Barbatii sunt capabili sa ierte infidelitatea?

***faza
zambila
Postat pe 16 Iulie 2009 10:06
pikule, te asigur eu ca nu e...
zambila
Postat pe 16 Iulie 2009 10:39
ma refeream la faptul ca el nu stie de ex. ce scriu eu aici, desi stie ca scriu, le cunoaste si pe fete, asa din vedere (stiu ele despre ce vorbesc)
poate ca nici nu vrea sa afle, ca daca ar vrea, nu i-ar fi foarte greu, asa-i?
si apoi, eu ii stiu lui parola de la mess, mail, tot, in schimb, el mie-nu!
zambila
Postat pe 16 Iulie 2009 10:42

Zambila, ce spui tu acolo, e complicat rau...

In cazul in care ea ar avea inclinatii catre scurte escapade sentimentale, chiar crezi ca el ar fi dispus s-o ierte, doar pentru ca si el face la fel? Neeee.... Barbatii "e" foarte mandrii... Nu vor accepta aceeasi atitudine din partea partenerei. Orgoliul nu-i lasa...

Daca intr-adevar, trece cu vederea escapadele ei, ma intorc la afirmatiile precedente: ori o iubeste foarte mult si nu vrea sa o piarda, ori nu-i mai pasa...
Ella34
Postat pe 16 Iulie 2009 11:14
zambilico, grija mare cu parolele alea, sa nu ajungi vreodata pe la viol 'telectual... adica ala de corespondenta
va iubiti voi mult, da' si elodia cu cioaca cica se iubeau la inceput...
Thor
Postat pe 16 Iulie 2009 11:22
Eu cred ca ceva respect nu strica intre oameni. Pe mine nu ma intereseaza cu cine se converseaza decat daca vrea sa stiu si invers. E liber sa vorbeasca pe mess, la telefon, sau sa se intalneasca cu cine vrea.Daca e dragoste se simte . Daca nu mai e tot asa.
blanca
Postat pe 16 Iulie 2009 11:34
De la: Ella34, la data 2009-07-16 11:14:36
Barbatii "e" foarte mandrii... Nu vor accepta aceeasi atitudine din partea partenerei. Orgoliul nu-i lasa...

Daca intr-adevar, trece cu vederea escapadele ei, ma intorc la afirmatiile precedente: ori o iubeste foarte mult si nu vrea sa o piarda, ori nu-i mai pasa...
sophia1971
Postat pe 16 Iulie 2009 11:36
dragostea si placerea intr-un cuplu se simte de catre si intre parteneri....adica fiecare poate pune punctul pe i daca celalalt il/o mai iubeste....personal nu vad nimic rau in a fi sunata de fostul...e totusi, o dovada ca el inca mai tine la tine si pe tine te incanta chestia asta.....am trecut si eu prin asa ceva.....dar.....dar....atunci cand fostul devine prea insistent in a detaila cu cine esti si ce faci - cum am patit-o eu - deja e nebunie.....sau daca te atrage intr-un cerc sexual, in care tu cazi ca musca si iti inseli partenerul actual, tu esti de condamnat...parerea mea.....daca voi v-ati hotarat sa va uniti detinele, cred ca ar fi cazul sa discutati serios despre trecutul vostru si sa va reasigurati(si personal, si vis a vis de partener) ca alte persoane nu vor reusi sa va smulga unul de langa altul....si da, exista varianta ca tu sa fi fost total nevinovata in discutie cu ala si al tau sa stie parola si sa-ti fi citit conversatia.....si, daca a fost ceva nevinovat te iarta usor... dar daca ai calcat putin pe bec si te-ai si intalnit cu ala....iertarea asta nu-mi miroase a bine....
tutankhamon
Postat pe 16 Iulie 2009 11:51
viol pe naiba...pana acum ceva timp aveam parola comuna, dar m-am suparat eu pe el, si am schimbat foaia!
tot ameninta el ca-si schimba parola, da' n-are tupeu

ella, fiecare cu parerea lui, dar daca ti-e indiferenta persoana de langa tine, eu zic ca asta ar fi cel mai buna motiv sa-i dai papucii fara suparare, si te-ai scos!! nu?
zambila
Postat pe 16 Iulie 2009 12:07
tuta, ti-ai facut face-lift??
zambila
Postat pe 16 Iulie 2009 12:11
s-a schimbat poza? ca eu tot pe aia veche o vad....
tutankhamon
Postat pe 16 Iulie 2009 12:15
s-a schimbat, da!
zambila
Postat pe 16 Iulie 2009 12:19
zambilo:

"ella, fiecare cu parerea lui, dar daca ti-e indiferenta persoana de langa tine, eu zic ca asta ar fi cel mai buna motiv sa-i dai papucii fara suparare, si te-ai scos!! nu?"

