LOC PENTRU DAT CU PAREREA

De la: ready_vivus, la data 2009-12-09 22:23:24
De la: reyya, la data 2009-12-09 22:19:32...si cei care ,,MAI" au indoilei..este corect



sau intreilei, reyya
nu este mai corect, dar e ceva mai mult

iote, matracuco, si de reyya se ia lumea. crezi ca reyya se va supara si isi va lua jucariile sa plece pe alt topic?
neeeeahhh! ca doar o sa mergem dupa ea


Ready...am scapat un ,,e" ..tastez in vreo 5 locuri ..se justifica :-) fie si in patrulei ba nu 5 ..ca cifra asta mereu mi-a purtat noroc :-)
reyya
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:29
Sau despre;Si eu contez,am o parere.
Poate despre respectul de sine si cum reusesc ,,sa incasez''de la viata si de la altii.Intorc si obrazul celalalt sau ii returnez flecma?
matracuca
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:30
matracuco, mai concret...

tu esti suparata ca s-a luat cineva de tine ?
cum am spus, poate startul a fost gresit si de-o parte si de alta, nu crezi ?

hai sa dau si io un copy/paste despre ceva ce a scris sotul meu pe blog...asta ca tot vorbeam de comunicare

"Din categoria Asa nu, cateva franturi surprinse intr-o discutie de ieri cu sotia. Dupa un scurt pelerinaj prin ziarele romanesti, am avut un mic dialog

Eu: Acum incep sa inteleg ce vroia sa spuna Isus cand zicea: Tata, iarta-i, ca nu stiu ce fac
Michelle: Stii cred ca ar trebui sa desfacem bradul

Go figure.

Later edit: Am uitat sa mentionez ca regulile de comunicare se aplica numai si numai la barbati. La femei sta cu totul altfel. Trust me "

ehe, he, he...
Anouk
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:31
matracuco...
zau asa, nu mai stiu ce am vrut sa iti raspund. simplul fapt ca iti adresez invectivul asta ales de tine imi taie toate ideile

iooiii, sunt un gentleman, ce pana mea! nu poci pen' ca sa te mai insult, matracuco!
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:33
Spune-i Cuca..
Tinkerbell_
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:36
De la: ready_vivus, la data 2009-12-09 22:28:34Tink, nu stiu...
Eu imi amintesc doar ca atunci cand a aparut, cineva i-a explicat ce inseamna nick-ul ei. Mai departe nu am mai urmarit discutiile.


Asa un tact pedagogic aveti in a explica,ca se lipseste omul Va place sa va dati importante.Semn de frustrare.Parerea mea! Uite ca s-a emis prima parere.
matracuca
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:36
De la: ready_vivus, la data 2009-12-09 22:33:39matracuco...
zau asa, nu mai stiu ce am vrut sa iti raspund. simplul fapt ca iti adresez invectivul asta ales de tine imi taie toate ideile

iooiii, sunt un gentleman, ce pana mea! nu poci pen' ca sa te mai insult, matracuco!


Lasa,nu fi asa timid.Pe langa ,,pitzipoanca''suna chiar dragalas.
matracuca
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:38
Cuco,

observ ca m-ai citat, deci mi te-ai adresat mie, deci m-ai facut frustrata si ai zis ca ma dau importanta...

prieteno, afla de la mine: eu NU sunt frustratA si NU MA DAU importantA.

in cel mai rau caz pot sa fiu FRUSTRAT si sa ma dau IMPORTANT.
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:40
asa ti se pare, Cuco?
mie "pitzipoanca" mi se pare mult mai duios
dar in fine, chestie de perceptie personala...
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:42
Matracuca..cu ready trebuie sa ai un simt al umorului ceva mai special..dar nu-i asa grav:-) nu fi asa crispata, in plus partea legata de nick e irelevanta..il poti schimba oricand..conteaza persoana din spatele nickname-ului :-)
reyya
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:42
deja toata chestia asta devine obositoare

matracuco, nu reusesc sa inteleg ce vrei, si nici nu-mi mai bat capu'

o seara buna sa ai
Anouk
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:43
De la: ready_vivus, la data 2009-12-09 22:40:39Cuco,

observ ca m-ai citat, deci mi te-ai adresat mie, deci m-ai facut frustrata si ai zis ca ma dau importanta...

prieteno, afla de la mine: eu NU sunt frustratA si NU MA DAU importantA.

in cel mai rau caz pot sa fiu FRUSTRAT si sa ma dau IMPORTANT.


Inseamna ca nu ai memorie asa scurta .In rest,ramane asa cum am stabilit.Vezi ,sa nu te pierzi de ,,gasca''.Ataca si au nevoie de intariri.
matracuca
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:44
"pitzipoanca" e mult mai nasol ..orice dar nu "pitzipoanca"
reyya
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:44
brother...shushaua de-acilea...
Anouk
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:47
De la: Anouk, la data 2009-12-09 22:43:32deja toata chestia asta devine obositoare

matracuco, nu reusesc sa inteleg ce vrei, si nici nu-mi mai bat capu'

o seara buna sa ai


Nu-i nimic!Poate pricep cei care se tot iau fara motiv de oricine cu pretentia ca sunt si inteligenti.O seara buna si tie!
matracuca
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:48
Ai luat-o pe campii, da-i problema ta..

