va iubesc ...va doresc ...va vreau

domnisoara recalcitranta......daca tu nu poti respecta niste reguli nescrise intr-o comunitate, nu e treaba mea....si, mai mult, cu atat a noastra, a celor vechi pe aici....nu sunt nici initiatoarea si nici administratorul....am fost si eu ca tine, acum un an....noua...si am avut bunul simt sa vad care sunt "regulile" pe aici....postam intr-un singur topic pe atunci si cu grija sa nu deranjez pe nimeni...aveam cei sapte ani de acasa si respectam pe cei care erau deja pe aici...asa ca nu-mi vinde castraveti, ca nu tine... figurile astea le intalnesc zilnic la multe persoane tinere...si crede-ma am mult mai multi ani decat ai tu ...si mult mai multa educatie...asa ca nu te mai trage de sireturi cu mine...incearca sa-i respecti pe cei din jurul tau si sa accepti o colectivitate asa cum e....daca nu-ti place, fa-ti tu colectivitatea ta in alta parte si lasa-ne in pace cu tupeul si lipsa ta de educatie...si cu asta adios definitiv...nu vei mai primi nici o replica directa de la mine
tutankhamon
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:51
Tut, help!
Vreau sa iti cer un sfat profesional!
Ce spui?
dihoritza
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:54
De la: tutankhamon, la data 2009-10-05 21:51:29domnisoara recalcitranta......daca tu nu poti respecta niste reguli nescrise intr-o comunitate, nu e treaba mea....si, mai mult, cu atat a noastra, a celor vechi pe aici....nu sunt nici initiatoarea si nici administratorul....am fost si eu ca tine, acum un an....noua...si am avut bunul simt sa vad care sunt "regulile" pe aici....postam intr-un singur topic pe atunci si cu grija sa nu deranjez pe nimeni...aveam cei sapte ani de acasa si respectam pe cei care erau deja pe aici...asa ca nu-mi vinde castraveti, ca nu tine... figurile astea le intalnesc zilnic la multe persoane tinere...si crede-ma am mult mai multi ani decat ai tu ...si mult mai multa educatie...asa ca nu te mai trage de sireturi cu mine...incearca sa-i respecti pe cei din jurul tau si sa accepti o colectivitate asa cum e....daca nu-ti place, fa-ti tu colectivitatea ta in alta parte si lasa-ne in pace cu tupeul si lipsa ta de educatie...si cu asta adios definitiv...nu vei mai primi nici o replica directa de la mine
waw...dar citesti in stele draga mea ???de unde-mi sti tu varsta??ha???aici pot afisa orice varsta...iar despre mine te rog sa nu vb daca nu ma cunosti ...asa ca tine-ti replicile pe cei slabi ...din mii de useri dupa acest forum ..s-a gasit cine sa faca primirea si iesirea pe acest forum ...asa cum am mai spus daca voi nu ma vreti eu va vreau ...dar asa cum sunt eu ..nu cum ma doresti dumneata
noapte buna!!!si vise cu mine
cely
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:57
dihoritzo....accepti prietenia si bagi pe privat.....ok???ca altfel nu-mi poti da privat...
tutankhamon
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:00
titiana....se vede din exprimare ce varsta ai...si din floricele si emoticoane...si, daca faci chestiile astea la o varsta peste 30 de ani, atunci imi e mila de tine, tanti...ai o problema grava....si o lipsa de carte si de educatie...
tutankhamon
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:02
imi pare rau ca deschderea acestui topic a inceput cu stangul ..dar un lucru defect va tine mult
o seara buna tuturor ..va
cely
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:03
De la: tutankhamon, la data 2009-10-05 22:02:45titiana....se vede din exprimare ce varsta ai...si din floricele si emoticoane...si, daca faci chestiile astea la o varsta peste 30 de ani, atunci imi e mila de tine, tanti...ai o problema grava....si o lipsa de carte si de educatie...
ok ..matusico....acum ma retrag in lumea reala ...sa nu-ti faci de cap cu cap in aceasta lume virtuala ...noapte buna
cely
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:05
De la: tutankhamon, la data 2009-10-05 22:00:51dihoritzo....accepti prietenia si bagi pe privat.....ok???ca altfel nu-mi poti da privat...

