fantomele



in fiecare vineri pe discovery channel este un documentar despre,,fenomene stranii''
malyka
Postat pe 26 August 2009 10:43
asa.....si?...care e problema care te framanta pentru care ai deschis acest topic??
tutankhamon
Postat pe 26 August 2009 10:52
aaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuu!!! cica-i lupul
Boooooooooo!!! cica-i fantoma
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 11:06
De la: malyka, la data 2009-08-26 10:43:08

in fiecare vineri pe discovery channel este un documentar despre,,fenomene stranii''

da si??sunt mai multe genuri de abordari! chiar si pe AXN , un gen de filme si?? ce-i cu asta?vrei sa stii daca si pe noi ne bantuie??
fleur_de_lis
Postat pe 26 August 2009 11:09
nu mai...cred ca vrea sa vada care dintre noi este fantome si care nu....
tutankhamon
Postat pe 26 August 2009 11:10
fleur_de_lis
Postat pe 26 August 2009 11:14
Tuta....
Ar fii fain sa pastram topicul asta pentru Halloween si sa ne spunem chestii de groaza.......
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 11:16
hai incepe tu! apoi...jur k o sa spun si eu una!
fleur_de_lis
Postat pe 26 August 2009 11:17
i hahahahahahahahah...tales from the cript.....
tutankhamon
Postat pe 26 August 2009 11:17
Ok!!

Am sa va povestesc cum o speriam pe vara mea cand eram mai mici, ca pana la Halloween mai este si atunci o sa ma pregatesc mai bien, promit.

Aveam obiceiul de stateam pe geam pana noaptea tarziu cu verisoara mea.
Si, intr-o seara cetoasa ca de obicei stateam pe geam, luna plina, liniste, se auzeau doar cainii de afara
I-am spus ca o fata murise intr-un mod foarte ciudat si nefiresc, si ca a murit noatea, iar vecinii de atunci au vazut-o seara de seara si oamenii din orasi au inceput sa dispara tot unul cate unul.
-Dar tu persi eu cum de nu am auzit de ea?
-Pentru ca lumea nu ii pronunta numele.
-De ce ?
-Pentru ca cei care i-au rostit numele, au disparut cu totii si au fost gasiti la gunoi morti dupa trei zile.
-Tu persi mie mi-e frica, hai sa ne spunem rugaciunea si sa dormim.
-Nuuuuuuuuu, daca dormim si nu i-am povestit toata povestea vine si ne ia si pe noi.

Pentru ca era o fata foarte frumoasa, dar din cauza ca si-a vandut sufletul s-a transformat intr-o vrajitoare urata si schimonosita, doar daca o vezi si-ti sta inima in loc.
Prima data arata ca o babuta cum se cade, care iti cere ajutorul, apoi, ca sa te ademeneasca mai tare ia forma unei frumoase zane si prin cantecul ei duios te atrage mai tare si, dupa ce te-ai apropiat de ea devine cea mai hidoasa fiinta existenta.
In timpul acela chiar trecea o baba pe strada si cineva daduse foc la gunoi.
- Uite Lavii vezi tot fumul acela?
- Da persi..
- dar pe babuta o vezi?
- da persi..
- Ei bine ea a adus ceata si fumul ca sa nu o poata vedea nimeni cand se descotoroseste de cadavre.
Si stii ce e mai rau?
- Ce?

-Acum vine dupa noi pentru ca am povestit de ea.
- Ii numai vina ta, nu trebuia sa-mi spui, eu ma bag in dulap
-Bine daca-ti este frica baga-te in dulap pentru ca eu ma pun sa dorm, nu ti-am spus un lucru, te poate gasii oriunde, mai ales daca ti-e frica, pentru ca simte sangele cum itit clocoteste in vene de frica.
-aaaaaaaaa, nu ma lasa persi..
- Bine atunci pune-te in pat si dormi cu mine, nu in dulap.
- Nu ca ma gaseste si-mi suge sangele
Eu ma duc sa-mi iau crucea de pe perete,
Uite asa a dormit vara mea in dulap cu crucea in brate.
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 11:46

love.....e randul tau.
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 11:51
doamne persi.....putea fata aia de frica sa faca un infarct ceva....nu e de glumit fata cu asa ceva.....auzi tu...sa doarma in dulap cu crucea in brate.....ioi....
tutankhamon
Postat pe 26 August 2009 11:54
Persidutzaaa aveam o zi de kkkt si tu m-ai facut sa rad cu lacrimi (sunt in birou si se uita colegii mei ciudat ) meric si pup pe frunte iubita
oh uitam: zi buna doamnelo si domnilor
susidallyama
Postat pe 26 August 2009 12:01