Ramane cum am stabilit ? Voia ta !
Tinkerbell_
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:48
ehe heeeeiii, cuco...

ai auzit tu vreodata, in istorie, ca vreun mare general sa atace un grup de copilashi care se jucau cu jucareaua in nisip? si pe urma sa se impauneze cu victoria?
Nu? Nici eu.

Deci din partea asta stai linistita: NU te atac

Nu de alta, dar azi ai dat dovada ca mai trebuie sa cresti pana sa poti emite pretentia de a ma provoca pe mine.
Hai, pa. Si noapte buna, matracuco

PS: inclin sa cred ca de vreo doua ori, acum ceva timp in urma, ti-am mai spus si ca ar fi bine sa nu mai consumi alcool inainte de a posta. Cred bine?

ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:48
Defapt ready virus...cam peste tot in istorie intalnim scenariul cu copilasul cu jucareau, ce intampina ostilitati din partea vagabondului cu yoyo.
lika
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:54
Lika ,

profiti de faptul ca se apropie craciunul si nu pastele, de ma botezi?

anyway, incearca sa spui mai cu cuvintele tale ce vrei sa spui, ca eu chiar nu am inteles.
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:56
De la: Lika, la data 2009-12-09 22:54:41Defapt ready virus...cam peste tot in istorie intalnim scenariul cu copilasul cu jucareau, ce intampina ostilitati din partea vagabondului cu yoyo.


Uite cum apar si alte pareri!
matracuca
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:57
mai...ma enervezi

vino la dat cu capu' ca tre sa-mi faci un serviciu

misca-ti fundu' ...ACUM !!!
Anouk
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:59
Chiar ai impresia ca ma intereseaza, matracuco? hai, pa, eu am plecat pe topicul ala deschis de tine acum cateva luni, sa-ti citesc manifestarile asemenatoare de acolo
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:00
De la: Lika, la data 2009-12-09 22:54:41 ready virus...
si eu nu stiam de unde am luat virusi

seara buna ....despre ce discutati ,aici ???
cely
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:01
De la: ready_vivus, la data 2009-12-09 22:48:40ehe heeeeiii, cuco...

ai auzit tu vreodata, in istorie, ca vreun mare general sa atace un grup de copilashi care se jucau cu jucareaua in nisip? si pe urma sa se impauneze cu victoria?
Nu? Nici eu.

Deci din partea asta stai linistita: NU te atac

Nu de alta, dar azi ai dat dovada ca mai trebuie sa cresti pana sa poti emite pretentia de a ma provoca pe mine.
Hai, pa. Si noapte buna, matracuco

PS: inclin sa cred ca de vreo doua ori, acum ceva timp in urma, ti-am mai spus si ca ar fi bine sa nu mai consumi alcool inainte de a posta. Cred bine?



Inclin sa cred ca aluzia la marele general are legatura cu statutul tau in cadrul grupului de ,,duoamne''.Nu te-am invitat si nu te-am provocat.Ai intrat de bunavoie sa vezi cum decurg ostilitatile.Suspiciunea cu alcoolul este nejustificata
matracuca
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:03
matracuco, eu as zice sa "inclini" in alta parte cu supozitiile alea referitoare la "grupul de duoamne". cred ca ma confunzi...
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:05
Era doar o metafora !
Tinkerbell_
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:06
Pai o sa-ti dau un exemplu, din repertoriul personal. Peste tot in lume popoarele incearca sa arate cine are jucareaua mai sofisticata si daca observi americanii sunt cei care detin recordul(il au pana si pe Robocop) iar popoarele arabe sunt cele care se joaca la propriu cu jucareaua in nisip, tot ele fiind si cele vizate de americani. Sper ca ai inteles analogia "jucarelelor" cu "rachetutele"
lika
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:06
De la: Anouk, la data 2009-12-09 22:59:20mai...ma enervezi

vino la dat cu capu' ca tre sa-mi faci un serviciu

misca-ti fundu' ...ACUM !!!


Trec si pe acolo,dar nu din cauza lor
matracuca
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:07
draga mea, vorbeam cu ready, el e my brother

scuze daca a parut ca ma adresez tie
Anouk
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:10
De la: Tinkerbell_, la data 2009-12-09 23:06:01 Era doar o metafora !


Eu sunt mai pragmatica ,dar pricep si metaforele.Fara translator
matracuca
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EPILATORUL BRAUN 7781 SELK-EPIL XPRESIVE 1 De la: danyella68 16 Noiembrie 2009 15:57
buna din nou 2 De la: maxim62ro 18 Noiembrie 2009 17:23
Reteta succesului 1 De la: alla_d 31 Martie 2009 18:37
Redactia Garbo.ro va ureaza un CRACIUN LUMINOS! 13 De la: Redactie_Garbo 11 Ianuarie 2018 17:37
Drumetii in muntii Fagaras 3 De la: aalomii 22 Martie 2012 16:48
Setari Cookie-uri