vorbesti din punctul de vedere al unor iubiti, prieteni, logodnici...
cand e vorba insa si de copii, eu zic ca nu mai e chiar asa de simplu. atentie, ma refer doar la momentele din care incepe sa apara si sa se simta indiferenta. nu ma refer la alte situatii ce fac imposibil traiul in comun.
Thor
Postat pe 16 Iulie 2009 12:19

Ai mare dreptate, fiecare cu parerile lui.
Si, da... logic ar fi ca atunci cand nu mai ai nimic in comun cu persoana de langa tine, sa-ti vezi fain, frumos, de drumul tau.
Dar foarte multi barbati (si nu numai) din comoditate, nu iau aceasta decizie decat atunci cand gasesc un substitut, cel putin la fel de convenabil, pentru serviciile pe care le au acasa. Parerea mea...
Ella34
Postat pe 16 Iulie 2009 12:21
ella, si nici atunci, din pacate!!

iar cu indiferenta asta e complicat, pt ca apare si se manifeste diferit la femeia fata de barbat:
-el e cam indiferent din nastere, mai ales intr-o relatie de lunga durata, dupa cativa ani te mai plictisesti, iar daca mai apare si ceva nou la orizont, ce sa te mai complici cu despartiri si alte alea??
-femeile in schimb ajung indiferente dupa multe incercari de a reface relatia, daca aceasta scartaie, iar daca apara un alt "el" ii cam face vant actualului.
zambila
Postat pe 16 Iulie 2009 12:30
Vidar, copiii simt.Si cresc crezand ca asa trebuie sa fie...
blanca
Postat pe 16 Iulie 2009 13:22
de acord, mielutzo.
si in astfel de situatii, comportamentul se perpetueaza...
Thor
Postat pe 16 Iulie 2009 13:25
mai...nu stiu exact ce s-a spus si ce nu...ideea am prins-o din zbor...iar cu concluzia sunt de acord!!!
walkiria
Postat pe 16 Iulie 2009 17:03
walkiria, da' tu de cand zbori???
pik_nik
Postat pe 16 Iulie 2009 17:05
de cand nici nu te astepti!!!!

te si luashi de viata si de zborul meu....
walkiria
Postat pe 16 Iulie 2009 17:08
nu mai! intrasesi pe culoarul meu
pik_nik
Postat pe 16 Iulie 2009 17:09
care din idei walki??? sa-nteleg si eu zborul ...
blanca
Postat pe 16 Iulie 2009 17:11
De la: pik_nik, la data 2009-07-16 17:09:37nu mai! intrasesi pe culoarul meu


scuze...gps ul e de vina...cred ca a gresit traiectoria.
walkiria
Postat pe 16 Iulie 2009 17:13
De la: mielutza, la data 2009-07-16 17:11:23care din idei walki??? sa-nteleg si eu zborul ...


ei...de parca mai conteaza...important e ca am prins-o
walkiria
Postat pe 16 Iulie 2009 17:13
si, daca a fost ceva nevinovat te iarta usor... dar daca ai calcat putin pe bec si te-ai si intalnit cu ala...???
ai putere si iarta!!!
iertarea e o calitate si nu un "defect"...
sophia
Postat pe 18 Iulie 2009 11:21
Shadow, si iertarea are limitele ei, cateodata esti la fel de vinovat ca si partenerul, doar pentru ca permiti sa ti se faca

iar cand ti se da libertate, trebuie sa ai grija si cum uzezi de ea..

oricum faza cu "pay back", denota imaturitate, ..cand ai demnitate si o judecata sanatoasa, dupa o matura decizie si fara a fi impulsiv, iti iei bagajelul si te duci pe drumul tau..

totul e problema de alegere si asumarea ei..
kyra
Postat pe 18 Iulie 2009 11:32
Il cunosteai pe tipul de pe mess?ce sa-ti ierte?Ai mania autopersecutiei sau vrei sa-l faci gelos?Lumineaza-ma,ca nu pricep.
garbo020185
Postat pe 18 Iulie 2009 21:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imaginatia- cum o dezvoltam? 31 De la: iasomia 12 Octombrie 2009 17:33
cum sa-l recuperez? 143 De la: gia85 29 Mai 2010 14:30
Daca intr-o zi ar veni sotul/sotia si ti-ar marturisi ca s-a indragostit de altcineva cum ai proceda? 85 De la: printesa_jo 4 Noiembrie 2012 06:39
Infidelitatea e ceva stupid sau casatoria e ceva stupid? 84 De la: Ciresica 29 Septembrie 2009 06:28
nu stiu cu care sa raman 41 De la: garbo_384967 13 Noiembrie 2013 23:56
Setari Cookie-uri