iubire, bibelou de portelan ...

De la: roby_cado, la data 2010-05-08 15:32:23
De la: erika1, la data 2010-05-08 11:02:29daaaa sa astepte,sa-l roage frumos,sa faca matanii..

la dreacu cu el..next




da, abandonul e cel mai usor.
nici macar nu este nevoie sa-ti pui neuronii la lucru... e bineeee, nu e bineeee
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 15:35
probabil k u ai o obsesie pt baiatu asta...
blondina_X
Postat pe 8 Mai 2010 15:37
vorba lu' piku' :iubire,portelou de bibelan...
preciouss
Postat pe 8 Mai 2010 15:38
De la: Anilus, la data 2010-05-08 15:35:51
De la: roby_cado, la data 2010-05-08 15:32:23
De la: erika1, la data 2010-05-08 11:02:29daaaa sa astepte,sa-l roage frumos,sa faca matanii..

la dreacu cu el..next




da, abandonul e cel mai usor.
nici macar nu este nevoie sa-ti pui neuronii la lucru... e bineeee, nu e bineeee


"neuronii"?..,am citit bine..?
roby_cado
Postat pe 8 Mai 2010 15:40
da, acum vorbesc de mansarda
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 15:45
Lasa Anilus ca ai tu destule date cat sa spui sa stea sa astepte pana se hotaraste. Si da, oi fi si proasta. Chiar si dupa 50 de ani de relatie daca imi spune ca "momentan" nu e pregatit de o relatie cu mine, eu, tot "momentan" il trimit la plimbare si-mi caut de alta treaba. Accept daca fac la fel sa-mi faca si el mie asa.
Doara
Postat pe 8 Mai 2010 16:22
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-08 16:22:16Lasa Anilus ca ai tu destule date cat sa spui sa stea sa astepte pana se hotaraste. Si da, oi fi si proasta. Chiar si dupa 50 de ani de relatie daca imi spune ca "momentan" nu e pregatit de o relatie cu mine, eu, tot "momentan" il trimit la plimbare si-mi caut de alta treaba. Accept daca fac la fel sa-mi faca si el mie asa.

Nu vreau sa transform subiectul intr-o ''vendeta'' intre noi, si in acelasi timp nu-ti doresc sa ai parte de o iubire de care sa nu te poti bucura cu adevarat, din suflet. Atunci cand iubesti si simti ca acest sentiment nu este reciproc, consider sa e bine sa te asiguri ca acest lucru este adevarat si ca despartirea este imperios necesara, ca nu e un capriciu, ca ai facut tot ce a fost omeneste posibil sa faci ca relatia sa continuie. Desigur ca, fara compromisuri , fara umilinta. Nu suport persoanele care devin PATETICE , chipurile din iubire.
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 17:40
Hai mai. Ce motiv poate exista cand imi spune ca nu vrea o relatie intre noi? Ce am de luptat si ce am de convins la el? Ce capriciu? Eu sa fac tot ce e omeneste posibil? Si el? E clar ca avem pareri diferite. Da. Eu una m-as simti jignita taca m-ar da la o parte si nu m-as agata de el ca sa ii schimb parerea.
Doara
Postat pe 8 Mai 2010 17:47
Motivul, e simplu, nu ii impartaseste sentimentele. Nu asteptarea, resemnarea sau anumite gesturi, facute, din dragoste, ar ajuta-o, ci doar, o discutie sincera, e cea, care, i-ar oferi ,, solutia". Nu are rost..... sa se ,, victimizeze".
nuti_vio
Postat pe 8 Mai 2010 17:58
De la: Anilus, la data 2010-05-08 09:16:04
De la: reyya, la data 2010-05-08 03:14:44Roby _cado...1.eu pe Garbo nu dau consultatii , 2 . specializarea mea nu face obiectul discutiilor pe Garbo .3 . daca ala e un bou si nu ii acorda atentie ...de ce ar trebui sa-i pese de el?!!! EXACT , NEXT,ca-n viata ..lumea asta nu se opreste si nu moare de la o iubire , pasiune sau fucking.. Ce spuneai ca esti ?? sofer de camion? se vede...

dumnezeule, ce s-a intamplat de esti asa starnita? de data asta sunt de acord cu ce sugereaza Roby, in viata adevarata nu poti spune cu atata usurinta next. si apoi nu am inteles de ce ai spus de tip ca e bou? in definitiv nu intotdeauna dragostea este impartasita, si apoi din cate am inteles eu, respectivul nu a facut nici o promisiune , declaratie sau cum vrei tu s-o iei, in acest sens. deci, care e problema de fapt?????de ce e bou????


