merita oare iubirea mea?

lilo, cate se poa'
Anouk
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:14
Garbo ...184 tu nu vezi ca ala nu te merita?? Gandeste oboectiv si la rece..tu-l iubesti si pe el nici nu il intereseaza...da-i pasi urgent , trimite-l maica-sii cu papion la gat , imbracat festiv..aia e o scorpie si el este un dependent afectiv de mamicutza, nu stie ce vrea...e nehotarat, penduleaza...cauta nod in papura, e posibil sa mai aiba pe cineva ..deci fara nicio o urma de regret ( nu e cazul in stuatia data) pune-l pe liber. Simplu, comunica-i ca nu-l mai doresti langa tine pentru faptul ca nu stie sa te aprecieze,returneaza-l maica-sii, ...nu se va schimba ,sa nu-ti faci iluzii.
Succes!( in a te desprinde de el, altfel risti sa traiesti intr-o perpetua suferinta si nefericire)
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:14
elodio una cu doua coade!!!!!!!!!ii pentru indragostiti!!!!!!!
nazirra
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:15
MI-E FOAME!
elodia
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:16
aha si na i linburita????!!!!
nazirra
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:18
De la: kinga444, la data 2009-11-18 11:21:18eu cred ca fata chiar e fericita,da' nu-si da seama.Sa fii femeie si sa ai casa ta,sa nu fii nevoita sa gatesti,sa ai timp pentru tine si sa poti gasi oricand pe cineva cu care sa mergi inainte, ce poate fi mai simplu?
iubita,mai fa o investitie mica, ia doua valize,fa-i-le cadou si trimite-l la mamica sau unde naiba s-a aciuiat fara sa stii tu


Bravo!!! Sunt pro, acelasi sfat i l-am dat si eu ..
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:19
Anouk,is eu,nu-i lila
elodia
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:20
pai daca amandoua aveti avatarul ala ravisant...d-aia v-am confundat

nah, rectific...kinga...cate se poa'
Anouk
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:22
poi...kinga daca semanam...
la degete la picioare
LILO
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:22
anouk..da nu-i asha ca io-s cea mai frumoasa in tara?
LILO
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:25
lilo,eu ma fac elodie,nu mai stau asa ravisanta,vorba lui Anouk
elodia
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:26
mami....tu iesti ptr mini ...ilooodiiiia....
nazirra
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:39
De la: reyya, la data 2009-11-18 12:14:59Garbo ...184 tu nu vezi ca ala nu te merita?? Gandeste oboectiv si la rece..tu-l iubesti si pe el nici nu il intereseaza...da-i pasi urgent , trimite-l maica-sii cu papion la gat , imbracat festiv..aia e o scorpie si el este un dependent afectiv de mamicutza, nu stie ce vrea...e nehotarat, penduleaza...cauta nod in papura, e posibil sa mai aiba pe cineva ..deci fara nicio o urma de regret ( nu e cazul in stuatia data) pune-l pe liber. Simplu, comunica-i ca nu-l mai doresti langa tine pentru faptul ca nu stie sa te aprecieze,returneaza-l maica-sii, ...nu se va schimba ,sa nu-ti faci iluzii.
Succes!( in a te desprinde de el, altfel risti sa traiesti intr-o perpetua suferinta si nefericire)
garbo070184
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:07
?? :-) So? Si nu crezi ca am dreptate , daca privesti obiectiv situatia?
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:13
mersi reyya.am citit mesajul tau care,chiar ma incurajat.
garbo070184
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:14
Ma bucur mult ca am putut face asta, intotdeauna sa te retragi ca un simplu spectator si sa incerci sa privesti situatia detasat..stiu , poate atunci cand esti foarte implicata nu ai sa poti face asta..dar vezi tu, uneori nu merita timpul , efortul , implicarea ta intr-o relatie cu unul care e atat de fluctuant, alunecos , dependent afectv de mamicutza ..etc..Lasa-l , nu e de tine, fruntea sus..viata merge mai departe, fii cu cineva care sa-ti acorde atentia de care ai nevoie, o relatie presupune atentie din ambele parti , nu numai din partea ta . Succes!
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:19
cred ca toata lumea te-a incurajat,mai in gluma mai in serios,mai cu haz de necaz...
sfatul era acelasi doar spus de fiecare in felul sau
eladaela
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:20
So..valizutele lui la usa..draga mea..si ...Adio si un praz verde! Nu te uita inapoi si nu regreta , nu e cazul!
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:26
cand esti direct implicat e mai greu sa privesti lucrurile detasat...
dar poti tine cont de parerile si sfaturile celor din jur care o pot face
eladaela
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:28
De la: eladaela, la data 2009-11-18 14:28:33cand esti direct implicat e mai greu sa privesti lucrurile detasat...
dar poti tine cont de parerile si sfaturile celor din jur care o pot face


