de ce ma inselat?

Nu fetelor cred ca este nervos ca a facuto ia si nu el, acum face pe victima.
garbo134266
Postat pe 22 August 2010 21:06
De la: bicc, la data 2010-02-26 02:09:06dupa 20 de ani de caznicie, sotia mea a avut o relatie cu alt barbat mai tinar ca ea cu 6 ani. o relatie ce a durat 4 luni. in acesta perioada sau intilnit de multe ori, si-au dat sute de sms-uri . zeci de ore de convorbiri telefonice si binenteles mi-a marturisit ca au avut si contacte sexuale. ma intreb de ce sa ajuns aici? pana sa descoper aceasta relatie viata noastra a fost perfect normal , nu am dus lipsa de nimic, intelegere deplina in multe aspecte , viata sexuala excelenta. acum , dupa cele intimplate as incerca totusi sa o iert, in primul rind pentru ca avem un copil ce are nevoie de ambi parinti, cine ma poate ajuta sa inteleg de ce ea a facut acest lucru.

Imi cer scuze ca indraznesc sa raspund si eu la aceasta intrebare , sunt noua pe forum si subiectul deja a fost dezbatut insa din proprie experienta iti spun (si eu am avut o casnicie "perfect"normala) ca daca tu afirmi ca totul a fost minunat insa nu stii de ce te-a inselat vreau sa-ti spun ca te-ai inselat , nu ai stiut sa o asculti si sa citesti printre randuri ce o supara pe ea . Nu tineretea tipului a fost la mijloc sau ceva material , noi femeile avem nevoie de intelegere , sa ne ascultati , sa deveniti cei mai buni prieteni ai nostrii insa orgoliul vostru de mascul dominant va impiedica sa faceti asta si incepeti sa hotarati ce e bine si ce e rau pentru noi, cu cine sa ne vedem si cu cine nu intr-un cuvant ne hotarati viata . Amantul nu face asta , avem libertatea sa vorbim orice , ne asculta si incearca sa ne faca sa fim noi insine ... Sotia ta nu are nevoie de iertarea ta , tu trebuie sa ii ceri iertare ca nu ai inteles-o , nu folosi copilul drept paravan sa o tii langa tine , daca o sa mergi pe ideea ca tu esti perfect iar ea e vrajitoarea niciodata nu o sa fiti fericiti cu adevarat si nici o mie de copii nu o va tine langa tine . Copilul are nevoie de doi parinti fericiti si nu de doi actori care sa mimeze fericirea si relatia perfecta .
MayaM66
Postat pe 25 Octombrie 2010 23:18
probabil acea persoana i-a dat mai multa atentie decat tine,din pacate se intampla sa fii inselat,parerea mea nu trebuie sa ierti si sa te indepartezi de ea
garbo171995
Postat pe 7 Noiembrie 2010 12:03
pt ca in casnicia ta lipseste ceva ,sau sa intamplat ceva.eu nu stiu ,dar femeile se satura de bataie ,de betivi si de monotonie.nu te acuz de nimic, dar ceva este.tu trebuie sa afli.cred ca sunt subiectiva fiind femeie.iar pt copil ,nu trebuie sa stai cu cineva care nu te mai vrea in viata ei.
yoanna73
Postat pe 9 Noiembrie 2010 22:10
mey..daca ati fost voi atenti omul a spus.."dupa 20de ani de CAZNICIE"....
eu cred ca au fost destui...poate chiar prea multi
eladaela
Postat pe 10 Noiembrie 2010 17:32
De la: bicc, la data 2010-02-26 02:09:06dupa 20 de ani de caznicie, sotia mea a avut o relatie cu alt barbat mai tinar ca ea cu 6 ani. o relatie ce a durat 4 luni. in acesta perioada sau intilnit de multe ori, si-au dat sute de sms-uri . zeci de ore de convorbiri telefonice si binenteles mi-a marturisit ca au avut si contacte sexuale. ma intreb de ce sa ajuns aici? pana sa descoper aceasta relatie viata noastra a fost perfect normal , nu am dus lipsa de nimic, intelegere deplina in multe aspecte , viata sexuala excelenta. acum , dupa cele intimplate as incerca totusi sa o iert, in primul rind pentru ca avem un copil ce are nevoie de ambi parinti, cine ma poate ajuta sa inteleg de ce ea a facut acest lucru.


Iart-o si ea te-ar fi iertat , nu crezi?! Suntem oameni , oricine poate gresi! Chiar esti atat de imaculat?! Nu cred! Deci, iart-o, sigur o sa zici ca-i tin partea pentru ca sunt femeie.... Nu-i numai asta , 4 luni de relatie extraconjugala este putin , sunt altii care au viata dubla de 20 de ani....si ca sa intelegi cum stai, daca vroia sa te paraseasca ....te parasea chiar daca aveati 100 de ani impreuna! Faptul ca si-a gasit unul mai tanar nu-i prea relevant decat pentru cei ce confunda orice cu sexul ! Cunosc o tipa care l-a parasit pe sotul ei pentru unul cu 10 ani mai mare decat ea, situatia materiala nu-i un motiv , deci nu are saci de euro , pur si simplu el ii ofera ce are ea nevoie. Sotul ei se credea cel mai ,,tare" deci ea era MEREU pe locul 2 . Asa ca......
melania33
Postat pe 21 Mai 2011 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
toti imi spun k m-a inselat,ea-mi jura ca nu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 29 De la: Flo_Pa800 21 Decembrie 2013 01:24
Fidelitate.... Moralitate.... 86 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:01
daca recunoastem ca inselam 46 De la: thomas_andersro 13 Februarie 2014 16:08
'' Nu este durere mai nimicitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet unui barabat nedemn de iubirea ei.'' Stefan Zweig 102 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:47
mincinos , tradator dar bun actor !! 76 De la: garbo_405684 14 Iulie 2017 00:55
Setari Cookie-uri