vreau sa divortez

nu tias recomanda,nu stii ce te asteapta,ani de zile ,partaj copii influientati //dar daca crezi ca nu exista alta rezolvare ,pregateste-te psihic, mai multe contacteaza-ma,bsusyka@yahoo.es
putincredincioasa
Postat pe 22 Mai 2010 12:25
De la: cristina78, la data 2010-05-14 11:05:18SI CE TE OPRESTE?NIMIC PE LUMEA ASTA NU MERITA SACRIFIOCIUL TAU!GANDESTE=-TEW CA FACAND ASTA ITI VA FI MULT MAI BINE!

Daca esti hotarata nu da inapoi,dar gandestete si la partea mai putin buna.Vor aparea scandalurile provocate de catre el .Aceste scandaluri vor afecta copii cu siguranta, pt. ca sunt destul de mici.Ar trebui sa nu mai locuiti in acelasi imobil ca sa scutesti copii de scenele de isterie pe care el le poate provoca la betie.Va trebui sa-ti gasesti un servici sa poti dovedi ca ai cu ce sa iti intretii copii,pana atunci nu vei avea nici o sansa la costodia lor.Bafta si curaj,dar nu uita de copii si asigurale linistea de care au atata nevoie.

garbo_nigra
Postat pe 22 Mai 2010 17:42
Cand divortezi, divortezi dintr un motiv bine intemeiat, sa scapi de ceva ce ti tulbura viata.
Deci divorteaza, caci mai devreme sau mai tarziu tot acolo ajungi!
Asa s barbatii, fac " show" cand e vorba sa piarda familia, si santajeaza, in loc sa si schimbe atitudinea!
Si doar nu renunti, ca esti santajata? Mai tarziu de o sa vrei sa divortezi iar de el, o sa ti stie felul, ca renunti... la santaj.
Cauta ti si gaseste ti serviciu, ca asta i important, si nu te uita inapoi ca viata nu ti o da nimeni inapoi!
Succes!
valibilic
Postat pe 23 Mai 2010 11:04
Santajul asta-mi da asa o..
AMELYY
Postat pe 23 Mai 2010 11:06
eu zic ca nu merita sa te sacrifici si sa ramai cu ""sotul"" pana la adanci batraneti, asta doar de dragul de-a avea copii un tata si tu un sot, fa pasul fara regrete, asta daca vrei intr-adevar sa-l faci,e cam greu, dar asta-i viata.
garbo027748
Postat pe 23 Mai 2010 15:47
nu stiu de ce ti-e frica ca ti-ar putea lua copiii, daca poti dovedi ca e alcoolic nu cred ca instanta i-ar da lui copiii, de regula raman cu mamele, asta doar in cazul in care nu ai parasit domiciliul.Fi tare pe pozitie,si mergi pana la capat, mai rau de atat nu are cum sa-ti fie.
garbo027748
Postat pe 23 Mai 2010 15:52
Si eu sunt divortata am facut un copil impreuna si cand a facut copilu 6 luni am dat divort i-am aruncat hainele,laptopul,tot ce era a lui am aruncat la ghena.au fost 2 ani de cosmar deoarece el era avocat.eu m-am recasatorit si fostul sot a renuntat la copil si l-am trecut pe numele actualului sot.I-am facut certificat de nastere nou sper sa nu afle cine e tatal natural.Din ce am aflat dupa divort este ca eu eram a 7 a nevasta si al 9 copil era .pensie alimentara nu mai spun 1 an de zile dupa ce sa terminatnici nu mi-a platit-o
puteam sa il bag in puscarie.a vrut sa o vada ,a vazut-o dar nu i-a spus cine e
garbo120916
Postat pe 23 Mai 2010 23:21
De la: garbo120916, la data 2010-05-23 23:21:09Si eu sunt divortata am facut un copil impreuna si cand a facut copilu 6 luni am dat divort i-am aruncat hainele,laptopul,tot ce era a lui am aruncat la ghena.au fost 2 ani de cosmar deoarece el era avocat.eu m-am recasatorit si fostul sot a renuntat la copil si l-am trecut pe numele actualului sot.I-am facut certificat de nastere nou sper sa nu afle cine e tatal natural.Din ce am aflat dupa divort este ca eu eram a 7 a nevasta si al 9 copil era .pensie alimentara nu mai spun 1 an de zile dupa ce sa terminatnici nu mi-a platit-o
puteam sa il bag in puscarie.a vrut sa o vada ,a vazut-o dar nu i-a spus cine e

Super, super!!!!!!!! Ce mi place!
De mi o mai trebui vreodata maritat cu unu, si mi face figuri, te chem sa ma ajuti sa l pun la punct! Iti platesc biletul de avion si sejurul pana la Cairo, si dupa ce l " aranjam" mergem sa facem in chef la piramide!
valibilic
Postat pe 25 Mai 2010 00:32

Cum era expresia? Pai daca vrei - poti! Fa - o si gata! Cu ea in c..si cu sufletul in rai nu am auzit sa o fi reusit vre - unul(una)! O rice relatie toxica va genera intr - un sfarsit ruptura. Cu cat nehotararea te va macina mai mult cu atat sufletul ti se va incarca mai mult de amaraciune si neputinta de a iesi dintr - o situatie ce acum ti se pare de nerezolvat! Totul depinde doar de tine - Da dovada de puter si rupe pisica! Odata ce gandul despartirii ti - a aprins scanteia nu vei mai avea liniste!
Timpul trece in defavoarea ta, nu uita asta! Daca sunt si copii minori in acest joc murdar, atunci asuma - ti singura consecintele si trage linie ssi imparte totul in bune si rele. Vei constatat ca e vremea schimbarilor! nu uita ca Uranus a intrat pentru 8 ani in Aries (Berbec) si va face praf tot trecutul instabil si va crea prin distrugerea lui - UN NOU INCEPUT!HOTARASTE - TE SI ACTIONEAZA caci nimeni nu va scapa fara sa treaca prin furcile caudine ale destinului - fiind intr - o zodie de foc guvernata de Marte (zeul razboiului) orice conflict va fi cu siguranta amplificat dar cu rabdare se va instala si ordinea in viata ta ( precum si a fiecaruia dintre noi)depinde unde zeul razboiului va gasi veriga slaba - in casa casatoriei, a banilor, a sanatatii, a relatiilor sau a lucrurilor ascunse si nespuse...AI CURAJ SI INFRUNTA - TI DESTINUL!
garbo080596
Postat pe 29 Mai 2010 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SIMT CA INNEBUNESC IN CASNICIA MEA!!!!!!! 195 De la: Anouk 9 Ianuarie 2010 23:33
ajutati-ma va rog 2 De la: Ciresica 2 August 2010 19:13
o Noua dieta 42 De la: garbo_9816 15 Decembrie 2012 18:39
merita oare iubirea mea? 90 De la: reyya 18 Noiembrie 2009 16:33
Pauza In Relatie 14 De la: dor72_ 23 Septembrie 2011 22:12
Setari Cookie-uri