Offf!!!! Iarta-ma, sunt nevoita sa abandonez forumul... chestiune obiectiva. Esti de acord sa vorbim maine, in masura in care iti permite timpul si tie?
Oricum, esti o dulce! Multumesc!
dihoritza
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:13
dihoritzzo...multumesc mami.....sunt perfect de acord...cand poti tu pui.....accepti prietenia si imi dai mesaj pe privat cu problema care te framanta....daca sunt la cabinet, iti raspund cand vin seara...te contra-pup si eu..si tu esti o dulce...si scumpicul ala mic de-l ai in brate..
tutankhamon
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:17
Am Invatat!

Avem timp pentru toate.
Sa dormim, sa alergam in dreapta si-n stanga,
sa regretam c-am gresit si sa gresim din nou,
sa-i judecam pe altii si sa ne absolvim pe noi insine,
avem timp sa citim si sa scriem,
sa corectam ce-am scris, sa regretam ce-am scris,
avem timp sa facem proiecte si sa nu le respectam,
avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.
Avem timp pentru ambitii si boli,
sa invinovatim destinul si amanuntele,
avem timp sa privim norii, reclamele sau un accident oarecare,
avem timp sa ne-alungam intrebarile, sa amanam raspunsurile,
avem timp sa sfaramam un vis si sa-l reinventam,
avem timp sa ne facem prieteni, sa-i pierdem,
avem timp sa primim lectii si sa le uitam dupa-aceea,
avem timp sa primim daruri si sa nu le-ntelegem.
Avem timp pentru toate.
Nu e timp doar pentru putina tandrete.
Cand sa facem si asta - murim.
Am invatat unele lucruri in viata pe care vi le impartasesc si voua !!
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca
Tot ce poti face este sa fii o persoana iubita.
Restul ... depinde de ceilalti.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie
Altora s-ar putea sa nu le pase.
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata
Ci PE CINE ai.
Am invatat ca te descurci si ti-e de folos farmecul cca 15 minute
Dupa aceea, insa, ar fi bine sa stii ceva.
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca
Ci cu ceea ce poti tu sa faci
Am invatat ca nu conteaza ce li se intampla oamenilor
Ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia
Orice lucru are doua fete
Am invatat ca trebuie sa te desparti de cei dragi cu cuvinte calde
S-ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi
Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti
Am invatat ca eroi sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie
Indiferent de consecinte
Am invatat ca sunt oameni care te iubesc
Dar nu stiu s-o arate
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat
Dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta
Iar asta este valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu
Nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten
Oricum te va rani din cand in cand
Iar tu trebuie sa-l ierti pentru asta.
Am invatat ca nu este intotdeauna de ajuns sa fii iertat de altii
Cateodata trebuie sa inveti sa te ierti pe tine insuti
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii
Am invatat ca, daca doi oameni se cearta, nu inseamna ca nu se iubesc
Si nici faptul ca nu se cearta nu dovedeste ca se iubesc.
Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc
Si nu faptele sale
Unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubit.
cely
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:45
De la: tutankhamon, la data 2009-10-05 21:24:54la ce vrea sa faca referire acest topic????care e ideea??

