Ajutooorrrr

strica si mamicile..dar sa stii ca fetitetele sunt mai descurcarete.
eu am fata si baiat ,fata fiind mai mare, si pot face comparatie intre ei.

erika1
Postat pe 8 Mai 2010 11:44
bluuu...eu am trait intr-un birou plin numai cu mame de baieti!
noi....eram vreo cateva fete exceptionaleeeeeeeeee mai, acolo!
ei cd a aparut unicul baiat....si acelaaa dependent de alte alcooale si oarsce femei....sa vezi numai cat de important era!daca zambea era super toata munca...daca tacea...ceva nu mergeaaa

si numia eu stiam cat de tacut era si din ce motiv caci statea langa mine si trasnea a tarie de numa numa!
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 11:46
sunt convinsa ca si asta e erika. dar tot trebuie si ei lasati sa se adapteze. parerea mea.
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 11:47
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 11:49
in fine eu zic ca baietii astfel cocolositi nu prea....au sorti de izbanda
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 11:52
asa si este!!
atata timp cat mamica ii conduce(din umbra) toate actiunile copilului ei,chiar major fiind

in momentul cand se produce despartirea pe lumea aceasta,
"COPILASUL" ramane dezorientat

SFAT pt mame

mamelor,lasati-va copiii sa ZBOARE(asa cum fac pasarile)
altfel vor deveni niste "handicapati psihic"m incapabili sa faca fata loviturilor vietii
si sunt destule
LILO
Postat pe 8 Mai 2010 11:57
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 11:59
acum depinde ce intelegem prin izbanda. daca te uiti pe-aici sunt o gramada de femei amorezate de tipi imaturi.

nu zic ca ei or fi fericiti in ipostaza aceea , zic doar ca sentimentul ca ceri si ti se va da fara sa prea misti un deget- fiindca asa ai fost invatat ca merg lucrurile, s-ar putea sa aduca o doza de multumire pe partea lui si de asemenea o lipsa totala de interes de a pune semnul egal intre ce da si ce primeste. doar asa a fost de cand se stie, nu? s-ar putea ca acest confort unii sa-l numeasca izbanda.
dar.. uite asa, ajungem sa traim in lumi paralele desi avem nevoie unii de ceilalti.
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 12:02
blue, din punctul asta de vedere, trebuie sa te contrazic.
Eu i-am dus ghiozdanul nepoatei mele pana prin clasa a VI-a, dintr-un singur considerent: era ingrozitor de greu! Incredibil cate chestii le cer sa poarte dupa ei la scoala, saracii copii!
Pe nepoata mea o dureau umerii, coloana din cauza greutatii ghiozdanului. La varste atat de fragede, e de preferat sa evite suprasolicitarea coloanei vertebrale, care poate devia foarte usor intr-o scolioza ori lordoza.

Tylly
Postat pe 8 Mai 2010 12:16
stiu ca e greu cell. dar acum sunt tot felul de ghiozdane. cei mai multi pitici au un fel de troler. si fetitei mele i-am luat la fel din acelasi motiv.
sunt convinsa cu alte cuvinte ca nu-i doar atat.
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 12:23
Mai, eu sunt convinsa ca nu purtatul ghiozdanului pana la scoala e buba... Sunt altele mai grele aici... neglijenta parintilor fata de educatia copilului, neimplicarea, nepasarea vis-a-vis de anumite manifestari ale copilului, care in loc sa-l ingrijoreze pe parinte, ii starnesc rasul si il lasa pe copil sa creada ca repetarea gestului este un motiv de veselie pentru intreaga familie, deci, musai sa si-l includa in "meniu".

Dar am luat-o si eu ca aleha, pe campuri pustii... acum observ mda... nu-i semn bun.
Am pierdut ideea
Ideea era ca parintii isi cocolosesc copiii... ii feresc de responsabilizare si nu-i lasa sa ia decizii... Hai ca am revenit pe traiectorie.

Tylly
Postat pe 8 Mai 2010 12:30

exact. asta era doar un exemplu.
si intrebarea: de ce la fete comp e diferit fiidca si asta am observat. doar fiindca in mare parte, asa cum spune si erika, sunt mai descurcarete??
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 12:39
da blue,fetitele iti lasa impresia ca poti avea incredere in ele.sunt mai constiincioase, mai responsabile.de la facutul la olita si pana la temele pentru scoala(ca la varsa asta am ajuns).
pe fimea am dus-o 2 saptamani la scoala in cl. a I-a.pe fimiu inca il duc,e acum cl a I-a,pentru ca mi-e teama ca vede vreo pisica sau ceva si uita de ce a plecat de acasa
erika1
Postat pe 8 Mai 2010 12:43
super. la faza asta si fie-mea e tot baiat.
zic sa le facem cunostinta.
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 12:46
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 12:47
ne-ncuscrim? hai ca eu o sa fiu soacra buna
erika1
Postat pe 8 Mai 2010 12:48
zici?
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 12:49
vaaaiii....sunteti teribilee
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 12:50
dap..i-am spus lui fimiu,sa faca un baiat ca el,scump si nebun,
sa-l aduca sa i-l cresc eu si el sa se distreze ,sa se plimbe cu nevasta.
sunt nebuna ,nu?
erika1
Postat pe 8 Mai 2010 12:52
ok.trebuie sa-l cheme edi( eduard) si sa-i fie rau in masina. asta-i trendu' in acest moment
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 12:52
s-a facut.deja le oranduim viata deci...
erika1
Postat pe 8 Mai 2010 12:53
facem nunta pe garbo.
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 12:54

eu pot sa fiuuu....dra de onoare??? poot pot?
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 12:55
sa ma gandesc.....
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 12:57
siii...pots a prind si buchetrul???
poot pot??
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 12:57
nu e cam tarziu atunci ??
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 13:03

ba daaa mai!
e tarziu si acum
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 13:04
nu e.
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 13:06
maiiii....nu mai vreau sa spun! nimic!

hai ca abia astept sa joc la prima nunta garbooooo
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 13:08
ok. trebuie sa testam baiatu'. sa vedem daca e cum zice mama.
pe urma soacra, ca io-s pricinoasa in realitate.e de munca nu gluma.
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Delicatee i ncrederea n relaia de cuplu 15 De la: garbo226170 1 Martie 2012 13:56
La ce duc reprourile ? 46 De la: garbo_2161 16 Iunie 2014 18:32
cand imi voi gasi linistea sufleteasca? 99 De la: sageataalbastra 14 Septembrie 2010 15:50
Relatia de cuplu;de la un inceput mirific catre o continuare montona si anosta. 47 De la: garbo_9402 5 Februarie 2015 21:26
Am nevoie de un sfat....plissssss 3 De la: Doara 9 Noiembrie 2010 05:49
Setari Cookie-uri