Sunt disperata.Viitorul meu sot m-a inselat

Disperare si ura la un loc.Sunt distrusa.Am o relatie de 8 ani si urmeaza sa ne casatorim.La inceputul relatiei el ma insela mereu,iar eu il iertam.Dupa ce ne-am hotarat sa ne mutam impreuna lucrurile s-au schimbat.El era foarte punctualsi asa credeam eu ca il interesa numai relatia noastra.Am capatat incredere mare in el.Ne iubeam si aveam o viata fericita impreuna.Toate astea pana am aflat ca m-a inselat.A mers la pescuit 4 zile si s-a distrat cu o alta femeie.Cand am aflat a cazut cerul peste mine.Am avut o discutie si bineinteles ca el a negat.Reactia lui a fost:un hohot de ras dupa care m-a intrebat :altceva nu ai putut gasi?Am cautat indicii si am gasit fire de par blond vopsit pe patura lui(care era noua).Am continuat sa gasesc indicii dar nu am reusit.Il iubesc ca o nebuna si inca ma intreb oare DE CE?.Ma doare foarte tare ca barbatul in care aveam incredere totala m-a dezamagit.acum vreau sa ma razbun.As vrea sa gasesc probe pe care sa i le afisez.Dar nu am nici o putere.Gandul ca m-a inselat ma ucide putin cate putin.Se mai poate face ceva? Alina
alina_donici
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:37
papapapappapapapa
eladaela
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:40
mai...voi sunteti proaste sau masochiste????......pai daca te-a inselat de la inceput ...ce credeai? ca se va schimba veci pururea si nu va mai calca stramb???? daca cu tine fiind in relatie, nu s-a putut abtine sa mai aiba o aventura-doua....crezi ca daca te casatoresti cu el ......gata, nu va mai vedea alta femeie??? doamne ce naive sunteti unele.....
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:40
mai alino...ce dreaq, fata ? cauti indicii, fire de par, d-alea ?

jurt ca nu va inteleg...in loc sa ziceti bodaproste ca scapati de cate un bagabont, jeliti ca nebunele dupa el
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:42
deci, sa-ti ezplic: faceti nunta pe banii lui?
daca da, e perfect....fac pe proasta, organizezi nunta, tot tot tot...iti iei cea mai scumpa rochie, iar la altar spui frumos NU

si gata razbunarea!
zambila
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:42
aha..si cine o sa fie de fatza? parintii ei nu?/
adica aia care=or sa lesine primii de la raspunsul ei
fleurdelis
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:46
alino....io zic asa....
mai da-i o sansa,si inca una....si inca una....


bueyyyy....nu dadeati
de fapt am vrut sa zic sa-i dea,si sa-i dea......si sa-i dea....si daca nu-i ajunge sa-i mai dea
eladaela
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:47
fleur, pe ei ii pregateste inainte
zambila
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:49
ca barbat iti dau un sfat;naravul din fire ,n-are lecuire.....lupul isi schimba parul,dar naravul ba...sper sa fi mai inteleapta,ca pana acum.ai pierdut destul din viata ta pt o himera.
alexxandra
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:49


sigur esti barbat???
eladaela
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:50
nu
zambila
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:53
Taina cunoasterii intre oameni si a lui Dumnezeu incepe prin gandirea in inima. Inima este locul de intalnire cu Hristos si cu ceilalti. De aceea nunta este modalitate de cunoastere a lui Dumnezeu.

Toate puterile sufletesti concura in actul iubirii, dar vointa este motorul. Daca vrei, poti sa iubesti, dar numai sa stii pe cine iubesti si de ce trebuie sa iubesti, ca iubirea ta sa fie deplina. Vointa este un dar al lui Dumnezeu prin insasi firea noastra.

Se pare ca vointa lui, a celui cu care trebuia sa te mariti, a fost sa iubeasca, dar nu pe tine. Daca te iubea pe tine, nu "se distra" cu alta femeie.
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:10
fleurdelis
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:12
iaic!....irinuca???? alt cont??????
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:13
nuu, nbu pare!
e coerent in ce spune!
fleurdelis
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:15
..dincolo de modul in care vad eu razbunarea-daca are rost sau si cat si cum....intr/o astfel de situatie nu prea vad cum te/ai putea razbuna...din modul in care spui ca a procedat...rezulta ca e un om ...cum s/ar spune fara scrupule....iar pe oameni de genul asta e greu sa te razbuni...ideea e ca ai putea sa te razbuni pe tine...dar nu pe el...nu prea vad ce ai putea sa ii faci lui sa il doara de tine.
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:17
pai na...cine stie de unde o fi dat iara florinuca asta copy/paste....si stiu sigur de la andra ca capra asta are cel putin 3-4 conturi noi zilnic.....deci orice e posibil....
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:17
Nu stiu la cine faceti referire. Eu doar incerc sa ii dau un raspuns pentru sufletul ei dezamagit. Si unele fraze sunt citate, nu imi apartin, dar reverbereaza cu ceea ce gandesc eu.

