sotul meu ma minte si iese cu alta femeie

mie mi-e lene sa caut, asa ca, prefer sa nu inteleg nimic...

.
garbo_C
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:09
Ce ti-e si cu''prietenii'' astia...binevoitori si saritori nevoie mare!! Am 20 de ani de casnicie si am considerat ca ce nu stiu nu ma poate afecta...Atata timp cat comportamentul sotului fata de mine nu a suferit modificari nu m-am simtit inselata...chiar daca...nu neg posibilitatea sa fi fost Asculta de sfatul iasomiei...nu mai aduce subiectul in discutie sub forma de repros...zambeste,aranjeaza-te...contracareaza cu aceleasi arme...doar esti femeie...si in plus esti sotia si mama copilului lui...Un sfat ...scapa de prietenii aceia
rodyk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:11
da,da...prietenii sunt de vina
din moment ce a plecat de acasa....
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:16
il cunosti pe EL si cunosti toata situatia noatra? ti-a povestit totul despre noi si despre copilul care sufera din cauza lui?
garbo092773
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:20
a plecat dupa ce s-a aflat si dupa cearta...eu asa am inteles...
rodyk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:21
nu stiu daca vorbesti cu mine, dar nu, nu stiu...
si in plus, e alegerea ta, fiecare face exact cum crede ca-i mai bine pt el pentru tine, nu pt "el"

rody, eu am inteles ca o plecat de bunavoie, nu l-a certat nimeni, da' n-are importanta!
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:26
eu am aflat despre relatia lui dar nu am spus nimic pina in luna nov.Atunci el a deschis discutiaiar eu i-am spus pt prima data ca stiu despre relatia lui ,iar el a confirmat .Eu cred ca mi-a spus aproape tot adevarul.
el a plecat de acasa dupa ce l-am prins transmitind mesaje Ei cu toate ca el sustinea ca nu transmite nimic
garbo092773
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:30
sa ma gindesc ca sotul meu ma insala cu o femeie de zodia RAC ?
garbo092773
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:44
rodyk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:47
oalio

nu mai inteleg nimic
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:50
am citit previziunile zodiei RAC iar acum sa ma astept la o razbunare ? sau la o intilnire fata in fata
garbo092773
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:58
Mai draga,
Eu daca as fi in locul tau, i-as deschide larg usa si i-as spune :-Pe aici ti-e drumul, directia pomu' rotat, inainte mars!"
Dragostea daca nu e impartasita nu e dragoste. Ai mai putea sta in bratele lui stiind ca abia s-a desprins din imbratisarea celeilalte?
Decat sa plamga mama, mai bine sa planga mamica lui!
Relatia trebuie sa functioneze dupa ideea :" TOT SAU NIMIC"
Poti accepta sa fii cu el impreuna in aceeasi casa, sa impartit aceeasi masa, pat(doar il impartiti-fiecare in patratica lui)doar daca incetezi sa existi ca femeie, iti iei in serios rolul doar de mama. Copilul va creste,nici nu va realiza ca joci teatru, ca mimezi fericirea doar de dragul lui, sa aiba ambii parinti langa el,tu vei imbatrani...Va trece vremea...Decat o singuratate in doi...
Spune-i acum , PA! pana nu e prea tarziu...
altcineva
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:01
A spune ca intr-o relatie nu exista decat ...tot sau nimic...e ca si cum ai afirma ca nu exista decat alb sau negru...viata e mult mai...colorata
rodyk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:07
Crezi ca ar fi o solutie sa aflu adresa EI? si sa am o discutie cu EA
garbo092773
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:16
sa discuti ce ? despre ce ?

