Am ramas fara servici

blanca
Postat pe 21 Iulie 2009 16:27
salut! ce-mi place mie de astia care deschid discutii, cer ajutorul cu lacrimi in ochi, toata lumea se da cu capul de pereti sa-i ajute si ei dispar.......
ana02
Postat pe 21 Iulie 2009 16:38
ana, si noua
da' poate mai baga altii la cap cate ceva din discutiile noastre.
Thor
Postat pe 21 Iulie 2009 16:40
De la: Vidar, la data 2009-07-21 16:40:23ana, si noua
da' poate mai baga altii la cap cate ceva din discutiile noastre.



draga vidar, am urmarit discutia si cu totii aveti dreptate, insa nu cred ca vor baga nimic la cap, nu-ti face iluzii....
ana02
Postat pe 21 Iulie 2009 16:41
eiii! nu stii... unii oameni au nevoie de un impuls altii de suturi. Depinde
blanca
Postat pe 21 Iulie 2009 17:41
De la: Vidar, la data 2009-07-21 16:40:23ana, si noua
da' poate mai baga altii la cap cate ceva din discutiile noastre.
baga la cap doar daca e vorba despre SEX
yanyacharberet
Postat pe 21 Iulie 2009 19:40
De la: yanyacharberet, la data 2009-07-21 15:23:36
De la: Vidar, la data 2009-07-21 15:08:18aham... pai daca iti faceai numai probleme, cum tu singura ai spus, inseamna ca au stiut ei de ce te-au "obligat" sa-ti dai demisia

locuri de munca sunt o gramada... dar de regula iti trebuie permis de conducere si papagal cat cuprinde, ca multi cauta agenti de vanzari.
ar mai fi in comert, cauta si tu pe bestjobs.ro sau ejobs.ro, nu pe garbo, ca aici nu te angajeaza nimeni.
vidare fata a spus asa.... ca daca ramanea imi faceau numai probleme....deci citeste cu atentie te rog frumos

Mi-ai luat cuvintele din gura ! :)
paula_daniela
Postat pe 22 Iulie 2009 15:31
De la: ana02, la data 2009-07-21 16:38:37salut! ce-mi place mie de astia care deschid discutii, cer ajutorul cu lacrimi in ochi, toata lumea se da cu capul de pereti sa-i ajute si ei dispar.......

Nu dispar Ana, nici nu stiam ca am asa multe mesaje...intru destul de rar pe net, imi caut de lucru, nu? Nu am intrat aici cu disperare si lacrimi in ochi, am intrat doar pt sfaturi, nu de alta dar consider ca nu-s cea mai inteligenta fata, asa poate printre randurile voastre , gasesc si solutia salvatoare.
paula_daniela
Postat pe 22 Iulie 2009 15:34
De la: yanyacharberet, la data 2009-07-21 15:39:08paulica mam din ce oras esti si ce calificare ai, si....esti cumva maritata....din pura curiozitate te intreb....vorbes serios

sunt din Oradea! la anu urmeaza sa fac nunta :), sunt economist de profesie..si nu lucrez la trident, dupa cum tot sustine Vidar, oricum comic baiatu`.
paula_daniela
Postat pe 22 Iulie 2009 15:37
De la: ioana10000, la data 2009-07-21 15:58:13cauta-ti in alta parte,chiar daca e criza,oamenii seriosi isi gasesc tot timpul de lucru!daca te-au obligat sa demisionezi,ia-o ca o parte buna,ca asa nu le mai suporti fetele alea .....

imi caut de lucru deja, am si fost la un interviu! nu am afirmat ca nu-mi cunosc drepturile, am spus doar ca degeaba le propuneam ceva ca nu erau de acord(le-am propus sa ma trimita in somaj, am fost refuzata). si eu vroiam sa plec de acolo, dar doar dupa ce-mi gaseam altceva, nu regret ca am plecat, nu merita sa stau o zi acolo, dar baiu` e cu criza asta. dar sunt optimista, in cel mai rau caz ma reprofilez..insa pacat de bani si cei 5 ani de faculta. insa asta e.
paula_daniela
Postat pe 22 Iulie 2009 15:43
De la: paula_daniela, la data 2009-07-21 15:05:37NU! M-a dat afara, obligandu-ma sa imi dau demisia. de ce am acceptat demisia? e pt ca nu sunt oameni de omenie..de ramaneam imi faceau doar probleme. Am preferat sa plec.


