ajutor,politia!!......

alexandra!imi pare nespus de rau de ceea ce se intimpla in aceasta familie,si asa incercata.baiatul dc a ajuns in starea in care se afla,este victima societatii in care traim.in primul rind,faptul ca familia lui s-a destramat cu ani in urma.apoi faptul ca nu si-a facut o familie a sa.anii au trecut si acum il sperie batrinetea,si probabil si nesiguranta zilei de miine.refugiul in alcool accentueaza depresia,deja instalata.un om depresiv,ori isi face lui rau,ori unei persoane dragi-din INCONSTIENTA. baiatul trebuie ajutat.apelati in primul rind la un prieten de nadejde al lui.nici nu stiti cit l-ar putea influenta in bine.apoi,si nu in ultimul rind,victima(mama) trebuie despartita,fie si numai temporar,de agresor.in orice caz,alexandra,trebuie apelat DE URGENTA!!!la un centru specializat in violenta domestica!!!politia nu face decit sa aplaneze temporar conflictul.
LILO
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:32
De la: Micass, la data 2009-09-06 09:07:57Bine Alexandro. Zi tu de fapt ce vrei si cum putem ajuta. Concret. Ca asa o plangere pe forum oricine poate face. Cam ce ajutor ai vrea sa primesti aici ca nu ma prind.



mica,intamplarea asta,nu e unicat si de multe ori daca nu se intervine vehement se transforma in tragedie.sa sti ca politia si-a facut datoris.sti ce este un instigator la violenta,sau crima!!!crezi ca un nenorocit de fost sot,trebuie sa se foloseasca de viciul fiului,pt a se razbuna ,pe o fosta ,care l-a parasit/alexa
allexanndrra
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:25
De la: LILO, la data 2009-09-06 09:32:12 alexandra!imi pare nespus de rau de ceea ce se intimpla in aceasta familie,si asa incercata.baiatul dc a ajuns in starea in care se afla,este victima societatii in care traim.in primul rind,faptul ca familia lui s-a destramat cu ani in urma.apoi faptul ca nu si-a facut o familie a sa.anii au trecut si acum il sperie batrinetea,si probabil si nesiguranta zilei de miine.refugiul in alcool accentueaza depresia,deja instalata.un om depresiv,ori isi face lui rau,ori unei persoane dragi-din INCONSTIENTA. baiatul trebuie ajutat.apelati in primul rind la un prieten de nadejde al lui.nici nu stiti cit l-ar putea influenta in bine.apoi,si nu in ultimul rind,victima(mama) trebuie despartita,fie si numai temporar,de agresor.in orice caz,alexandra,trebuie apelat DE URGENTA!!!la un centru specializat in violenta domestica!!!politia nu face decit sa aplaneze temporar conflictul. [/quote



lilo,ai cea mai mare dreptate,sa sti ca niciodata fiul nu a fost parasit de mama,dar l-a iertat de preamulte ori.ii trebuia un dus rece.cel mai vinovat este tatal ,care profita de viciul fiului ,pt a se razbuna pe o fasta sotie ,care l-a parasit,si orgoliul barbatesc ,poate nu suporta acest afront.multumesc mult ,pt cv blande,spuse despre baiat.asa e draga mea e refularea unui mediu in care,inoata unii,altii......alexa
allexanndrra
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:34
alexandro, dupa cum spuneam, bati campii, si daca ai pofta sa ne jignesti, n-ai decat, dar io nu-ti doresc sa intri in bataia pustii, ca si noi putem jigni, ok? ti-am pus o intrebare, n-ai raspuns, te ofuschezi cand altcineva rade, cineva care nici macar n-a vorbit cu tine, si arunci si cu mizerii. In locul tau mi-as vedea de ale mele!
ana02
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:38
De la: allexanndrra, la data 2009-09-06 12:25:11
De la: Micass, la data 2009-09-06 09:07:57Bine Alexandro. Zi tu de fapt ce vrei si cum putem ajuta. Concret. Ca asa o plangere pe forum oricine poate face. Cam ce ajutor ai vrea sa primesti aici ca nu ma prind.



mica,intamplarea asta,nu e unicat si de multe ori daca nu se intervine vehement se transforma in tragedie.sa sti ca politia si-a facut datoris.sti ce este un instigator la violenta,sau crima!!!crezi ca un nenorocit de fost sot,trebuie sa se foloseasca de viciul fiului,pt a se razbuna ,pe o fosta ,care l-a parasit/alexa

Astept sa spui ce astepti de la noi. Concret. Deocamdata doar bati campii.
Micass
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:39
De la: allexanndrra, la data 2009-09-06 02:53:27
De la: kyra, la data 2009-09-05 13:46:43Sefa, cand ai probleme d-astea n-o arzi toata ziua pe net! Si mai controleaza-ti limbajul, asta apropo de nerusinare! Una e sa ai drame si alta e sa-ti ridici poalele-n public ori sa faci mahala!
Hai pa!




