singuratate in doi

De la: pik_nik, la data 2009-12-26 11:44:45vezi la farmacia veterinara, intreaba de cantaridina

pai ea n-o zis ca vrea sa-l omoare!Or`sa-i dea cantarida si apoi sa-l trimita la amnata?
garbo090662
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:45
De la: neculanic, la data 2009-12-26 11:39:08Draga mea, am citit cu atentie ce ai scris despre relatia ce o ai. Sunt barbat si cred ca inteleg tare bine ce se petrece, mai ales ca am luat viata in piept si sincer, de multe ori am senzatia ca am trait si pentru altii ce stiu doar sa fenteze evenimentele ce intervin in viata lor si se pacalesc singuri. Voi fi foarte transant si cred ca e mai bine asa.
Ai o varsta si nu poti continua traiul in doi de una singura. Probabil ca el mai sta cu tine doar din comoditate, are cine-i gati, cine-i spala, are un loc unde sa doarma, etc. Cat despre relatile intime, este clar ca s-a saturat de tine. Scuza-ma, nu vreau sa te ranesc, insa consider ca este mai important sa constientizezi ce se intampla. Atunci cand ai relizat in ce ape te scalzi, poti gasi si rezolvarea. Cu siguranta ca sentimentele tale sunt mai puternice decat ale lui si chiar ma intreb daca el mai are ceva pentru tine. Sa nu uitam ca un barbat la 41 de ani ar trebui sa fie foarte puternic sexual. La varsta asta daca trece o perioada ( o saptamana cel mult) si nu simte nevoia sa faca sex, inseamna ca e impotent. Sincer, nu te supara ca-ti spun, dar eu la 47 de ani nu pot lasa sa treaca mai mult de 2-3 zile fara sa fac dragoste. Problema barbatilor este ca nu stiu sa iubeasca cu sufletul, nu se educa, pentru ei totul se rezuma la 2-5 minute, hai, 10, dupa are iti intorc spatele si sforaie linistiti si siguri ca si-au facut "treaba". O femeie n-are nevoie de prea mult pentru a o face fericita, daca-i acorzi putina atentie, daca simte ca o vrei alaturi de tine, daca-i acorzi putina tandrete, daca o iubest cu adevarat (si ea simte asta), atunci inseamna ca-i daruiesti totul ( sau poate gresesc).
Practic nu cred ca-l mai poti face sa fie ca altadata. Iar te rog sa ma scuzi dar, parerea mea este ca are cu siguranta pe altcineva sau traieste mici iubiri de ocazie. Ai putea sa incerci sa-l apropii pacalindu-l "la un pahar de vorba", ai putea sa incerci sa faceti dragoste si altfel de cat v-ati obisnuit, doar ca nu va fi decat un foc de paie. Se va satura si de asta si va redeveni in scurt timp cel ce este acum. O discutie serioasa (daca ai cu cine) ar pune lucrurile la punct.
Exista si varianta prin care sa-l faci gelos, doar ca e o arma cu mai multe taisuri. Pentru scurt timp ar putea da roade. Dar este posibil ca el exact un motiv sa astepte pentru a se indeparta. Mai exista si varianta ca tu sa dezvolti sentimente pentru "cealalta" persoana si asta deja te ineparteaza de scopul de a-ti reface relatia pe de o parte, insa iti poate deschide drumul catre o relatie normala cu alt barbat care sa-ti ofere o viata placuta si aici nu ma refer doar la sex.
Oricum este clar ca ce a fost nu va mai fi intre voi, iar tu ai O SINGURA VIATA DE TRAIT si trece al naibii de repede. Este clar ca nu te-ai lasat coplesita si lupti pentru binele tau. Fa-o cum crezi ca e mai bine, dar FA-O!
multumesc mult pt.tot.deja am trecut peste faza cu gelozia si mai mult am stricat mai rau,mai mult l-am indepartat si mi-a spus ca nu se va mai culca cu mine toata viata si nu poate sa ma ierte niciodata.in schimb eu nu mi-am prins urechile.nu era persoana pe care as dorio,am facut-o la intamplare,doar sa-l aduc cu picioarele pe pamant,sa-i fie frica ca ma pierde.acum am luat o hotarare pe care i-am comunicat-o,ca incepand cu anul 2010 imi caut un barbat adevarat si sunt sigura ca exista,dificil de gasit,dar sper sa-l gasesc.oricum eu am libertate din partea lui sa fac ce vreau.chiar si acum daca-i spun sa mergem undeva,imi zice"dute tu"ma lasa sa fac ce vreau,dar asta inseamna ca nu tine la mine,daca nu-l intereseaza.dar putin gelos e,ma suspecteaza,ma cauta in telef.ma intraba cine ma suna.si cand ii spun ca imi caut pe altcineva ca am nevoie de dragoste,imi spune ca n-am decat,ca daca atata ma duce capul,sau ca mie nu-mi mai trece?pai cum sa-mi treaca cind eu nici macar n-am vazuto de 2 ani.il rog sa ma ia si pe mine in brate si nici macar atata nu vrea.nu cred ca-i cer prea mult.sau ceva imposibil.imi vine sa plang uneori din senin.nu stiu unde sa-mi gasesc pe altcineva,dar asta a mai ramas de facut
garbo004179
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:58
acu, cat e gluma e gluma dar: sa stai 2 ani langa unul care nu vrea sa faca dragoste cu tine, care sa nu te accepte ca femeie, care sa pandeasca momentul cand esti plecata ca sa se simta si el bine la masa si tu sa suporti asta , ba mai mult, sa incerci manevre gen farmacie, afrodisiatice e nefiresc