...eee...dar cat de greu e sa si faci ce ti se spune!!!
walkiria
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:30
cand doi iti spun ca esi beat...te duci si te culci...
eladaela
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:32
daca nu te cheama irina sau moment sau alexandra cu drag........
nazirra
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:10
de cate ori am reusit sa port o discutie cu el sa-i explic ca nu se mai poate sa continum acesta relatie,mereu imi spune ca nu vede viata fara mine si ca sunt mai mult decat si-a dori in viata.de aceea ma si repet nu-l inteleg de ce se comporta asa:daca nu gatesc cica de ce nu am gatit?daca nu-l sun,oare de ce nu-l sun?cine sa-l mai inteleaga???de cand sunt indiferanta cu el ma suspecteaza de orice,pana si de medicamentele din dulap.haideti sa va mai spun ceva.cica daca eu il isel sau ceva de genul acesta el ma omoara,asta pentru ca eu lam echilibrat sentimental si nu vrea sal tulbur.nu va pot raspunde repede pentru ca sunt la munca si sa stiti ca-mi face bine discutand cu voi.
garbo070184
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:16
ioi, tu!!
ai de grija, asta n-are toate tziglele pe casa...ma scuzi, da' nu stiu cum sa-ti spun altfel!!
fugi mancand pamantul!!
zambila
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:21
draga mea, chiar e dus, si spun asta pt ca eu am trait asa ceva. Daca nu suni nu e bine, daca suni zice ca il controlezi, daca ies nui bine daca nu ies la fel,, e nebun. ma lupt sa pot scapa de cosmar, sincer. plus ca a incercat multe, si sa ma omoare, nu i-a reusit, am un d-zeu care ma ajuta, nu stiu cit si ma tem de acum,,
vyva
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:30
nu ma agresat fizic niciodata,dar in schimb intodeauna a incercat sa ma derute.daca avea o problema la munca se razbuna nu mai pe mina tipand,pana ce eu iam spus verde in fata ca nu mai vrea sa fiu cobaiul lui.
garbo070184
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:50
sa nu permiti sa dea in tine, daca o face o data, pe urma e de rau. Al meu dupa ce ma batea si fugeam, spunea ca ma bat eu singura, in fata lumii pozeaza de sfant, numai eu stiu viata dusa cu el. e ff greu nu accepta. nu e iubire asta. un om cand iubeste nu face rau celuilalt.eu am crezut ca se vindeca, de imbatraneste, nu e mai rau. nu se merita sa stai.eu regret ca nu am facut-o.
vyva
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:55
sa va povestesc patania mea de aseara .ma in torceam acasa de la munca si in scara blocului ma-m intalnit cu fostul meu iubit de care ma-m despartit acum 6 ani,nu stiu ce cauta acolo dar cert este ca pe mine ma cauta.mia spus sa ma itorc la el ca din cauza mea a divortat pentru ca nu ma putut uita.lam refuzat politicos si iam spus ca eu imi iubesc partenerul actual.cand ,,iubitul meu" sa intors acasa iam spus tot.nu stiu daca am facut bine sau rau oricum cred ca afla.am observat ca sa enervat rau si mia spus ca dabia asteapta sa se intalneasca cu el,pentru ca fostul ia promis o data ca nu se mai apropie de mine.
garbo070184
Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:21
Dureroasa treaba... garbo070184, si eu iti spun sa asculti sfatul prietenilor de pe forum, au mare dreptate... Zau ca nu stiu ce se intampla cu lumea, cu barbatii din ziua de azi... Pacat ca oamenii nu sunt apreciati dupa adevaratele lor valori...Prea mult egoism si rautate...
Strumfette
Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:22
De la: garbo070184, la data 2009-11-18 15:16:15de cate ori am reusit sa port o discutie cu el sa-i explic ca nu se mai poate sa continum acesta relatie,mereu imi spune ca nu vede viata fara mine si ca sunt mai mult decat si-a dori in viata.de aceea ma si repet nu-l inteleg de ce se comporta asa:daca nu gatesc cica de ce nu am gatit?daca nu-l sun,oare de ce nu-l sun?cine sa-l mai inteleaga???de cand sunt indiferanta cu el ma suspecteaza de orice,pana si de medicamentele din dulap.haideti sa va mai spun ceva.cica daca eu il isel sau ceva de genul acesta el ma omoara,asta pentru ca eu lam echilibrat sentimental si nu vrea sal tulbur.nu va pot raspunde repede pentru ca sunt la munca si sa stiti ca-mi face bine discutand cu voi.


Draga mea..lasa-l pe tampit in pace, vezi-ti de viata ta, ala nu e barbat de calitate, nu te lasa prinsa in capcanele pe care el ti le intinde ..cum ca te iubeste , bla bla, la cum se poarta e clar ca nu o face. Nu-l lasa sa te mai suspecteze de nimik, ala e un egocentric, se iubeste doar pe sine , cu unul ca el nu ai sanse
sa fi fericita. Nu-l lasa sa se joace cu ceea ce simti...joaca s-a terminat , simplu, sa nu ai regrete , omul nu e de calitate( daca ceea ce ai scris s-a intamplat astfel)
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indrumati -ma 4 De la: ameno 9 Septembrie 2010 15:30
Am nevoie de un sfat, va rog. 19 De la: Geo_BlackHeart_1 21 Aprilie 2013 16:16
o Noua dieta 42 De la: garbo_9816 15 Decembrie 2012 18:39
Buna! 2 De la: Eugenia69 1 Februarie 2012 19:37
Consiliere pe teme de viata - personala si competenta, Cartomantie, Tarot, Horoscop 1 De la: eUniversum 1 Iunie 2012 14:50
Setari Cookie-uri