kyra,controleaza-ti limbajul,si verifica-ti afirmatiile.cauta topic de "nivelul"tau.nu ma impresionezi,crede-ma!bye



pe mine nici atat, ca nu e primul topic cu subiect aberat pe care il deschizi...
ia-ti pastila femeie...
kyra
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:42
De la: allexanndrra, la data 2009-09-06 02:45:56
De la: kyra, la data 2009-09-05 13:46:43Sefa, cand ai probleme d-astea n-o arzi toata ziua pe net! Si mai controleaza-ti limbajul, asta apropo de nerusinare! Una e sa ai drame si alta e sa-ti ridici poalele-n public ori sa faci mahala!
Hai pa!




nu iti este sila de tine,poison?



deci repet , ia-ti pastila...he, he...
kyra
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:43
auzi,da....
daca scrii acilea "ajutor,politzea",ea aude?
politzea adica...
este vr-un nenea politist pe forumu' asta care raspunde la apele?

aaa...uitai ca astia e asea de prosti ca crede s-acuma ca mausu' e ceva organic..
preciouss
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:50
sau astia poate sa aude cand (prin absurd stie sa )citeste?
preciouss
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:57
De la: ana02, la data 2009-09-06 12:38:33alexandro, dupa cum spuneam, bati campii, si daca ai pofta sa ne jignesti, n-ai decat, dar io nu-ti doresc sa intri in bataia pustii, ca si noi putem jigni, ok? ti-am pus o intrebare, n-ai raspuns, te ofuschezi cand altcineva rade, cineva care nici macar n-a vorbit cu tine, si arunci si cu mizerii. In locul tau mi-as vedea de ale mele!





ana,chiar nu ai alt topic de citit?experienta ta inca nu s-a consumat.incearca sa treci peste malitiozitati.daca imi amintesc bine,tu ai inceput "tirul"care in asa situatie nu era un comportament potrivit.tu nu esti tot femeie,mama si sotie?ti se poate intampla si tie.alexa
allexanndrra
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:16
De la: preciouss, la data 2009-09-06 12:50:42auzi,da....
daca scrii acilea "ajutor,politzea",ea aude?
politzea adica...
este vr-un nenea politist pe forumu' asta care raspunde la apele?

aaa...uitai ca astia e asea de prosti ca crede s-acuma ca mausu' e ceva organic..



exact ,draga mea sunt politisti pe toate site-urile.si le multumesc!m-au ajutat cu multe sfaturi .dar voc mame.sotii si femeinu aveti nimic de spus impotriva violentei in familie?oricare puteti ajunge in situatia asta!alexa
allexanndrra
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:21
si ai impresia ca daca mi se intampla si mie, o sa ma salvezi tu? hai ca devii enervanta si nu ma mai vizita! ignore!
ana02
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:38
De la: ana02, la data 2009-09-06 13:38:48si ai impresia ca daca mi se intampla si mie, o sa ma salvezi tu? hai ca devii enervanta si nu ma mai vizita! ignore!




ana devi penibila,ce dumnezeu,nu eu te salvez,dar poti invata din ce am patit eu de pilda.pe mine chiar m-aajutat politia.intelege eu nu iti suint dusmanca.fi mai receptiva la intamplari,oameni,necazuri ,bucurii chiar.ana de ce crezi ca suntem "dusmance".nu draga mea,eu am multa dragoste de oameni de oferit.si f multa prietenie sincera.alexandra
allexanndrra
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:12
SOS...parinti cu probleme,...copii cu probleme...familii cu probleme...
Politia poate doar daca ai numarul ...celui de cartier...
Telefoanele verzi de ajutor,..adevarata tevatura in caz de pericol, ai timp sa pui mana pe telefon...
anca_53
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:46
alexandra ,politia nu te poate ajuta nicicum...faptul ca-i da cand si cand fiului o amenda nu te ajuta cu nimic,dimpotriva...singura solutie este sa-l pui sub interdictie,apaland la instanta,sau interneaza-l intr-un spital de specialitate...
Roxxynela
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste imposibila... 45 De la: crina92 25 Martie 2010 18:28
sa fim calmi!!! 47 De la: demonsauinger 21 Mai 2011 20:02
relatii 5 De la: annie37 27 Martie 2014 18:09
am nevoie de un sfat,va rog 27 De la: garbo115311 16 Iunie 2015 10:35
semnele unghiilor 22 De la: Ciresica 12 Iulie 2010 05:26
Setari Cookie-uri