ingrasare

va vine sa credeti sau nu, am 32 de ani , 1,57 m si o greutate de numai 45 de kg . sincer am incercat o multime de vitamine , ba mai mult mi-am facut fundul ciur de injectii.VREAU SA MA INGRAS .Macar 5 kg .Nu ma trimiteti la fast food.
ylore
Postat pe 27 Noiembrie 2009 11:10
multumeste-te cu ce ai acum!
Helen29
Postat pe 27 Noiembrie 2009 11:12
Sa inteleg ca parerea unui medic ai luat-o in considerare? de ne spui ca ai facut si injectii. Ceva cauze probabil ti s-au spus de ce nu iei in greutate. Eu o sa mai repet un pik ceva ce poate tu stii, este posibil sa nu iei in greutate daca ai probleme cu somnul, daca esti stresata, si alimentatia conteaza, daca esti anorexica si altele care posibil te-ai documentat din ele. Te sfatuiesti sa ti un regim de ingrasare gasesti unul si aici http://www.sfatulmedicului.ro/Diete-de-ingrasare/regim-de-ingrasare_1476 dar sa stii ca si facand sport iti va creste pofta de mancare.
Bafta!
Ey_80
Postat pe 27 Noiembrie 2009 12:54
cred ca sa maninci MULT e cea ma buna solutie :-)
Ma rog, asta functioneaza la mine, cind chiar vreau sa ma ingras si chiar pot sa maninc. In general nu pot, d'aia sint si slabanoaga.
quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 02:45
pffff si eu as vrea sa ma ingrasssssss pfffff incerc asta de foarte mult timp si nu reusesc niki macar un kg sa pun pe me pfff nu stiu ce sa mai iau am luat vitamine foarte multe si degeaba :(:( dati-mi si me un sfat va rog multumesc!::*
garbo061753
Postat pe 7 Octombrie 2010 13:28
BUNA sunt MIHAELA cred ca am aceeasi problema ca si tine numai ca eu stiu din ce cauza.fetita mea si-a rupt piciorusul in vara si din cauza socului .slabesc pe zi ce trece din iulie si pana acum nu am pus nici macar jumatate de kilogram.cauta si vezi poate ceva a determinat si la tine luarea in greutate.eu am 36 de ani 1,65 si 50 de kilograme uni spun ca a fi mai slabut te intinereste asa ca atata timp cat esti sanatoasa nu fa un caz din asta http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/7156.html#
mikialexia2_
Postat pe 13 Decembrie 2010 18:29
Consultanta wellness de specialitate promovata de o companie din SUA
-aflare IMC (indice de masa corporala);
-rata metabolica in repaus (calorii arse);
-aflarea factorului proteic (sanatatea inimii);
-aflare % de grasime din organism;
-chestionar alimentatie si stil de viata

Solutii pentru: SLABIRE,MENTINERE,INGRASARE (dezvoltarea masei musculare
Daca vreti solutii concrete pt ingrasare trmiteti un mail la adresa eu.maria90@yahoo.com
si vorbim mai detaliat.
maria_rosca
Postat pe 22 Decembrie 2010 18:26
"pffff" de ce sa vrei sa te ingrasi? poate asa iti e felul, organismul, si atunci ce faci? sta asa ca stai bine, da-mi mie kilogramele tale
Laura_M
Postat pe 22 Decembrie 2010 18:41
Deya_Iannis
Postat pe 23 Martie 2011 18:36
Ce sa spun eu atrunci ca am 25 de ani,1.60 si 40 kg.De mica am fost slabanoaga,m-au dus parintii la medici si toti mi-au spus ca nu am nimic,ca asa e felul meu si ma voi ingrasa in timp.Am fost si la endocrinolog,la fel mi-a spus nu am nimic.Am luat tot felul de suplimente ,vitamine,injectii dar fara nici un rezultat.Gravida in ultima luna am avut 53 kg pe care le-am dat jos in 4 luni.Nu mai sper sa ma ingras vreodata.
Deya_Iannis
Postat pe 23 Martie 2011 18:40
Cu totii suntem de acord asupra unei realitati a secollui 21 , aceea ca astazi, mai mult ca oricand, trebuie sa facem fata unui stres masiv. Stresul omului modern imbraca toate formele, de la stresul alimentar- metabolic, la stresul psihic, economic, socio-cultural, la cel indus de factorii de mediu, poluare chimica, poluare electromagnetica, poluare radioactiva, umiditate ,frig, caldura, noi agresiuni ale germenilor patologici( virusiri, bacterii, fungi, paraziti).lucrurile se complica azi, din cauza alimentelor moderne rafinate, devitalizate, dietei noastre monotone, care nu ne mai poate furniza cei peste 50 de nutrienti esentiali necesari zilnic dar si comportamentelor alimentare adictive- compulsive. Si atunci, ce este de facut ?
In prezent au aparut o serie de suplimente alimentare naturale, cu inalta biodisponibilitate, NECESARE pentru echilibrarea aportului de nutrienti esentiali.Se realizeaza, astfel, o NUTRITIE OPTIMA , cu rol major in prevenirea afectiunilor civilizatiei moderne si mentinerea unui stil de viata sanatos. Pentru persoanele care doresc reglarea metabolismului in primul rand si apoi cresterea armonioasa in greutate, ma puteti contacta pe mail ramona@cgg.ro
" Suntem ceea ce mancam, dar si ceea ce nu mancam. Mancam cum gandim si gandim cum mancam ".
Ramona_Gazdac_1
Postat pe 1 Februarie 2012 18:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna tuturor 26 De la: eu_geminy 8 Noiembrie 2010 18:02
Emotie de toamna 9 De la: liana10 27 August 2013 17:15
ingrasare 11 De la: Ramona_Gazdac_1 1 Februarie 2012 18:08
Vreau sa ma ingras 18 De la: garbo_6128 20 Decembrie 2016 11:05
vreau sa ma ingras!!!help 120 De la: anticenzura 25 Martie 2010 16:07
Setari Cookie-uri