Am trecut si eu prin asta, tot in Oradea, dar nu m-am lasat! De ce le-ai facut pe plac? In fond ai tot dreptul la somajul ala! Sunt curioasa la ce firma ai fost...
lady_corina
Postat pe 22 Iulie 2009 15:48
De la: corinadd, la data 2009-07-22 15:48:44
De la: paula_daniela, la data 2009-07-21 15:05:37NU! M-a dat afara, obligandu-ma sa imi dau demisia. de ce am acceptat demisia? e pt ca nu sunt oameni de omenie..de ramaneam imi faceau doar probleme. Am preferat sa plec.


Am trecut si eu prin asta, tot in Oradea, dar nu m-am lasat! De ce le-ai facut pe plac? In fond ai tot dreptul la somajul ala! Sunt curioasa la ce firma ai fost...

felicitari ca nu ai cedat! eu nu am avut taria asta plus depinde si de patroni..crede-ma..la ce oameni erau acolo si mai ales experta contabila....mai bine sa uit de ei si sa-i ajute dumnezeu precum si ei ajuta pe altii..altceva nu le doresc nici mai mult sau mai putin...vreau sa ii uit..si ma zbat acum sa merg mai departe. P.S. e o firma in domeniul cresterii pasarilor, nu o sa-i mentionez numele, oricum e recunoscuta. pacat ca-si bate joc de angajati.(nu ma refer doar la mine)
paula_daniela
Postat pe 22 Iulie 2009 22:21
De la: ana02, la data 2009-07-21 16:38:37salut! ce-mi place mie de astia care deschid discutii, cer ajutorul cu lacrimi in ochi, toata lumea se da cu capul de pereti sa-i ajute si ei dispar.......

ce-mi place mie de restul care doar se baga in seama ca sa zica si ei ceva..plus ca nu ajuta, doar jignesc si atat! mari domni si doamne...mda....se pare totusi ca nu a fost o buna decizie ...ma rog..multumesc tuturor celor ce mi-au dat sfaturi.....numai bine. bye
paula_daniela
Postat pe 6 August 2009 09:40
HM nu trebuie sa ne descurajam. eu cred ca majoritatea avem o probl serioasa cu pastrarea locului de munca. unii sunt deja in somaj..altii vor urma sa fie someri. am cautat zile si zile locuri de munca pe net..dar..pretentii si aberatii,cit incape.io nu zik ..multi isi gasesc si asa un job..dar majoritatea oamenilor , ma refer la cei de nivel mediu-nu au sanse- ar mai fi o posibilitate. prin cunostinte , si mai ales TREBUIE DESCHIDERE LA SCHIMBARE, si apoi nu uitati firmele angajatoare din orasul DVS..si MULT SUCCES!!!
LILO
Postat pe 6 August 2009 09:52
draga paula ! cei care nu ajuta..nu isi imagineaza sit de a nu avea un venit SIGUR ! sa ii iertam si apoi dc mergi pe forum ei , eu le zik CIRCOTASII- nu sunt baieti rai. sunt mucaliti. cind o sa iti rezolvi problemele , o sa te convingi. atit a mai ramas acestui neam romanesc greu incercat-taria de a face HAZ de NECAZ SPER SA INTELEGI .
LILO
Postat pe 6 August 2009 09:57
De la: LILO, la data 2009-08-06 09:57:25draga paula ! cei care nu ajuta..nu isi imagineaza sit de a nu avea un venit SIGUR ! sa ii iertam si apoi dc mergi pe forum ei , eu le zik CIRCOTASII- nu sunt baieti rai. sunt mucaliti. cind o sa iti rezolvi problemele , o sa te convingi. atit a mai ramas acestui neam romanesc greu incercat-taria de a face HAZ de NECAZ SPER SA INTELEGI .