era o poveste - nu-i zic numele ca sa nu te superi - unde, unul urca vaca in pod ca sa manance paie . cam asa si tu cu cea incercare de-al face sa fie potent cu tine. degeaba te chinui , te umilesti, cersesti. omul are clar pe alta. ce e asa de greu de priceput?nu vezi? a gasit si motivul ca sa nu se mai atinga de tine.

si_totusi
Postat pe 26 Decembrie 2009 12:00
daca nu pote cu stricnina
eladaela
Postat pe 26 Decembrie 2009 12:32
De la: garbo004179, la data 2009-12-26 11:58:17
De la: neculanic, la data 2009-12-26 11:39:08Draga mea, am citit cu atentie ce ai scris despre relatia ce o ai. Sunt barbat si cred ca inteleg tare bine ce se petrece, mai ales ca am luat viata in piept si sincer, de multe ori am senzatia ca am trait si pentru altii ce stiu doar sa fenteze evenimentele ce intervin in viata lor si se pacalesc singuri. Voi fi foarte transant si cred ca e mai bine asa.
Ai o varsta si nu poti continua traiul in doi de una singura. Probabil ca el mai sta cu tine doar din comoditate, are cine-i gati, cine-i spala, are un loc unde sa doarma, etc. Cat despre relatile intime, este clar ca s-a saturat de tine. Scuza-ma, nu vreau sa te ranesc, insa consider ca este mai important sa constientizezi ce se intampla. Atunci cand ai relizat in ce ape te scalzi, poti gasi si rezolvarea. Cu siguranta ca sentimentele tale sunt mai puternice decat ale lui si chiar ma intreb daca el mai are ceva pentru tine. Sa nu uitam ca un barbat la 41 de ani ar trebui sa fie foarte puternic sexual. La varsta asta daca trece o perioada ( o saptamana cel mult) si nu simte nevoia sa faca sex, inseamna ca e impotent. Sincer, nu te supara ca-ti spun, dar eu la 47 de ani nu pot lasa sa treaca mai mult de 2-3 zile fara sa fac dragoste. Problema barbatilor este ca nu stiu sa iubeasca cu sufletul, nu se educa, pentru ei totul se rezuma la 2-5 minute, hai, 10, dupa are iti intorc spatele si sforaie linistiti si siguri ca si-au facut "treaba". O femeie n-are nevoie de prea mult pentru a o face fericita, daca-i acorzi putina atentie, daca simte ca o vrei alaturi de tine, daca-i acorzi putina tandrete, daca o iubest cu adevarat (si ea simte asta), atunci inseamna ca-i daruiesti totul ( sau poate gresesc).
Practic nu cred ca-l mai poti face sa fie ca altadata. Iar te rog sa ma scuzi dar, parerea mea este ca are cu siguranta pe altcineva sau traieste mici iubiri de ocazie. Ai putea sa incerci sa-l apropii pacalindu-l "la un pahar de vorba", ai putea sa incerci sa faceti dragoste si altfel de cat v-ati obisnuit, doar ca nu va fi decat un foc de paie. Se va satura si de asta si va redeveni in scurt timp cel ce este acum. O discutie serioasa (daca ai cu cine) ar pune lucrurile la punct.
Exista si varianta prin care sa-l faci gelos, doar ca e o arma cu mai multe taisuri. Pentru scurt timp ar putea da roade. Dar este posibil ca el exact un motiv sa astepte pentru a se indeparta. Mai exista si varianta ca tu sa dezvolti sentimente pentru "cealalta" persoana si asta deja te ineparteaza de scopul de a-ti reface relatia pe de o parte, insa iti poate deschide drumul catre o relatie normala cu alt barbat care sa-ti ofere o viata placuta si aici nu ma refer doar la sex.
Oricum este clar ca ce a fost nu va mai fi intre voi, iar tu ai O SINGURA VIATA DE TRAIT si trece al naibii de repede. Este clar ca nu te-ai lasat coplesita si lupti pentru binele tau. Fa-o cum crezi ca e mai bine, dar FA-O!
multumesc mult pt.tot.deja am trecut peste faza cu gelozia si mai mult am stricat mai rau,mai mult l-am indepartat si mi-a spus ca nu se va mai culca cu mine toata viata si nu poate sa ma ierte niciodata.in schimb eu nu mi-am prins urechile.nu era persoana pe care as dorio,am facut-o la intamplare,doar sa-l aduc cu picioarele pe pamant,sa-i fie frica ca ma pierde.acum am luat o hotarare pe care i-am comunicat-o,ca incepand cu anul 2010 imi caut un barbat adevarat si sunt sigura ca exista,dificil de gasit,dar sper sa-l gasesc.oricum eu am libertate din partea lui sa fac ce vreau.chiar si acum daca-i spun sa mergem undeva,imi zice"dute tu"ma lasa sa fac ce vreau,dar asta inseamna ca nu tine la mine,daca nu-l intereseaza.dar putin gelos e,ma suspecteaza,ma cauta in telef.ma intraba cine ma suna.si cand ii spun ca imi caut pe altcineva ca am nevoie de dragoste,imi spune ca n-am decat,ca daca atata ma duce capul,sau ca mie nu-mi mai trece?pai cum sa-mi treaca cind eu nici macar n-am vazuto de 2 ani.il rog sa ma ia si pe mine in brate si nici macar atata nu vrea.nu cred ca-i cer prea mult.sau ceva imposibil.imi vine sa plang uneori din senin.nu stiu unde sa-mi gasesc pe altcineva,dar asta a mai ramas de facut