Anilus ...nu sunt catusi de putin starnita, cum spuneam si in postarea precedenta eu nu dau doi bani pe genul ,,papagal" care ,,momentan" nu stie ce simte pt mine sau altcineva..genul asta imi inspira doar indiferenta...si ii dau pasi cu viteza maxima. Daca regret??? nope ,. deloc..asa sunt eu ,,, mi-a mancat catelul inima"
Daca dragostea nu e impartasita pe mine nu ma deranjeaza sa-mi traiesc iubirea strict in nume propriu si sa parasesc ,,ecuatia" cand am chef..gresest cu ceva? Nu cred. Declaratiile unui papa de lapte de asta nici nu m-ar interesa...probabil mamica lui i-a dat prea mult laptic stricat sa suga cand era mic ..Asta e! Ghinion! ( a lui ghinion :-)
O zi minunata Anilus! :-)
reyya
Postat pe 8 Mai 2010 17:59
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-08 17:47:18Hai mai. Ce motiv poate exista cand imi spune ca nu vrea o relatie intre noi? Ce am de luptat si ce am de convins la el? Ce capriciu? Eu sa fac tot ce e omeneste posibil? Si el? E clar ca avem pareri diferite. Da. Eu una m-as simti jignita taca m-ar da la o parte si nu m-as agata de el ca sa ii schimb parerea.


corect! bunatate ...implicare..iubire dar nu sunt de acord cand da-n prostie si face orice pt un papagal .
reyya
Postat pe 8 Mai 2010 18:00
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-08 17:47:18Hai mai. Ce motiv poate exista cand imi spune ca nu vrea o relatie intre noi? Ce am de luptat si ce am de convins la el? Ce capriciu? Eu sa fac tot ce e omeneste posibil? Si el? E clar ca avem pareri diferite. Da. Eu una m-as simti jignita taca m-ar da la o parte si nu m-as agata de el ca sa ii schimb parerea.


ai toate datele te intreb? cand s-au imprietenit cei doi, ce relatie au avut pana i-a spus ca nu e pregatit pentru o relatie, s.a.m.d??? ... de ce nu astepti sa vezi ce l-a determinat sa spuna asta. poate a iesit dintr-o relatie care l-a afectat sufleteste. ea spune ca-l iubeste, nu el a fost cel care a facut avansuri si apoi s-a retras ... deci ... asta imi da de gandit ca adevarul e undeva in eter... poate ar trebui sa cunosti putin mai multe inainte sa pui eticheta. sau pate gandesc eu gresit... nu exclud nici varianta asta
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 18:11
Nu intelegi deloc. NU CONTEAZA MOTIVUL. Conteaza doar ca nu vrea. Conteaza doar ca o jigneste. Daca pentru tine nu e o jignire e foarte bine. Eu o consider jignire si NU MAI CONTEAZA MOTIVUL, RELATIA SI TOT CE MAI E INTRE EI. Nu exista nici un motiv in lumea asta care sa ma faca sa ma umilesc in fata unui barbat care imi spune ca nu vrea "momentan" o relatie cu mine. Nici un motiv. Daca acum nu sunt buna, n-am sa fiu buna pentru el nici peste 15 ani.
Doara
Postat pe 8 Mai 2010 18:20
pentru reyya
I-am scris mai devreme lui doruletz... asa parca i-a zis cineva , si mi-a placut analogia de la dor_marunt la doruletz, asa ca o imprumut si eu....., ce m-a determinat sa iau pozitie in acest subiect. Eu sunt o tipa foarte categorica, si sunt prima care spun pas la o relatie daca nu e reciproca...dar, cineva trebuie sa fie si cu sustinerea prezumtiei de nevinovatie. acest termen la noi in Romania nu prea e cunoscut. Categoric, eu voi fi calaul in cazul in care EL este cel vinovat, eu il voi lega de stalpul infamiei, dar pana la pronuntarea verdictului final hai sa-i acordam nr. minim de credite.Asa mi se pare corect. Subiectul este interesant si merita mai multa atentie din partea noastra.Ceva mai multa decat NEXT
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 18:22
Unora va place sa va faca unul sa suferiti ceva de speriat...,,sa acordam circumstante atenuante..ca poate dragul de el nu e pregatit" Dar pana devine el pregatit si considera ca e ,,momentul" de ce nu va vedeti voi de drumul vostru si cand devine ,,pregatit" daca mai sunteti disponibile sa va contacteze. Mey..pe mine sa ma scuze, eu am treaba , nu ma bag , nu reincalzesc ciorbe . PAS :-)
Nu-mi plac dramele sentimentale. Mereu mi-a placut sa joc in comedii
reyya
Postat pe 8 Mai 2010 18:24
De la: Anilus, la data 2010-05-08 18:22:36pentru reyya
I-am scris mai devreme lui doruletz... asa parca i-a zis cineva , si mi-a placut analogia de la dor_marunt la doruletz, asa ca o imprumut si eu....., ce m-a determinat sa iau pozitie in acest subiect. Eu sunt o tipa foarte categorica, si sunt prima care spun pas la o relatie daca nu e reciproca...dar, cineva trebuie sa fie si cu sustinerea prezumtiei de nevinovatie. acest termen la noi in Romania nu prea e cunoscut. Categoric, eu voi fi calaul in cazul in care EL este cel vinovat, eu il voi lega de stalpul infamiei, dar pana la pronuntarea verdictului final hai sa-i acordam nr. minim de credite.Asa mi se pare corect. Subiectul este interesant si merita mai multa atentie din partea noastra.Ceva mai multa decat NEXT