da lilo, ai dreptate! deja ma gandesc sa ma reprofilez, sa-mi pun deoparte diploma de facultate ca oricum a fost risipa de bani, timp si sanatate. insa cursurile dureaza luni de zile plus costa. ca astia de la ajofm? vaishamar de cursurile lor , dar is gratuite. si tie iti doresc mult succes si voi incerca sa pasterz fruntea sus asa cum faci si tu. numai bine tie si familiei.
paula_daniela
Postat pe 6 August 2009 15:17
de unde esti?ce oras?
garbo64
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:56
ionele, te trezisi si tu dupa 5 luni jumate???
tutankhamon
Postat pe 9 Ianuarie 2010 19:26
Poate are loc de munca disponibil. Tu din ce oras esti Ionele?
Doara
Postat pe 9 Ianuarie 2010 19:27
ionel, ionelule,
nu mai bea baiatule,
ionel ionelule,
uite ce-ti fac fetele!
garbo_C
Postat pe 9 Ianuarie 2010 19:38
yanyacharberet
Postat pe 9 Ianuarie 2010 19:50
recrutaretm@adecco.ro este adresa de mail.incearca sa trimiti C.V.-ul tau la ei .Nu stiu de unde esti , sau ce calificari ai , dar cred ca ei o sa te ajute sa-ti gasesti de lucru.E o firma care face angajari in functie de locurile disponibile de la diferite intreprinderi , ma rog asociatii, fabrici din localitatea in care locuiesti.
can
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:35
Nu stiu ce varsta ai dar e tare nasol .Spun asta deoarece eu am 52 de ani am ramas fara servici de 7 ani si de atunci m-am lovit numai de prejudecati si alte alea.....Nu vreau sa te descurajez dar .......poate tu ai mai mult noroc.Succes.
garbo089964
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:06
De la: paula_daniela, la data 2009-07-21 14:55:19Fara servici si fara somaj in perioada de criza ce exista in prezent, toate acestea ma descumpanesc si ma fac sa nu stiu incotro sa o iau si ce solutie optima sa gasesc sa fie bine siviabila. daca asunteti amabile/i sa ma ajutati cu sfaturi. Multumesc!
Pai de ce nu dai anunturi in ziar,sau pe internet....Cauta orice loc de munca serios pana iti gasesti ceva mai bun...
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 21:27
De la: buna01, la data 2010-01-12 21:27:02
De la: paula_daniela, la data 2009-07-21 14:55:19Fara servici si fara somaj in perioada de criza ce exista in prezent, toate acestea ma descumpanesc si ma fac sa nu stiu incotro sa o iau si ce solutie optima sa gasesc sa fie bine siviabila. daca asunteti amabile/i sa ma ajutati cu sfaturi. Multumesc!
Pai de ce nu dai anunturi in ziar,sau pe internet....Cauta orice loc de munca serios pana iti gasesti ceva mai bun...
Trebuie sa insisti sa iti cauti....Sa accepti orice loc de munca,,,apoi intre timp iti cauti altul mai bun..
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 21:28
Multumesc celor ce mi-au scris ulterior...da..incepusem sa caut alte locuri de munca in alte domenii insa nu am gasit ceva rezonabil..5 mil sincer nu merita...5 mil( 500 ron) am castigat in 2004...dar am luat-o pe alt drum, sper sa fie o decizie buna, am inceput un curs de manichiura-pedichiura( cu bani imprumutati), voi muncii pt mine...ca sincer deja nu mai suport sa inghit nesimtirea altora(patroni) si umilirea....doamne da sa fie o decizie buna..baiul meu e ca peste 4 luni fac nunta plus urmaresc un credit ipotecar :( sa devin pfa nu ma ajuta in privinta asta...dar daca aveti variante si sfaturi, le primesc cu mare placere..multumesc anticipat.
paula_daniela
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:23
bre mami, da' ce fatza de shomeritza ai in poza aia...
zambil
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:24
Bre zambile..daca ai si tacea uneori, pre multi ai face fericiti :P..hai noroc si pita unsa
paula_daniela
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:26
bre paulino.. uite-asa am eu daru' sa scot ce-i mai bun din om la suprafata... iote ce discurs meserias ai... he,he,he...
zambil
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:28
p.s. poza aia e facuta acu cativa ani si e pe un bac nu iaht.....a fost singura excursie inafara tarii si mi-am platit-o singura asa ca....nu ma crede tare cine stie ce fiinta cu avere si iahturi..etc.....ca din pacate nu e asa..inca...poate cine stie ce-mi aduce viata..doamne da :)
paula_daniela
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am ramas fara servici 120 De la: garbo182113 20 Mai 2011 17:28
cum sfidam criza 19 De la: Dor_marunt 23 Aprilie 2010 19:03
Studii universitare in strainatate 8 De la: picaturaderoua 21 Mai 2009 14:34
WAZZUB Faci Bani cu INVESTITIE ZERO! 2 De la: cri_cat 14 Aprilie 2018 13:30
DESPRE LOCUL DE MUNCA 10 De la: eu_vio 13 Aprilie 2010 17:54
Setari Cookie-uri