aminteste-ti ca nu ea a incalcat clauza de fidelitate din casatoria voastra, ci el...
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:18
773,nu te umili de una singura...
elodia
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:21
sa vad ce are de gind in continuare , sa o intreb cum vede sotul ei aceasta relatie(el nu stie nimic) iar daca este convinsa ca ii trebuie sa stiu ce am de facut
il iubesc foarte mult si vreau sa lupt pt el dar nu stiu cum sa fac?
garbo092773
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:30
773, si ce importanta are ce are "ea" de gand in continuare?
nu ar trebui sa te preocupe mai mult ce ai tu de gand?? adica, viata ta depinde de ce are ea de gand?
eu zic sa discuti cu sotul tau, daca el te lamureste si poti sa mai ai incredere in el, o sa stii ce ai de facut...
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:42
773, sotul tau spala in continuare masina aia?
Viata voastra de familie este multumitoare (nu indraznesc sa intreb daca este buna)? Aveti relatii intime? Iti acorda atentie, il intereseaza ce si cum te simti? Se implica in activitatile de familie asa cum facea altadata?

Daca nu, toata polologhia cu familia care este cea mai importanta pentru el, e doar vrajeala.
S-a intors acasa pentru ca aici e comod si pentru ca n-are unde sta in alta parte, ca doar n-o sa imparta apartamentul cu cealalta si cu sotul ei.

Il iubesti enorm, spui... pentru ce? te face sa te simti iubita, apreciata, deosebita?
garbo_C
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:59
deci, io am gasit rezolvarea!
sa murdareasca naibi masina aia, macar sa stie femeia daca a fost la spalatorie au ba
nu dadea!
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:07
buna ideea!

.
garbo_C
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:14
probabil k e la varsta specifica "crizei" de a intra in umbra,masculul "feroce" din el si asa se imbarbateaza el,cum fac o mare parte din barbatii de langa noi.Cred k acesti "parteneri" nu merita efortul de a incerca sa-i aduci la linia de plutire,pt k niciodata nu-ti va mai reda increderea si stabilitatea unei relatii,cat despre increderea in tn,cu atat mai greu.Probabil e greu sa renunti la viata de familie pe care ai construit-o alaturi de el,dar oare lui i-a fost greu sa te inlocuiasca cu alta?Parerile sunt impartite,dar nu cred k ai pt ce lupta.Cu toate k esti genul de familista si te sperie un nou inceput,ai inca varsta sa fii placuta si apreciata de un alt barbat care sa-ti merite devotamentul.Bafta!!!
oana4me
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:15
De la: garbo092773, la data 2010-01-10 11:32:46De citeva luni sotul meu iese cu alta femeie.Am aflat de la prieteni care mi-au spus.
Dupa ce ne-am certat in luna mai,a inceput sa-si ascunda telefonul ,se schimba la fata cind primea mesaj iar in clipa imediata gasea pretext sa iasa(merg sa spal masina), sotul meu a plecat de acasa.Nu am vorbit nici eu nici copilul cu el timp de 1 luna dupa care a inceput sa ne viziteze cam de 3 ori pe saptamina.Nu vorbea decit cu copilul la telefon.
In luna septembrie,inainte de inceperea scolii,a venit acasa cu o figura spasita sa-l primesc acasa.L-am primit pentru ca il iubesc enorm.Totul a fost f.bine 2luni pina cind am observat din nou ca isi ascundea telefonul , devenea foarte romanitic cind primea mesaje si fugea repede in baie.
in perioada cit el a lipsit de acasa eu am suferit un atac de panica .Am facut tratament si am reusit sa-mi revin cam 70%.De cind am observat din nou schimbarile la el nu mai pot sa scap de idea ca ma insala.
La sfirsitul lunii nov.nu am mai suportat stresul si am avut o discutie cu el.Mi-a spus ca reletia lui s-a terminat, ca familia este totul pt el,se ingrijea de sanatatea mea tot timpul ,dar in continuare primiea mesaje.
Chiar si acum cind va scriu - a plecat sa spele masina - masina fiind curata.
Nu mai stiu cum sa procedez pt ca orice fac nu este bine,daca sunt vesela ne e bine ,daca nu vorbesc nu e bine nici cum nu e bine.
In ultima perioada nu am mai iesit nicaieri,am fost tot suparata iar el minte in continuare.
Ce sa ma fac?
Ca sa va fac daca va incurcati cu toti delbedeii...Si desfaceti picioarele inainte sa va folositi creierii....Pai o femeie care nu se respecta pe ea,,cum poate astepta respect de barbati....
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:46
daca-i zic sictir, sar userii noi ca nu-s politicoasa...
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:50
lasa irino, foloseste-ti tu creierul, dar mai intai scoate-l naibi din formol!
o idee are si neuronul ala al tau si o fluturi peste tot...
tu nu te-ai plictisit de tine?