Noi suntem liberi sa iubim pe cine vrem. Daca iubesti pe drac, energia iubirii tale scade, se topeste si piere. Iubire fara daruire (fara jertfa) nu se poate, dar dracul nu iti da nimic, ci iti ia si ce ai. Dracul nu vrea sa poata iubi, el vrea numai sa urasca si sa distruga iubirea prin ura sa. Dumnezeu iti respecta libertatea si vine in relatia de iubire in intampinarea ta, total, in stare de jertfa, fara rezerve.

Daca v-am plictisit, imi cer scuze.
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:17
irinuco.....stai mama...nu pleca....ti-am mai zis eu pe un topic.....daca postezi frumos , o idee cu cap si coada, fara sa dai copy paste la nesfarsit.....nu se ia nimeni de tine.....am ramas uimita mai sus cand am vazut cat de frumos si enuntat iodeea pe care o aveai in capsor......vezi ca se poate papusa????
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:20
heii, ce numa un caine-i scurt de coada?nu cred sa fie irina, nu vezi ce coerenta are'n ce spune!
fleurdelis
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:22
unele lucruri chiar nu le inteleg.
Te-ai mutat cu el dupa ce te-a inselat?
Pentru ce ?Pentru ai oferii mai multa siguranta?
sunset474
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:22

ioi...
zambila
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:22
De la: tutankhamon, la data 2010-01-05 12:20:58irinuco.....stai mama...nu pleca....ti-am mai zis eu pe un topic.....daca postezi frumos , o idee cu cap si coada, fara sa dai copy paste la nesfarsit.....nu se ia nimeni de tine.....am ramas uimita mai sus cand am vazut cat de frumos si enuntat iodeea pe care o aveai in capsor......vezi ca se poate papusa????


daca mie imi spui asta, ma vad nevoit sa te dezamagesc spunandu-ti ca ma confunzi. nu stiu cu cine, dar ma confunzi. si unele din ideile alea erau, asa cum am mai spus, citate.

nu ma cheama irinuca, nici irina si nici vreun alt derivat feminin.
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:23
fleur...eu am mai urmarit postarile irinucai.....uneori sunt coerente.....sa stii...dar dion pacate sunt foarte rare situatiile..... probabil ca acuma ii una din acele exceptii....
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:23
ma rog!in cazul asta zic...n-ai fler
fleurdelis
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:27
voi in loc sa raspundeti strict subiectului in cauza,comentati despre ceilalti useri.incercati sa va comportati,cu intelepciune si nu coborati mai jos,de nivelul vostru de inteligenta.m-am plictisit sa citesc,aberatiile voastre,cand judecati,in necunostinta de cauza. nimeni de aici nu e mai presus ca altul,fie ca va place sau nu.daca vreti sa socializati,cu bun simt ,ok,daca nu,mai treceti si pe la cratita.
alexxandra
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:29
ioi irinuco.....esti in perioada de negare......te inteleg.....vreoi sa stergi si tot trecutul.....okei.....te sustin....fie ca tine...
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:29
cezarica tata...ia treci matale la cratita...ca-ti vine nevasta cu copilul acasa si o sa moara de foame....sau oups.....era o minciunica...de aia stai tu pe net.....ca de fapt nu e nici o doamna care sa-ti nasca copilasul....
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:30
fleur...sisteeer...habar nu ai tu cat fler am eu.....
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:30
Unitatea casatoriei este o unitate in natura, dar si in functii i aceasta functionalitate, acest viu este intretinut de Hristos prin harul Duhului Sfant, iar sotii ajung sa fie un trup si un duh in sanul Tatalui, unde se impartasesc de iubire si pot participa la viata Sfintei Treimi.

Sau altfel: fiecare dintre soti isi daruieste libertatea sa celuilalt, dar nu in sensul ca se ingradesc, ci ca numai prin celalalt se pot realiza, se pot desavarsi, traiesc prin celalalt si pentru celalalt.

Libertatea aceasta insa, unii, o vad ca pe o ingradire a sentimentelor celuilalt si ca pe o posibilitate de a insela simtamintele celuilalt. De aceea, atata timp cat acest om cu care ai vrut sa te casatoresti, va continua sa rada in hohote si sa iti abata atentia de la problema reala, nu merita nici macar un moment din viata ta foarte importanta pentru Dumnezeu...

Daca insa se va cai si va recunoaste greseala cerandu-si iertare, merita sa ii mai dai o sansa, dar cu moderatie si fara incredere oarba cel putin o perioada.
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RUGACIUNE CATRE DUMNEZEU! 1 De la: allexanndrra 24 Noiembrie 2009 05:06
Aveti incredere suta la suta in partenerul (a) de viata? 175 De la: sheika29 24 Martie 2010 18:50
Mi-e greu cu mine 59 De la: francesca20 24 Aprilie 2012 19:58
buna 7 De la: luc70 9 Mai 2009 21:26
Complicat... 37 De la: ANTA 3 August 2009 16:46
Setari Cookie-uri