Stai linistita Tuta ca au trecut anii de atuncea, eu aveam vreo 13 ani si ea vreo 12.
Ne speriam una pe alta cu te miri ce..
La inmormantarea unui unchi de al meu mai indepartat, noi doua am ramas acasa cu o strabunica iar restul s-au dus sa-l conduca pe ultimul drum, eram copii.
Si a luat sticla de apa ce se pune de obicei dupa usa la asa evenimente, a turnat apa la flori, si mi-a zis ca a venit unchiul meu si a baut apa.
Sa vezi acolo tipete si urlete.
Astea sunt amintiri din copilarie, acum suntem amandoua mari, cu familii fiecare, asta e.
Au fost timpuri faine.
Tu nu stateai afara cand s-e insera cu copiii cu care te jucai si, va povesteati tot felul de tampenii?
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 12:05
Susi.. o zi faina si tie si servici usor.
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 12:09
[pupici persi!...si eu aveam o zi proasta pana acum, meriti toti pupicii...!
pov mea pe mai tarziu, acum n-am stareaa
fleur_de_lis
Postat pe 26 August 2009 15:23
fantomele exista, sunt printre noi, uneori vazute, alteori doar simtite...sunt si aici, in forum, si pot sa apara langa tine, oriunde te-ai afla...
nu va simtiti supravegheati?
pik_nik
Postat pe 26 August 2009 15:42
eeeee....ma miram eu..cine poa' sa scrie asa
fleur_de_lis
Postat pe 26 August 2009 15:43
va spun eu una.
eram copil, pana-n 14 ani. murise un cineva mai in varsta tare. am reusit, dupa ce a fost aranjat in sicriu, sa-i fortez (rup mai degraba) un brat, si sa-l leg cu o sforicica, pe care s-o trec cat mai neobservata pe fereastra, afara, in curte.
seara, cei de varsta mortului au venit sa-l instruiasca cum sa le tina si lor locuri acolo. pe masura ce soseau, se apropiau de cadavru, sa-l sarute, sau sa-l mangaie, si eu trageam de sforicica.
nu-i greu de inchipuit ce a urmat
pik_nik
Postat pe 26 August 2009 15:49
Vaiiiii Nik !!
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 20:21
Love.. te astept de Halloween.

Tutaaaaaaaaaaaaaaaaaa, zi si tu ceva.
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 20:23
ma...nu de halouin...da..io am visat cum voi muri...eu si cu colega mea de banca!...nu cred ca-i prea fun...asa...
fleur_de_lis
Postat pe 26 August 2009 20:26
ce distractiv ar fi fost, sa fi tras mai tare si sa te fi trezit cu mana peste ochi prin fereastra deschisa. ai avut noroc c-au tinut cuseturile de la costum

ti-ar fi sarit din cap smecheriile cu mortii zgubilitici
si_totusi
Postat pe 26 August 2009 20:30
Pai si cine a zis ca trebuie sa fie amuzant? din contra tre' sa fie infricosator, cutremurator, sa ne zmulgem parul din cap si sa o luam la fuga.
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 20:35
daaaaaa/???
numa daca-mi spui la ce varsta o murit anna kareninna , k eu m-am straduit toata dupamiaza sa aflu si nu am reusit!
fleur_de_lis
Postat pe 26 August 2009 20:37
Nu stiu, pe google nu ai cautat?
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 20:58
nu apare nicaieri
da' am o idee. o sedinta de spiritism la care sa fie invocat tolstoi. poate il pacalesti cu un pahar de vodka, si-ti spune si varsta
pik_nik
Postat pe 26 August 2009 21:00
annei karenina?? mai..io te-am pupat pe tine vrodata in publik??
fleur_de_lis
Postat pe 26 August 2009 21:02
Nu apare pe google?
ia sa incerc si eu sa vaz.
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 21:03
fleur_de_lis
Postat pe 26 August 2009 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nelamuriri... 1 De la: garbo088421 16 Octombrie 2011 14:50
Rugaciunea si ispitele 2 De la: Jojolin 22 August 2010 01:18
ce sunt problemele cu nervii? 5 De la: fleurdelis 9 Iunie 2010 21:14
De ce multi barbati rai umbla sa prinda femeile cumsecade in plasa lor de paianjen ,apoi sa nu mai poti scapa de ei 74 De la: eu_geminy 6 Octombrie 2010 18:34
Chipurile lui Dumnezeu... 98 De la: garbo101426 13 Iulie 2017 08:27
Setari Cookie-uri