E ok in acest caz , nu pledez pt lipsa rezonabilitatii si neacordarea prezumtiei de nevinovatie, nici nu am spus asta, am spus doar ca nu merita sa suferi langa unul care nu stie sa aprecieze ceea ce simti pt el .
reyya
Postat pe 8 Mai 2010 18:26
"..Mereu mi-a placut sa joc in comedii.."


tot sentimentale..,nu?
roby_cado
Postat pe 8 Mai 2010 18:34
si ..sentimentale..roby...mai devreme sau mai tarziu ,,viata tot ne-o trage macar o data"
reyya
Postat pe 8 Mai 2010 18:39
prea multa dramatizare oricum nu aduce nimic bun , mai bine comedie decat drama..parerea mea
reyya
Postat pe 8 Mai 2010 18:40
sa-ti mai spun o chestiune..eu la divort( al meu ) am organizat concediu de divort...ti se pare ciudat? Mie NU Viata poate fi o mareeeeeee comedie
reyya
Postat pe 8 Mai 2010 18:41
De la: roby_cado, la data 2010-05-08 18:34:36"..Mereu mi-a placut sa joc in comedii.."


tot sentimentale..,nu?

Lasa frate ca si tu ai avut parte de ''sentimentalisme'' si sentimentale. La singular sau la plural nu mai conteaza. Doar nu suntem din piatra'n puii mei.
Apropo: comediile sunt favoritele mele.
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 19:00
organizez concedii si petreceri de DIVORT , pt cine doreste
reyya
Postat pe 8 Mai 2010 19:01
reyya - eu, eu, eu

divortez de tara
panty_C
Postat pe 8 Mai 2010 19:07
reyya, vrei un asociat??

anilus, si eu cred ca mai intai trebuie sa ne iubim pe noi.daca nu facem asta nu numai ca suntem nefericiti dar s-ar putea sa dam impresia ca nu meritam sa fim iubiti.
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 19:08
De la: reyya, la data 2010-05-08 19:01:16organizez concedii si petreceri de DIVORT , pt cine doreste


ma bag si eu...s-ar putea sa am nevoie si ma gandesc ca asi beneficia de ceva reduceri. doamne ce hiena am ajuns, nu ma recunosc...
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 19:21
ehh...
roby_cado
Postat pe 8 Mai 2010 19:23
Mi-a placut faza cu mataniile, chiar m-a amuzat Va multumesc din suflet pentru sprijin, sunt foarte placut impresionata de oamenii de pe forumul asta, parca am fi o familie mai mare ai carei membri se sprijina reciproc la greu. Va puuup
garbo_woman
Postat pe 9 Mai 2010 20:35
OFF !!!
machiajtatuaj
Postat pe 23 Mai 2010 02:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sotul berbec...barbat de casa sau Cassanova sub acoperire? 5 De la: meme 19 Iunie 2009 20:01
Diferenta de varsta conteaza asa mult??? 42 De la: AMELYY 23 Iulie 2010 22:07
cel mai frumos lucru din viata ta 1 De la: garbo014633 23 August 2009 11:17
A iubi cu adevarat! 8 De la: TaniaTita 18 Aprilie 2012 15:51
prietena mea 37 De la: garbo_9622 14 Decembrie 2012 10:15
Setari Cookie-uri