Bravo! da`chiar asa sa faci cum ai zis!...si sa ne zici si noua cum a fost! ca suntem perversi si vrem sa auzim
garbo090662
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:15
mai garbo......ma bag si io in voprba.....iote asiiia numa....da o trebuit sa treaca 2 ani.....sa ti dai seama ca omu ala nu mai are nemik pentru tini?????ii dureros da fi fericita!!!!ai scapat.....decit asiia viata mai bine singura......curaj....
nazirra
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:31
mersi,am sa merg sa intreb de cantaridina la farmacia veterinara,dar se administreaza si la om,ce doza,ce reactii adverse,sa nu pateasca ceva rau,si oare imi da farmacista ca n-am figura de fermierita,ca as avea tauras si nu f... vitica
garbo004179
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:53
e clar. ai o minte, brici
si_totusi
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:19
bine v-am regasit!
uite ma bag si eu:
179, nu face asta - chestia cu cantarina - in primul rand ca e periculos, in al doilea rand...ce rost are?

P.S. Intra pe google si cauta "cantarina" si ai sa vezi...
panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:20
las-o panteruta. atat o duce capul. de dimineata incearca lumea sa-i spuna ceva dar, pricepe neam. a ras piku si ea chiar a luat-o de buna
si_totusi
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:22
ioaaaiii

cica nu are "alura" de fermieritza..
dar ce te crezi...?
LILO
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:23
da totusico,...pierde inca ani pe langa cei pierduti total fara sens...dar...liberul arbitru...
panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:23
De la: si_totusi, la data 2009-12-26 15:19:16e clar. ai o minte, brici
garbo090662
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:24
dupa mine exista 2 variante:

1. ori omul este impotent si atunci, in afara orgoliului lui si problemele psihologice, ea trebuie sa-si puna intrebarea daca poate trai langa un om care nu o poate satisface, daca il iubeste suficient de mult incat sa accepte o relatie platonica - asta in varianta in care el nu e cooperant sa gaseasca alte metode...dar asta e alt subiect.

