HAI SA BARFIM !!!

asa crezi tu oama sincera
garbo074997
Postat pe 16 Februarie 2010 12:36
De la: garbo055472, la data 2010-02-16 11:01:42pai aia e important..cand mori sa nu simti ca mori...si nici sa nu stii asta


Asta inseamna ca stii exact ordinea in care se pierd simturile.
Nirvana
Postat pe 16 Februarie 2010 15:20
De la: omulsincer, la data 2010-02-16 12:33:37
De la: garbo074997, la data 2010-02-16 12:29:08 esti foarte intelegatoare
Doar oamenii invinsi fac compromisuri si se lasa folositi...Asa ca nu vreau sa fiu o invinsa...Ci o invingatoare
omulsincer
Postat pe 16 Februarie 2010 16:20
Dar de incalzirea GLOBALA ati auzit.....ca eu acum m-am trezit la Realitatea TV ....unde se vorbea ca cica dupa....ce trece si asta vine ERA GLACIARA
Ah, ce ma bucur ca nu vine i.e.n
gavril
Postat pe 16 Februarie 2010 21:47
Daca stie cineva, ce urmeaza dupa epoca de piatra sau de AUR ce urmeaza... il rog frumos sa-mi spuna si mie
gavril
Postat pe 16 Februarie 2010 21:50
Scuzati repetitia(ce urmeaza)! Dar "dupa 20 de ani"(parca era un roman)nu stiu care EPOCA a fost???? Poate imi spune si mie cineva .....ca sa pot dormi linistita in continuare pt ca "FNI lucreaza pt mine"
gavril
Postat pe 16 Februarie 2010 21:55


A barfi nu inseamna neaparat a musca de COUR.....cred ca era mai intelept din partea ta sa formulezi o intrebare gen: " Am citit cartea...XXXXX... si este excelenta.....voi ce parere aveti?"


Eu una sunt satula de persoane lovite in aripa de meteoritul modestiei si inteligentei.....

Stii ce inseamna RESPECT?????????? [/quote]

Bun, topicul acesta nu este despre ce carti am citit eu sau ce am facut eu, ci despre ce fac altii ca sa aveti voi (si cei ca voi)ce barfi.
"A BRF// ~sc 1. tranz. 1) A vorbi de ru; a calomnia; a cleveti; a blama; a huli; a ponosi; a detracta; a ponegri; a defima. 2) A vorbi mult și fr rost; a plvrgi; a trncni; a flecri. 2. intranz. A spune vorbe multe și fr rost; a trncni; a plvrgi. /Orig. nec." - sursa DEX online. VOILA!
Exact asta inteleg si eu prin barfa: stat pe la colturi sau pe margine si comentat fara rost despre ce fac sau cum sunt altii. Si consider penibila aceasta atitudine pentru ca cei care o adopta nu sunt in stare sa-si vada de treaba lor.
De asemenea, referitor la un alt comment din "tabara ta", consider ca barfa nu te ajuta sa-ti descretesti fruntea - echivalent, mai mult sau mai putin, cu a te distra pe seama altora. In schimb, da, poate ca te ajuta sa uiti de propriile probleme, insa asta nu inseamna ca acestea nu te asteapta in continuare sa te ocupi de ele.
Da, sunt inteligenta si a recunoaste asta nu e lipsa de modestie, e o realitate sau o constatare, cum vrei sa-i spui. Si prefer sa-mi dovedesc , calitatile, sa le las la aprecierea altora.
Nu am inteles la ce anume te referi cu respectul....
In orice caz, am postat aici pentru ca ma revolta atitudinea celor ca voi. Poate ca ma insel in privinta ta si a celor care te sustin - asa cum e posibil sa te inseli si tu in privinta mea. Iar asta se intampla din cauza etichetarilor pe care toti avem tendinta de a le face atunci cand intalnim oameni noi.

Have a nice day, ladies, si spor la ce stiti voi sa faceti mai bine!
garbo004934
Postat pe 17 Februarie 2010 09:08
Sunt de acord cu tine 4934.De aceea eu nu am vorbit pe nimeni de rau, ci numai institutiile, carora putin le pasa de noi....muritori de rand.Bine ca dorm ei linistiti, pt ca eu nu pot dormi LINISTITA .....deorece ma gandesc ce-i pun pe masa copilului,cum sa fac sa-mi platesc datoria la intretinere, curentul el, etc.....si daca mai ramine ceva sa maninc si eu e "bine" DACA NU maninc pamint....ca tot trebuie sa ma obisnuiesc cu el.Nu-i asa????
De ce nu deschizi tu un topic despre carti????
Promit ca am sa-ti raspund, daca am citit cartea respectiva
gavril
Postat pe 17 Februarie 2010 12:43
fetelor nu dramatizati....vorba romanului e cu mai multe intelesuri...e urat sa barfesti...dar uneori poate te revolti pt.un anumit comportament urat...si poti spune ca e tot barfa...nu
lala_cri
Postat pe 17 Februarie 2010 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
banc de vineri 1 De la: bucatareasa 1 Iulie 2008 11:50
De oamenii nu incurajeaza omenia? Apoi plang ca nu mai exista oameni de omenie? 2 De la: l_flory 25 Iulie 2011 21:53
razi de mori :)) 15 De la: dalyla 1 August 2009 21:07
buna ziua 3 De la: tutankhamon 20 Mai 2009 02:35
Black Friday 11 De la: Aries27 20 Noiembrie 2012 17:22
Setari Cookie-uri