sotul meu ma minte si iese cu alta femeie

lasa ca mie imi place asa cum sunt si imi place sa fiu crestina....Pt ca eu sunt recunoscatoare si nu il caut pe Dumnezeu doar atunci cand am nevoie de ceva...
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:05
dispari de aici ca bati campii!!!

daca nu ai de spus nimic legat de subiect, du-te pe topicul "Relatia cu Dumnezeu" !
garbo_C
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:05
De la: buna01, la data 2010-01-12 12:05:07lasa ca mie imi place asa cum sunt si imi place sa fiu crestina....Pt ca eu sunt recunoscatoare si nu il caut pe Dumnezeu doar atunci cand am nevoie de ceva...
Eu sunt foarte sanatoasa,,asa cum ar trebui sa fie toti oamenii...Dar ca ei sunt niste nerecunoscatori este partea a doua...de asta si ii lasa Dumnezeu pe diavoli sa faca tot rasul din ei....Pt ca totul se face cu Acceptul LUI Dumnezeu...Diavolul nu este liber....El face doar ce i se permite....si daca oamenii accepta ispitele,,este pt ca asa vor si ei
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:07
De la: Celleste, la data 2010-01-12 12:05:50dispari de aici ca bati campii!!!

daca nu ai de spus nimic legat de subiect, du-te pe topicul "Relatia cu Dumnezeu" !
Mars tu,,,si fati un topik pt jignit oameni...
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:08
alzheimeru', sis...
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:09
De la: Celleste, la data 2010-01-12 12:05:50dispari de aici ca bati campii!!!

daca nu ai de spus nimic legat de subiect, du-te pe topicul "Relatia cu Dumnezeu" !
De ce nu iti faci topik,,unde poti sa intri cu toata turma ta.....Eu nu fac parte din nici o turma,,pt ca eu nu sunt un om slab....Si promit ca nu deranjez turma voastra...topikuri deschise pe oameni care fac parte din turma voastra
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:11
irina,ai deviat de la traseu, ia aminte, vezi ca nu esti pe linie, urmareste subiectul si exprimate corespunzator, altfel vei fi jignita, ia fi un pic atenta
anmari
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:19
an, brava mama...
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:30
mersik, anouk
imi trebuie cafea in vene, ma duc la cafenele
anmari
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:31
ceau fetili.....ce face fetili????
nazirra
Postat pe 12 Ianuarie 2010 13:21
bine,nazira, mersik de cafeaua de ieri m-am trezit, dar acu mie foame
anmari
Postat pe 12 Ianuarie 2010 13:43
mi-a placut ce a zis sultanica.

vad ca rodik a a vut alta parere. alegerea griului. adica, las sa plece la alta, las sa ma insele, sa ma minta , sa il doara in cot de mine - eu sunt sotia. iaca, mare branza. e sotia si e adepta griului. daca asta e o fericire, ok . se poate trai si asa.

as avea o intrebare pentru rodik. daca ea ar fi facut asa si sotul ar fi aflat, alegea iarba verde de acasa sau ii arata usa in secunda 2, vazand rosu in fata ochilor?

de unde se vede ca, barbatii nu prea e daltonisti .
si_totusi
Postat pe 12 Ianuarie 2010 13:56
tusica,

eu ti-am mai explicat lu' talica teoria mea.
daca e destept si nu simt nimic, si acasa este fericit si domn,mie mi se rupe ,cu conditia sa nu ma traga de maneca si sa-mi spuna.

barbatii care mai calca pe alaturi ,sunt mult mai placuti decat ceilalti,pt ca se simt cu musca pe caciula si sunt f dulci acasa.

trebuie sa intelegi ca unora le sta f bine in gri..
repet,
sa fie domn acasa...
oricum ,toti se potolesc pana la urma...
iasomia
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:28
iasomica, pare elegant costumul gri. si da. cat e domn acasa, e ok. o femeie nu e detectiv particular sa stea pe urmele lui 'mnealui

insa, eu am zis altceva. daca sotul tau pleaca la una, vine acasa doar ca sa-ti spuna ca ai picioare strambe si apoi pleaca iar, ce zici? mai esti adepta griului?

si_totusi
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:32
nu strambe, mai, groase
ca in film
cum, care film? love actually
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:36
ehhh..

multe auzim pe parcursul unei casnicii,pana si cele mai norocoase au cosmarurile lor...cuvinte spuse la nervi, care nu le ies din cap.

poate si ea greseste undeva,tusica...
se spune ca adevarul este undeva la mijloc...
draq stie...

iasomia
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:37
Pai ar trebui sa iti iei sotiorul frumusel de o aripa si sa aveti o discutie
Daca sustine ca nu este adevarat , pai atunci sa faca si pe dracu'n patru astfel incat sa nu-ti mai dea semne de ingrijorare
pretty_varza
Postat pe 12 Ianuarie 2010 16:34
De la: garbo092773, la data 2010-01-12 10:30:30sa vad ce are de gind in continuare , sa o intreb cum vede sotul ei aceasta relatie(el nu stie nimic) iar daca este convinsa ca ii trebuie sa stiu ce am de facut
il iubesc foarte mult si vreau sa lupt pt el dar nu stiu cum sa fac?