.
garbo_C
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:55
Eu imi folosesc creierul si inima doar cu cine merita...Cu oameni care se comporta frumos cu mine ..si care sunt buni cu mine.....Ii sfatuiesc de bine chiar daca sunt rai,,pt ca asa fac crestinii adevarati...Dar pastrez distanta,,eu ma apropiii doar de oamenii cu inima curata...
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:58
De la: buna01, la data 2010-01-12 11:58:03Eu imi folosesc creierul si inima doar cu cine merita...Cu oameni care se comporta frumos cu mine ..si care sunt buni cu mine.....Ii sfatuiesc de bine chiar daca sunt rai,,pt ca asa fac crestinii adevarati...Dar pastrez distanta,,eu ma apropiii doar de oamenii cu inima curata...
Inima o sa mi-o folosesc doar atunci cand o sa consider ca este persoana potrivita si care merita....Pana atunci o sa imi folosesc doar creierul si inima mi-o pastrez doar pt persoane deosebite
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:59
vai de creierul tau!!!

.
garbo_C
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:01
De la: buna01, la data 2010-01-12 11:58:03Eu imi folosesc creierul si inima doar cu cine merita...Cu oameni care se comporta frumos cu mine ..si care sunt buni cu mine.....Ii sfatuiesc de bine chiar daca sunt rai,,pt ca asa fac crestinii adevarati...Dar pastrez distanta,,eu ma apropiii doar de oamenii cu inima curata...
Pt ca nici Hristos nu a locuit si nu s-a impretenit cu pacatosi care erau contra lui Dumnezeu....El s-a impretenit doar cu oameni care erau smeriti in fata Tatalui Ceresc....Ca l-a aceptat si pe Iuda a fost pt ca a fost un plan al Domnului....Pt ca dinainte s-a stiut cu rastignorea....Dar poate da Dumnezeu si o sa il rastingnim pe satana de data asta Pt ca sper ca i-a venit si lui randul.....Si sa ii mai lase pe betii oameni in pace,,beti sunt pt asa vor si ei,,pt ca nu se roaga pt ca sunt mandri
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:03
De la: Celleste, la data 2010-01-12 12:01:31vai de creierul tau!!!

.
Pt ca nici Hristos nu a locuit si nu s-a impretenit cu pacatosi care erau contra lui Dumnezeu....El s-a impretenit doar cu oameni care erau smeriti in fata Tatalui Ceresc....Ca l-a aceptat si pe Iuda a fost pt ca a fost un plan al Domnului....Pt ca dinainte s-a stiut cu rastignorea....Dar poate da Dumnezeu si o sa il rastingnim pe satana de data asta Pt ca sper ca i-a venit si lui randul.....Si sa ii mai lase pe betii oameni in pace,,beti sunt pt asa vor si ei,,pt ca nu se roaga pt ca sunt mandri
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Consiliere astrologica - grup de lucru cu influentele astrale. 28 De la: ank13 22 August 2015 17:52
daca ierti un barbat prima oara,va exista a doua oara?nu e vorba de tarfe ci de o relatie de 1 an si, cu casa si masa si nu cu o femeie mai tanara 160 De la: Sal_a_toi 23 Septembrie 2011 11:00
probleme sexuale in cuplu 1 De la: RALUCA 10 Octombrie 2008 16:28
help !! 4 De la: pik_nik 22 Iulie 2009 16:13
am nevoie de psihiatru? 73 De la: Axl_22 26 Septembrie 2011 22:58
Setari Cookie-uri