la alexandru lapusneanu si la tara romaneasca(adica moldova se'ntelege) ()
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:58
Eu cred ca forumul nu e casa nimaniu. E un spatiu virtual unde toata lumea poate intra si sa isi dea cu parerea. Uneori o parere mai buna iar uneori una mai proasta. Daca sunt mai veche pe forum pot doar sa imi aduc aminte cum era, ce utilizatori erau odata etc. In rest, mereu vor fi schimbari. Mereu unii vor renunta sa mai intre si vor intra altii noi, altii cu alte pareri poate ca ale noastre. Eu zic ca nimeni nu e stapan peste nici un spatiu virtual.
Micass
Postat pe 6 Octombrie 2009 06:33
nimeni nu e stapan pe Nimic !!!!!!!!!! virtual....
dar uneori e o casa, trebuie sa recunosti...o casa a starilor ....o casa a prietenilor, a veseliei si a imaginatiei, nu??? crezi k nu??
fleur_de_lis
Postat pe 6 Octombrie 2009 06:58
De la: Micass, la data 2009-10-06 06:33:07Eu cred ca forumul nu e casa nimaniu. E un spatiu virtual unde toata lumea poate intra si sa isi dea cu parerea. Uneori o parere mai buna iar uneori una mai proasta. Daca sunt mai veche pe forum pot doar sa imi aduc aminte cum era, ce utilizatori erau odata etc. In rest, mereu vor fi schimbari. Mereu unii vor renunta sa mai intre si vor intra altii noi, altii cu alte pareri poate ca ale noastre. Eu zic ca nimeni nu e stapan peste nici un spatiu virtual.
buna dimineata
sunt de aceeasi parere ca nimeni nu-i stapan in aceasta lume virtuala...iar daca nu avem aceeasi opinie asta nu inseamna ca trebuie sa fim dusmani..fiecare user vine dintr-un anumit loc ...are o personalitate..o educatie ..un fel de a gandi care nu este mereu asemanator cu al celorlalti...pt ca suntem persoane diferite ..prin religie ..sex chiar si nationalite...dar cred ca acest lucru nu impiedica pe nimeni sa construiasca o prietenie virtuala
nu am venit aici sa fac legi... sa cotropesc acest spatiu virtual ..am venit doar la agatat conversatii...sunt aici pt a cunoaste oameni ...opinii si cred ca toti avem cate ceva de invatat chiar daca avem o varsta inaintata ..putem invata de la cei tineri ...asa cum si cei tineri pot invata de la cei invarsta

o zi buna si insorita tuturor

ps: cei ce dialogheaza cu mine sa se astepte ca voi folosi f des emoticoanele ..si asta nu pt ca as lucra la o firma de iluminat ..ci pt ca-mi exprim starea emotionala prin ele
cely
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:45
De la: fleur_de_lis, la data 2009-10-06 06:58:10nimeni nu e stapan pe Nimic !!!!!!!!!! virtual....
dar uneori e o casa, trebuie sa recunosti...o casa a starilor ....o casa a prietenilor, a veseliei si a imaginatiei, nu??? crezi k nu??
ok ...am inteles ca voi vedeti acest forum ca pe-o casa...ca aici cautati liniste si bucurie ..ceea ce multora le lipseste in viata reala...tocmai din acest motiv ..am incercat sa-mi construiesc si eu o camera in aceasta casa mare a vostra ...care cred ca-i destul de incapatoare ...si are loc oricine doreste sa stea
cely
Postat pe 6 Octombrie 2009 11:36
De la: fleur_de_lis, la data 2009-10-06 06:58:10nimeni nu e stapan pe Nimic !!!!!!!!!! virtual....
dar uneori e o casa, trebuie sa recunosti...o casa a starilor ....o casa a prietenilor, a veseliei si a imaginatiei, nu??? crezi k nu??

In care vin si pleaca multi. E o casa deschisa unde poti alege cu cine sa vorbesti si cu cine nu. Sunt unii care merita sa fie pusi la punct pentru ca jignesc fara motiv, pe altii se sare doar pentru ca nu au aceeasi opinie cu o persoana sau alta. Deja mi se apleaca.
Micass
Postat pe 6 Octombrie 2009 18:53
cooorect! asta una..apoi mai sunt si regulile! cum sunte cele dela fazan pe care titiana nu le respecta!!
fleur_de_lis
Postat pe 6 Octombrie 2009 19:12
Asa. Bravo. Sa-i spui doamnei educatoare. Ce? O fi de capul ei?
Tiffany
Postat pe 6 Octombrie 2009 19:42
De bashcalie a ajuns forumul asta. Mai ceva ca la Piata Matache!

Nu se mai poate avea o discutie elevata despre ce-o vrea unul ca imediat sare celalalt. Asa ceva....sa se certe toata lumea cu toata lumea doar de dragul de a spune ceva.....

Prin Ianuarie mai gaseam un topic, doua, interesante cu shimb de idei dar acum ....e doar schimb de injuraturi si cuvinte urite.

