SIMT CA INNEBUNESC IN CASNICIA MEA!!!!!!!

hello miss - cin' te tine cu forta linga ala de nu-l iubesti?
Ce conteaza ce intelege familia?! Tu intelegi pe cine ai omorit de trebuie sa traiesti o viata care nu iti place? Atunci ei de ce trebe sa inteleaga? E viata ta sau a lor?!

Nu-l iubesti, asta e. Nu te poate obliga nimeni sa iubesti. Nici macar tu nu te poti obliga. Asta nu e pe merite. Si faptul ca te iubeste el nu conteaza deloc. Cu atit mai mult cu cit te iubeste, ar trebui sa fie de acod cu singura decizie in urma careia poti fi fericita: deci pleaca.
Sau, daca nu pleci, accepta ca esti masochista, situatia asta iti place tie, pe asta ai ales-o - tu, nu altcineva, pentru ca nu alege nimeni in locul tau - si nu te mai plinge.
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 10:40
De la: roby_cado, la data 2010-01-08 17:34:56iaso,subscriu si eu,mai ales la pct 2(urma sa o intreb pe "nefericita" cum il cheama pe craishorul care a aparut din "net"...,astaaaa,neant,in viata ei),cu mentiunea ca pe unii barbati ii "apuca" mai toata viata,ca si pe unele femei dealtfel...



macar ei or fii fericiti...???
DORI_
Postat pe 9 Ianuarie 2010 10:47
tu ce crezi?,sunt?
roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 17:47
"..Si faptul ca te iubeste el nu conteaza deloc. Cu atit mai mult cu cit te iubeste, ar trebui sa fie de acod cu singura decizie in urma careia poti fi fericita: deci pleaca."

ei da...,si eu vroiam sa spun acelasi lucru, nush'ce dreaq m-a oprit...
roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:15
roby, nu ma enerva, ca is cu capsa pusa, ma enervara fetele alea ca se cearta

ce tot vrei sa zici ? ca daca unu' ma iubeste, io trebuie sa stau cu el chiar daca nu-l iubesc ? asa, de inima buna ce sunt ? de mila lui ?

iubirea exclude egoismul, sau cel putin asa vad eu lucrurile

nu poti sa te folosesti de iubire ca sa santajezi emotional pe cineva
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:21
,ce ai bre?,eu eram de acord cu don'shoara...

roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:32
hmmmm...
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:34
roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:35
sigur nu era mrrrrr?
bluelight
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:36
uite,acum pe loc mi-a venit...(ideea).
in viitoarea relatie,am sa-i spun mandrei ca n-o iubesc,ca oricum nu conteaza.
daca ma iubeste ea,bine,daca nu...
roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:37
Daca lui nu i s-a intamplat inseamna ca nu exista. E simplu.
Doara
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:37
si cum o sa stiti ca e o relatie?? intreb si eu ...
bluelight
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:39
hmmmm...mmmmrrr...
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:39
Ce vise si la Roby: "in viitoarea relatie"
Doara
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:41
De la: bluelight, la data 2010-01-09 18:39:33si cum o sa stiti ca e o relatie?? intreb si eu ...

pai daca ptr ea nu conteaza ca o iubesc,ptr mine dc ar conta ca ma iubeste? .relatia laso...,aia-i separat(in viziunea unora)
te doare capu' frate,cate aberatii pot spune unii ,si cu atata lejeritate...
roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:42
De la: Dor_marunt, la data 2010-01-09 18:41:16Ce vise si la Roby: "in viitoarea relatie"

nu mai e vis de mult..,relax..
roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:51
roby, probabil n-am exprimat cam alambicat pentru nivelul tau, ma scuzi.

Ideea era ca nu stai cu cineva numai pentru ca te iubeste ala sau aia.
Si asta nu mi se pare ca ar putea contesta cineva care are toate tiglele pe casa. E adevarat: daca le are....
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:55
mai,terminati cu nivele ,tigle, si alte tampenii ptr a parea superiori.
poate sunteti, poate nu,dar putina modestie n-a omorat pe nimeni,parerea mea "de nivel inferior"...
vb despre anumite situatii intalnite in viata.
spuneti-mi..,cum v-ar placea, sa iubiti,iar asta sa nu conteze?,ha?




roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 19:03
multumesc ptr raspunsuri.
probabil la "nivelele" superioare "nivelului"meu,astfel de situatii nu sunt intalnite...
posibil...,foarte posibil...
roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 19:43
da. Mie asa mi-ar placea. Sa nu conteze ce simt eu, din moment ce nu e reciproc. Sa nu stea cu mine pentru ca il iubesc eu. Ar fi doar mila si de mila n-as avea nevoie.
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 19:48
ba pardon...tiglele is patentu' meu

roby, decat sa stea cineva cu mine doar pentru ca il iubesc io si el se sacrifica, mai bine lipsa, parerea mea...
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 19:56
De la: euangyy, la data 2010-01-08 12:03:07Sunt casatorita de 14 ani,cu un barbat pe care nu am reusit sa-l iubesc macar o secunda .....
Mi-e atat de greu sa-l suport incat cred ca am sa o iau razna,El este un barbat care ma iubeste...care mi-a pune lumea la picioare....dar.....este un inconstient....Il intreb mereu de ce nu pleaca...de ce nu isi cauta fericirea...alaturi de o femeie care sa merite toata dragostea lui....
Avem un copil...si familia mea...care niciodata nu ar intelege o decizie a mea radicala.....NICIODATA!!!!!!!!!!!!
Si mai presus de toate mi-e frica si de ceea ce ar deveni viata sotului meu daca eu as rupe relatia....pt ca ma ameninta cu sinucideri...si alte nebunii....
Stiu ca nu ar putea sa duca la finalitate astfel de ganduri....dar si simpla lui degradare..care l-ar cuprinde..ma face sa raman......
DAR SIMT CA NU MAI AM NICI O PICATURA DE PUTERE!!!!!!!!!!Am 34 ani...si o viata plina de minciuna.....
Nu vreau decat sa fi libera...sa-mi cresc copilul fara sa vada cum ma cert cu tatal lui....fara sa vada raceala dintre noi.....
Orele in care eu sunt singura cand este la serviciu,,,sunt cele mai fericite ptr mine!!!!!Nu mai vreau o viata asa!!!!!
In mine simt resursele necesare pentru a face un asemenea pas.....dar nu am pe nimeni...sa ma pot baza.....cat de cat....
Vei rupe aceasta relatie doar in momentul cand vei cunoaste un barbat! Unul de viitor nu doar o aventura !
Remy
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:02
mda..,Q,se vede ca nu ai fost,si nu esti intr-o astfel de situatie.
nici nu-ti doresc sa te afli vreodata.
ceea ce spui tu...,e frumos,e nemaipomenit,e pfff...,dar departe de realitatea vietii...
sper sa nu ajungi sa-mi dai dreptate vreodata..
roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:03
lasa bre, ca nu esti singuru' care a muscat-o...zi merci ca n-ai gasit-o cu ala in patu' conjugal, cum am patit io...

oof, camesa mea de matase naturela... pe ce duduie era
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:07
remy,tu ai cunoscut?
roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:08
remy, tu chiar crezi ca solutia, rezolvarea, iluminarea, ca nici nu mai stiu cum dreaq sa-i zic...vine abia in momentul in care dai de altu' ?

neeee...io zic ca nu intotdeauna...
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:10
ma risc si eu sa spun o parere
ai impresia, la inceput, ca nu conteaza nimic altceva, nici chiar ce simte celalalt, decat sa fii langa cel la care tii - ei bine, nu - devine in timp chinuitor, frustrant...
cum si invers, ai impresia ca nimic nu e mai placut si reconfortant decat sa fii alintat si iubit dar...iti dai seama ca asta nu e suficient si ca ceea ce simti a devenit mila si iti doresti sa te eliberezi de "povara" agatata de gatul tau...
panty_C
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:11
De la: Anouk, la data 2010-01-09 20:07:57lasa bre, ca nu esti singuru' care a muscat-o...zi merci ca n-ai gasit-o cu ala in patu' conjugal, cum am patit io...

oof, camesa mea de matase naturela... pe ce duduie era

ei,acum m-am linistit.
deci nu sunt singurul...
roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:12
roby, tu chiar credeai ca ai putea fi singurul?
panty_C
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:14
vaaaai...sunt socata !!!

adicatelea n-ai citit ce-am dat io azi din casa, si cum mi-a zis duduia saru'mana, tanti cand a iesit din camera ca glontzu' pe tzeava ?
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa suferi si sa te minti ca va fi mai bine... 29 De la: garbo_5082 21 Aprilie 2013 08:24
casnicia mea mai are vreo sansa? 22 De la: bluelight 11 Februarie 2010 21:27
Ce ar trebui sa fac? 46 De la: unefille 22 Februarie 2016 17:28
ceau! 5 De la: tabita 21 Mai 2010 14:12
merita oare iubirea mea? 90 De la: reyya 18 Noiembrie 2009 16:33
Setari Cookie-uri