INTELIGENTA AJUTA LA EVOLUARE....

Cu cat omul scapa de pacate cu atata se apropie mai mult de Dumnezeu....Dar trebuie munca....Tot ce este pozitiv nu se da pe gratis.....Exact ca banii care ii muncesti cinstit....Tot ce este cinstit si pozitiv se obtine prin munca si truda.....Dar munca si truda te ajuta sa te maturizezi,,sa devii inteligent...Si inteligenta te ajuta se evoluezi in viata....Cu cat iti stimulezi creierul sa gandeasca cu atata devii mai maiestru....In gandire
garbo027119
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:08
la evoluare sau la evaluare....sau lasa...
mcrinelam
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:14
"tot ce este pozitiv nu se da pe gratis....."

ioi...asta fu adanca rau......bunatatea se da pe bani??? omenia se da pe bani????intelegerea se da pe bani???? inteligenta e pe bani??? cei sapte ani de acasa sunt pe bani???

imi dau atunci seama cat de saraca esti...cu duhul ....daca pui problema asa.....

si mama ...nu esti maiestru in gandire...esti maiestra in stupiditate.....
tutankhamon
Postat pe 2 Decembrie 2009 02:54
stimata domnisoara 119,esti un copil naiv daca,crezi ca poti schimba lumea.http://www.youtube.com/watch?v=GnN8a6NpKrk.aceasta melodie iti spune exact ce am spus eu.speranta trebuie sa o implinesti!Cezar
alexxandra
Postat pe 2 Decembrie 2009 03:19
cu drag...cezar....
tutankhamon
Postat pe 2 Decembrie 2009 03:20
De la: iulius_cezar, la data 2009-12-02 03:19:31stimata domnisoara 119,esti un copil naiv daca,crezi ca poti schimba lumea.http://www.youtube.com/watch?v=GnN8a6NpKrk.aceasta melodie iti spune exact ce am spus eu.speranta trebuie sa o implinesti!Cezar
Eu nu pot schimba lumea....Eu imi spun doar parerea,fiecare poate sa faca ce vrea el....Fiecare este liber sa vorbeasca asa cum gandeste el.....Eu consider ca inteligenta ma ajuta sa evoluez in viata,sa ajung om mare....Daca altii nu vor problema lor....Sa ramana asa cum vor ei....Oamenii sunt rautaciosi pt ca sunt invidiosi....Unii habar nu au cum sa isi educe copiii,ca au copiii tare obraznici....Ca nu vor sa isi bata capul doar cand este vorba de bani....Dar oamenii nu au grija de caracterul lor...Lasa-i sa rada,ca ei rad de ei...Fac haz de necaz...pt ca mie oricum nu imi pasa de ce zic ei...Eu mai multa nevoie am de Dumnezeu,ca de oameni..Pt ca oamenii oricum nu ma pot ajuta pe mine..Pt ca sunt saraci sufleteste....
garbo027119
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:22
De la: mcrinelam, la data 2009-12-01 23:14:53 la evoluare sau la evaluare....sau lasa...
Eu nu pot schimba lumea....Eu imi spun doar parerea,fiecare poate sa faca ce vrea el....Fiecare este liber sa vorbeasca asa cum gandeste el.....Eu consider ca inteligenta ma ajuta sa evoluez in viata,sa ajung om mare....Daca altii nu vor problema lor....Sa ramana asa cum vor ei....Oamenii sunt rautaciosi pt ca sunt invidiosi....Unii habar nu au cum sa isi educe copiii,ca au copiii tare obraznici....Ca nu vor sa isi bata capul doar cand este vorba de bani....Dar oamenii nu au grija de caracterul lor...Lasa-i sa rada,ca ei rad de ei...Fac haz de necaz...pt ca mie oricum nu imi pasa de ce zic ei...Eu mai multa nevoie am de Dumnezeu,ca de oameni..Pt ca oamenii oricum nu ma pot ajuta pe mine..Pt ca sunt saraci sufleteste....
garbo027119
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dumnezeu 6 De la: nuti_vio 22 Iulie 2010 22:44
Dumnezeu( ce poate omul face ca sa se poata apropia cu sufletul de Dumnezeu)? 1 De la: garbo027119 27 Noiembrie 2009 22:11
Un an cu impliniri si sanatate va doresc tuturor 1 De la: garbo077323 9 Ianuarie 2010 11:28
La ce intrebari ar trebui sa raspunda o carte despre iubire? 56 De la: giul1a 4 Iulie 2010 13:17
Joburi 1 De la: garbo001611 8 Mai 2009 14:37
Setari Cookie-uri