2.ori el sta langa ea din comoditate, interes si atat si atunci ea trebuie sa-si vada interesele proprii!

panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:28
stai asa, pante4ruto. sexul poate fi si in lipsa de...
da, cum explici ca nu vrea sa o vada in fata nici la masa ? tot impotenta e si asta?
iar el, e bine mersi. face na_veta pa ploiesti
si_totusi
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:30
nu totusico - stiu ca poate fi si in lipsa de - ziceam ca e alt subiect - dar poate fi depresiv pe motiv de...si...zic si eu acum - e o varianta...moare de rusine...si se comporta total aiurea - probleme de natura psihologica - de, orgoliu masculin...etc
panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:34
De la: pantera_neagra, la data 2009-12-26 15:28:50dupa mine exista 2 variante:

1. ori omul este impotent si atunci, in afara orgoliului lui si problemele psihologice, ea trebuie sa-si puna intrebarea daca poate trai langa un om care nu o poate satisface, daca il iubeste suficient de mult incat sa accepte o relatie platonica - asta in varianta in care el nu e cooperant sa gaseasca alte metode...dar asta e alt subiect.

2.ori el sta langa ea din comoditate, interes si atat si atunci ea trebuie sa-si vada interesele proprii!


Da`varianta "are o minte brici " nu mai merge? Inseamna ca eu m-am inveselit degeaba?
garbo090662
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:35
da. de doi ani o duce tot intr-o depresie. crapa de rusine, nu alta. de asta haleste pe ascuns, bea bine, traieste fericit. de depresiv ce e. da, s-o pupe la plecare, pe frunte, nu-i mai este rusine.

pai, daca avea o asa problema, demult omora catelul sau era la spitalul de glumeti.
si_totusi
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:38
662, unde e briciul...aaaaaa asta, mintea?
pai ce minte are un om care duce asa o viata?
asta e orice numai relatie de cuplu, de familie, nu!
poate de sora-frate sau mama-fiu...sau chiar menajera-burlac...
iar eu cred ca un om normal, la peste 40 de ani, isi doreste o familie, o viata de cuplu - in afara celor care sunt burlaci "de profesie" dar si aceia au relatii pasagere care nu seamana cu cea in cauza...
panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:41
ai dreptate totusico...era un procent de,sa zicem, 2% - traieste cu speranta ca se rezolva de la sine...
panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:42
179, mai esti pe receptie?

panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:45
De la: pantera_neagra, la data 2009-12-26 15:41:02662, unde e briciul...aaaaaa asta, mintea?
pai ce minte are un om care duce asa o viata?
asta e orice numai relatie de cuplu, de familie, nu!
poate de sora-frate sau mama-fiu...sau chiar menajera-burlac...
iar eu cred ca un om normal, la peste 40 de ani isi doreste o familie, o viata de cuplu - in afara celor care sunt burlaci "de profesie" dar si aceia au relatii pasagere care nu seamana cu cea in cauza...

pai, tocmai aici e tragi-comedia; briciul amintit, e ...intre ghilimele.
garbo090662
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:46
662, adica...da in gropi?
panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:51
...poi! dupa cele citite...
garbo090662
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:53
da...
scuze, credeam ca-i scoti in evidenta istetimea
panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:56
Dar de ce te chinui cu afrodisiace si alte cele. Violeaza-l mama. Asa, brusc, instantaneu si deoadata.
Doara
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:09
mai greu...
panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:13
...179, mai exista solutia, ce-i drept cam neacademica, de ai cantarii bilele dimineata la plecare din casa si seara la intoarcere! Daca sunt mai usoare la intoarcere, clar le-a scuturat undeva pe drum! Ce draq, nu umbla tu cantaride si alte minuni, ca poate il omori si te`om vedea pe la stirile de ora 5.
garbo090662
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:16
Dar de ce? Poate sa-l lege.
Doara
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:17
Dorulet, si apoi? Foloseste ghips?

662, sau vechea metoda cu ligheanul

179, nu-i pacat sa-ti mai pierzi timpul (si poate si libertatea) pentru ceea ce ai acum?
panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau o parere despre ce se intampla q corpul meu dupa dezvirginare..Va rog frumos. 106 De la: andreea0753 4 Iulie 2017 18:51
pastila impotriva jocurilor de noroc 2 De la: fleurdelis 17 Martie 2010 06:14
ajutorr DIVORT,COPIL,URA SI RAZBUNARE 30 De la: eUniversum 1 Iunie 2012 14:49
merita oare iubirea mea? 90 De la: reyya 18 Noiembrie 2009 16:33
o Noua dieta 42 De la: garbo_9816 15 Decembrie 2012 18:39
Setari Cookie-uri