773, n-ai cum sa "lupti pentru el"... cu el.Te-ai gindit ca atitudinea lui reprezinta o DECIZIE? Ca el A ALES sa minta? Ce sa mai lupti in cazul asta? Sa lupti sa ce???

N-am inteles niciodata atitudinea asta a femeilor - o sa ii demonstrez... o sa ma aranjez... o sa ma iau de par cu toata lumea... o sa lupt... etc.
Mi se pare patetic si inutil sa nu accepti realitatea. Omul ala nu e handicapat. Si nu e sclav. Nu asteapta sa ii deschizi tu ochii spre o cale mai buna: pur si simplu asta simte pentru tine: mai bine spus asta NU simte pentru tine. SI nu te poti baga cu forta in sufletul nimanui. Ce dovada mai clara ca nu te iubeste vrei?
Si daca nu te iubeste, ce ai vrea sa faca?
Sa mimeze pina la adinci batrineti?

Fa-i o lobotomie ceva... poate scapi omu'de liberul arbitru. Ca ala il impinge la toate relele.
quasaria
Postat pe 15 Ianuarie 2010 04:32
quasaria
Postat pe 15 Ianuarie 2010 04:32
inseamna ca barbatii care nu-si spala masinile,nu -si insala nevestele?
fericita di mini...si eu care ma lamentam cand"al meu" nu se sinchisea de acest aspect..

eh..773...incearca(stiu ca iti pare greu,pt inceput)sa redescoperi ce te defineste pe tine.
nu mai sta asa agatata de o relatie care este finita de multa vreme
daca orice faci nu ii convine,este CLAR ca nu te iubeste.
persoana care iubeste trece cu usurinta peste orice
dar din spusele tale,sotul tau nu mai este interesat decat de copil
regaseste bucuria vietii,in micile NIMICURI care te binedispun
RASFATA-TE,traieste viata ca si asa este destul de scurta..
LILO
Postat pe 15 Ianuarie 2010 05:10
773, eu zic ca poti sa regasesti bucuria vietii si in "marile nimicuri", daca tot nu te mai iubeste....
quasaria
Postat pe 15 Ianuarie 2010 08:59
totusica...am spus ca ce nu stiu nu ma poate afecta...si daca el e destept sa nu simt ca a calcat stramb...mergem mai departe...daca vine si se ia de picioarele mele...atunci is foc si para In alta ordine de idei...am spus ca viata e plina de culori...n-am pomenit de gri...desi si griul e tot o culoare...Niciodata n-am luat casatoria ca un drept de proprietate...imi place sa cred ca ma respect ca femeie...si daca as fi pusa in fata unui asa fapt...as discuta ...dragoste cu forta nu se poate...viata e prea scurta s-o traiesti in indoieli si temeri...
rodyk
Postat pe 15 Ianuarie 2010 09:49
as vrea sa fie doar alb si negru...sau n-as vrea?
viata e plina de nuantze de gri
zambila
Postat pe 15 Ianuarie 2010 09:55
da' de ce sa nu iasa sotii si cu alte femei???
egoistelor!
pik_nik
Postat pe 15 Ianuarie 2010 09:59
sa iasa pik...dar fara sa stim...eu nu-s egoista
rodyk
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:01
corect, rodyk.

sa iasa dar sa se roage sa nu aflu...
.
garbo_C
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:08
rodyk
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:10

mai, io am aflat fara sa vreau
zambila
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:12
si mai respira?
.
garbo_C
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:14
din cand in cand
zambila
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog sa ma ajutati 3 De la: micabis 13 Iunie 2009 18:17
Salut 2 De la: danko 13 Ianuarie 2011 17:34
vreau un loc de munca in strainatate 1 De la: garbo047656 30 Octombrie 2010 09:30
Consiliere astrologica - grup de lucru cu influentele astrale. 28 De la: ank13 22 August 2015 17:52
Dorinte pentru 2009 1 De la: Emyna 30 Decembrie 2008 08:57
Setari Cookie-uri