In fine, continuati cum va place eu imi dadeam doar cu parerea si da, nu m-a intrebat nimeni.
Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2009 06:31
nici nu cred ca trebuia sa te intrebe cineva.
ti-ai exprimat o parere si asta nu cred ca este interzis.
eladaela
Postat pe 7 Octombrie 2009 07:48
De la: Tiffany, la data 2009-10-06 19:42:01Asa. Bravo. Sa-i spui doamnei educatoare. Ce? O fi de capul ei?

Cum sa fie de capul ei!!!??? Adica chiar ne facem de cap ?!

Titiana, cerere ai facut? (nu stiu de ce, dar am senzatia ca esti in defect mare de tot ! sa vezi tu ce ti-o iei... eheeee... eSperienta vorbete...)

Oricum titlul topicului e pozitiv, ca urmare e normal sa ti-o iei pe cocoasa!
Zet
Postat pe 7 Octombrie 2009 08:32
cam mult negativism
eladaela
Postat pe 7 Octombrie 2009 08:41
De la: fleur_de_lis, la data 2009-10-06 19:12:21cooorect! asta una..apoi mai sunt si regulile! cum sunte cele dela fazan pe care titiana nu le respecta!!
reguli incalcate la fazan??? eu la prima postare n-am citit nicio regula...cine face regula la fazan ???
aaa...este o regula incalcata ca eu am alta parere in ceea ce inceamna citeza si copy/paste???
imi pare rau ...dar nu pot imparti cu voi aceeasi parere imi rezerv dreptul ...mai tz stangul ..in a avea opinia mea
cely
Postat pe 7 Octombrie 2009 11:24
De la: Tiffany, la data 2009-10-06 19:42:01Asa. Bravo. Sa-i spui doamnei educatoare. Ce? O fi de capul ei?
sa vin cu mama ,de manuta ,maine????
cely
Postat pe 7 Octombrie 2009 11:25
De la: eladaela, la data 2009-10-07 07:48:20nici nu cred ca trebuia sa te intrebe cineva.
ti-ai exprimat o parere si asta nu cred ca este interzis.
cel putin pe acest topic nu-i interzis ...dar pt celelalte nu va pot garanta
cely
Postat pe 7 Octombrie 2009 11:26
De la: Zet, la data 2009-10-07 08:32:26
De la: Tiffany, la data 2009-10-06 19:42:01Asa. Bravo. Sa-i spui doamnei educatoare. Ce? O fi de capul ei?

Cum sa fie de capul ei!!!??? Adica chiar ne facem de cap ?!

Titiana, cerere ai facut? (nu stiu de ce, dar am senzatia ca esti in defect mare de tot ! sa vezi tu ce ti-o iei... eheeee... eSperienta vorbete...)

Oricum titlul topicului e pozitiv, ca urmare e normal sa ti-o iei pe cocoasa!
cerere??? oare trebuia sa fie cu dop?? ...
ete-te asa ma fac si eu mare ...mai pe cocoasa ...mai la radacina
cely
Postat pe 7 Octombrie 2009 11:27
De la: eladaela, la data 2009-10-07 08:41:20cam mult negativism
unde???
cely
Postat pe 7 Octombrie 2009 18:31
din pacate, cam peste tot
panty_C
Postat pe 7 Octombrie 2009 18:38
De la: pantera_neagra, la data 2009-10-07 18:38:29din pacate, cam peste tot
aha ..atunci sa-l

hai ridica nasucul sus poate este doar o perioada mai grea pt toti ..oboseala de toamna
cely
Postat pe 7 Octombrie 2009 18:41
speranta moare ultima ...si pe urma mai vedem noi
panty_C
Postat pe 7 Octombrie 2009 18:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
glume 5 De la: Sal_a_toi 9 Septembrie 2011 13:16
Dumnezeu( ce poate omul face ca sa se poata apropia cu sufletul de Dumnezeu)? 1 De la: garbo027119 27 Noiembrie 2009 22:11
Cum isi poate pastra pacea in suflet un angajat atunci cand seful lui e un om artagos si rau? 6 De la: xenaluptatoareainimoasa 4 Septembrie 2010 16:14
Nadejdea in Dumnezeu 11 De la: luptatoareacurajoasa 21 Iulie 2010 22:27
ajuta`tzima 24 De la: fleurdelis 16 Decembrie 2009 18:40
Setari Cookie-uri