cum faceti fata stressului la serviciu..

De la: sora_ilsi, la data 2010-02-05 15:58:25asta e raspunsul tau la intrebarea mea?! da' eu nu pe tine te intrebam, iulius...deci tu esti si aleha si 01? sa stii ca nu intentionam sa zgarm vreun rahat...scuze,da' pute rau...
http://www.youtube.com/watch?v=dKtWPOikRNM&feature=related
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 16:10
De la: sora_ilsi, la data 2010-02-05 15:48:55cre ca lucrezi la fabrica de vise...vezi sa nu ti se transforme visul intr-un cosmar...




nu Ilsi lucrez intr-un institut civilizat.spune-mi nu te doare sufletul,ca ai un comportament uneori mai rautacios,cu persoane care sunt mai putin culte decat tine.cand imapartilucrusoare saracilor,gandeste-te uneori ca greselile nu ti le rascumperi in felul acesta si nici nu cumperi asa un loc in rai.ia intreaba-ti duhovnicul,gresesc ce spun?vremea indulgentelor a trecut de mult Ilsi.iti doresc sa facicat mai multe milostenii si din suflet.
alexxandra
Postat pe 5 Februarie 2010 16:22
De la: sora_ilsi, la data 2010-02-05 15:58:25asta e raspunsul tau la intrebarea mea?! da' eu nu pe tine te intrebam, iulius...deci tu esti si aleha si 01? sa stii ca nu intentionam sa zgarm vreun rahat...scuze,da' pute rau...





Ilsi tu chiar imparti haine saracilor?din cuvintele tale,nu prea reiese.de aceea voi aduce si un preot aici ,pe site,sa vedem ce parere are despre milostenii si cuvintele nemilostive,ale unei enoriase?va fi f.interesanta aceasta cercetate,a comportamentului uman fata in fata cu un duhovnic.interesant.voi face o adresa exact unde trebuie.poate preotii,vor modifica daca nu mentalitatea unora poate vor imbuna sufletele tuturor.pace si lumina in suflete tuturor!
alexxandra
Postat pe 5 Februarie 2010 16:33
iulius, frumos mesajul tau de incpeut - si real dpdv functionaresc.
Da' joburile sint de multe tipuri... daca esti chirurg si iti moare vreunu'pe masa, ma indoiesc ca in culori pastel te vei simti mai bine.
Am dat un exemplu....

Desi, pentru secretare, sfaturile tale poate functioneaza. Asta o fi esential pt o zi buna: sa iti iei prinzul si sa asculti muzica in surdina.
quasaria
Postat pe 5 Februarie 2010 16:33
Desi, pentru secretare, sfaturile tale poate functioneaza. Asta o fi esential pt o zi buna: sa iti iei prinzul si sa asculti muzica in surdina.


mai ales cand 'canta pe strunele SEFULUI"
acelea intime
LILO
Postat pe 5 Februarie 2010 16:43
nu stiu Lilo pe ce cinta, da'oricum parca vorbim de meditatii zen, nu de job. De obicei zilele bune si zilele proaste tot in cifre se masoara. Si uite cum imi pun problema ca n-am mai auzit niste laude demult: si cred ca m-as uita chioras la sef'meu daca s-ar apuca sa ma ridice in slavi in videoconf. Ia sa imi spuna ce eficienta sint....
quasaria
Postat pe 5 Februarie 2010 16:51
LILO
Postat pe 5 Februarie 2010 16:54
De la: quasaria, la data 2010-02-05 16:33:58iulius, frumos mesajul tau de incpeut - si real dpdv functionaresc.
Da' joburile sint de multe tipuri... daca esti chirurg si iti moare vreunu'pe masa, ma indoiesc ca in culori pastel te vei simti mai bine.
Am dat un exemplu....

Desi, pentru secretare, sfaturile tale poate functioneaza. Asta o fi esential pt o zi buna: sa iti iei prinzul si sa asculti muzica in surdina.




si tu ai mare dreptate ,in ceea ce sustii,desigur ca depinde si de domeniu in care lucrezi.dar ai un cabinet sa zicem acolo poti sa iti faci,mediul de destindere intre 2 operatii,daca nu sunt pe banda,ceea ce ar fi grav.orice om are nevoie de improspatare si destindere,in pauza.crede-ma la noi patronul ne organizeaza revelioane ,intre noi.concediisi sunt platite de institut.dece crezi ca incerc sa arat celor din campul muncii,si nu numai,ca putem sa ne imbutatim viata,din toate punctele de vedere,daca Romania isi schimba mentalitatea,deasemeni si poporul. nu suntem sluga la darlog.sigur ca se pot face adaptari,in functie de domeniu.dar se poate sa fie si la noi ca in occident,daca poporul vrea.noi contam ,poporul, nu politicienii, sa sti.dar maiintai sa stam macar cate 1 luna fiecare intr-o tara civilizata,unde si daca scuipi pe jos iei amenda.tu sti ca noi facem si gimnastica pt ca stam mult in fata calculatorului sau in laboratoare,in birouri.cred ca ai auzit ca si statul in fund,mult timp dauneaza.multumesc lui Dumnezeu pt acest serviciu.si este exact ce imi place si ma pasioneaza sa fac .le doresc sincer tuturor,la fel.si eum-am zbatut sa obtin aceste beneficii cu colegii mei,dar si patronul are deschidere spre bunastarea tuturor nu numai a lui.
alexxandra
Postat pe 5 Februarie 2010 17:07
hau mama..

nu va mai enervati fetele, personal "mi se rupe" de respectivul personaj

rau e sa n-ai ocupatie..
ex_
Postat pe 5 Februarie 2010 19:17
De la: kyrra, la data 2010-02-05 19:17:51hau mama..

nu va mai enervati fetele, personal "mi se rupe" de respectivul personaj

rau e sa n-ai ocupatie..
a-ti mancat usturoi?
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 21:48
bre, la care va crescu usturoiul?
panty_C
Postat pe 5 Februarie 2010 22:03
De la: buna01, la data 2010-02-05 21:48:32
De la: kyrra, la data 2010-02-05 19:17:51hau mama..

nu va mai enervati fetele, personal "mi se rupe" de respectivul personaj

rau e sa n-ai ocupatie..
a-ti mancat usturoi?
ca va pute gurita,pt ca vb urat cu lumea
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 22:14
cucu-si striga numele!
panty_C
Postat pe 5 Februarie 2010 22:16
cat de fraieri pot fi unii cu conturi multiple....si cat de naivi sunt si cat de usor pot fi dusi de nas.....
tutankhamon
Postat pe 5 Februarie 2010 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: luc70 9 Mai 2009 21:26
cum faceti fata stressului la serviciu.. 194 De la: tutankhamon 5 Februarie 2010 23:13
Anatomia conflictului 13 De la: anisoaraf 18 Ianuarie 2012 11:07
copil si catel....pot fi impreuna? 19 De la: mia79x 21 Iulie 2009 20:13
DEPENDENTA DE CALCULATOR! 126 De la: tutankhamon 11 Decembrie 2009 18:51
Setari Cookie-uri