invocand motivul ca ai fost casatorita, ,,buba" e la el...stii ...eu i-as spune la sfarsitul unei partide ca nici eu nu-l plac pt ca scula lui nu e indeajuns de dreapta , curbata , lunga , scurta etc..sau ca ochii lui nu sunt indeajuns de verzi , albastri ...etc..Motive se gasesc..Clar nu merita sa te consumi sau sa continui aceasta relatie.
reyya
Postat pe 9 Mai 2010 14:04

aia cu scula e mortala!
preciouss
Postat pe 9 Mai 2010 14:07
dap..mai ales pt el ..sa auda asta
reyya
Postat pe 9 Mai 2010 14:08
Ioi! Asta-i lovitura sub centura!
Nimic nu-i doare mai tare...
Tylly
Postat pe 9 Mai 2010 14:13

mda. eu asta am auzit imediat dupa divortz: ni s-a dus dreak casa, masa, familie, viata, si la final dl. a vrut sa il mai asigur de un singur lucru: ca sexual a fost, totusi, bun.

Ce sa ii mai spui ?!
Poate proverbul cu capul si cu pestele....
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 14:25
cum spuneam carpe diem, si lasai sa te judece numai tu sa fii fericita , ca doar no fii inceputul de la tine
narcysa
Postat pe 12 Mai 2010 07:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cuvinte care dor .. 16 De la: garbo245338 21 Noiembrie 2011 14:51
iubire, bibelou de portelan ... 58 De la: machiajtatuaj 23 Mai 2010 02:46
nu stiu ce sa fac:| va rog ajutor rapid 20 De la: elodia 25 Aprilie 2010 19:22
soacra,soacra...poama acra rau 283 De la: adelina20 3 Octombrie 2012 14:21
Culoarea ochilor conteaza ? 224 De la: pik_nik 20 Octombrie 2009 06:03
Setari Cookie-uri