mistere neelucidate

corect le am vazut pe toate chestia conspiratiei universale ....
adevarul parerea mea dupa ce am vazut mai multe documentare ,lumea e condusa de un grup de oameni bogati care hotarasc ceea ce fac cu noi
nazirra
Postat pe 27 Iulie 2009 16:15
curat adevar, coane!
Thor
Postat pe 27 Iulie 2009 16:17
de ce nu poti crede draguta ,ai impresia ca americanii au fost cei care au ales sa aiba un presedinte negru ,sau crezi ca criza asta mondiala e ceva real??????m as mira
nazirra
Postat pe 27 Iulie 2009 16:23
de ce nu poti crede draguta ,ai impresia ca americanii au fost cei care au ales sa aiba un presedinte negru ,sau crezi ca criza asta mondiala e ceva real??????m as mira
nazirra
Postat pe 27 Iulie 2009 16:35
vezi ca te balbai
acu' nu zic nu, or fi bune la ceva si conspiratiile astea, da' parca prea le vedem la tot pasul si nu de alta da' riscam sa devenim paranoici... noi, astia care inca nu suntem
Thor
Postat pe 27 Iulie 2009 16:40
thorulica,

crez ca toti avem o tara de paranoia....
iasomia
Postat pe 27 Iulie 2009 16:42
uooffff... si eu care inca mai speram ca naivu'...
da' sa stii ca asa e! pe zi ce trece parca devin din ce in ce mai convins!
Thor
Postat pe 27 Iulie 2009 16:45
merci taticu ,dar nu prea cred ca i vb de paranoia.....
nazirra
Postat pe 27 Iulie 2009 16:46
depinde de pe ce parte a baricadei privesti
partea cu credulii sau partea contestatarilor.
Thor
Postat pe 27 Iulie 2009 16:50
creduli?
NU STIUN CE SA ZIC DAR UN SIMBURE DE ADEVAR CRED CA TOT EXISTA IN TOATA TREABA ASTA UITATE LA ZEITGAIST DOCUMENTARUL SI MAI SINT CITEVA DESPRE GRUPUL BILBERG NU MAI STIU DACA AM SCRIS CORECT ....
nazirra
Postat pe 27 Iulie 2009 17:13
iubitilor, cica Biblia ar contine - codificat - tot viitorul omenirii. Nostradamus a fost un bebelush pe langa Dumnezeu...
gianiblue
Postat pe 29 Iulie 2009 10:50
gianinuco, parerea mea este ca Biblia - si implicit Apocalipsa - contin de fapt ISTORIA umanitatii si a sistemului planetar pana la un moment dat.

un exemplu: bisericile despre care se vorbeste in Apocalipsa ar putea fi planetele sistemului solar... inclusiv acea planeta care s-a dezintegrat in centura de asteroizi.
de asemenea acele "biserici" ar putea avea simultan si cate un corespondent pe pamant.
Thor
Postat pe 29 Iulie 2009 10:59
inca ceva: multi cercetatori - inclusiv regretatul Yves Cousteau dar si Robert Ballard (cel care a descoperit epava Titanicului) localizeaza potopul lui Noe in Pontus Euxinus, cand a crescut nivelul Mediteranei si s-a revarsat in fostul lac, cunoscut acum sub numele de Marea Neagra
Thor
Postat pe 29 Iulie 2009 11:05
aham, si Atlas, zeul cu povara planetara , aplica pe Vf.Omu., in Bucegii olimpieni.

si cei cu treapta a 7-a spirituala cucerita vor locui in Retezat.

dupa ce vor fi gasit comoara lui Decebal aratata acum prin faclii, noaptea, printre ferigi.

dune
Postat pe 29 Iulie 2009 11:12
duno, esti neam cu Corutz cumva?
Thor
Postat pe 29 Iulie 2009 11:16
nu mai stiu pe unde am citit ca cica romanaia va deveni brusc pamant mai sfant decat cel de la ierusalim si ca bucurestiul va de veni cel mai important loc de pelerinaj...ca suntem poporul ales .....si chestii din astea..
tutankhamon
Postat pe 29 Iulie 2009 11:16
Tut, va deveni, intr-adevar, loc de pelerinaj, da' nu pentru ca am fi popor ales ci pentru ca altii sa studieze marlania, prostia si snobismul la el acasa
Thor
Postat pe 29 Iulie 2009 11:21


chiar papa a spus cand a vizitat romania,ca aici este"gradina maicii domnului"..si nu-i de colo,ioan-paul o iubea mult pe Maicuta...

incurcate sunt caile Domnului.
iasomia
Postat pe 29 Iulie 2009 11:22
De la: Thor, la data 2009-07-29 11:16:27duno, esti neam cu Corutz cumva?



taci ca triunghiul bermudelor te-nghite!
dune
Postat pe 29 Iulie 2009 11:25
avem o tara atat de frumoasa si cu locuri minunate...unele incarcate de o adanca istorie si legenda.....peisaje de te lasa fara respiratie.....si noi ce facem????.....iiiihhhhh.....ne batem joc de ea, in loc sa profitam si sa scoatem bani din asta.....un turism bine gandit si bine facut......servicii de top in hoteluri si statiuni, investitori adusi de afara....dar stop.....aberez deja.....celor de la putere ce os le mai ramane??????
tutankhamon
Postat pe 29 Iulie 2009 11:26
De la: dune, la data 2009-07-29 11:25:26
De la: Thor, la data 2009-07-29 11:16:27duno, esti neam cu Corutz cumva?



taci ca triunghiul bermudelor te-nghite!


veniti copii mai aproape....in padurea baciu de pe langa cluj parca....
tutankhamon
Postat pe 29 Iulie 2009 11:28
De la: tutankhamon, la data 2009-07-29 11:26:57avem o tara atat de frumoasa si cu locuri minunate...unele incarcate de o adanca istorie si legenda.....peisaje de te lasa fara respiratie.....si noi ce facem????.....iiiihhhhh.....ne batem joc de ea, in loc sa profitam si sa scoatem bani din asta.....un turism bine gandit si bine facut......servicii de top in hoteluri si statiuni, investitori adusi de afara....dar stop.....aberez deja.....celor de la putere ce os le mai ramane??????



sunt de acord cu tine , avem o tara frumoasa, dar pe cine intereseaza sa faca ceva in privinta asta?
ana02
Postat pe 29 Iulie 2009 11:30
radeti voi da' pana-n 2012 va hliziti pe-aici.

ca vine alinierea, planeta va respira prin aparate, oamenii vor fi in imponderabilitate totala, adica vom scrie la calc plutind...6 luni de noapte, polii pamantului aiuriti prin ocean, nu tu padure. nu tu fraguta...scapa aia din buncare...
dune
Postat pe 29 Iulie 2009 11:31
oare e prima aliniere a planetelor observata/neobservata de om.......si vor fi atatea dezastre???? ma cam indoiesc...sincer...poate vor fi mici influente, dar nu cred ca pamantul va fi asa de brambura.....doar e ceva solid......scoarta planetei....e adevarat, sta pe o mare de magma.....dar nu prea imi vine sa cred ca polii vor fi aiurea....
tutankhamon
Postat pe 29 Iulie 2009 11:37
duno, bin' ca mi-ai zis!
sa-mi fac provizii de conserve, mama!

Tuth, polii magnetici au o frecventa de schimbare in timp.
iar alinierea planetelor -se zice- a mai avut loc la nasterea lui Isus. da', ma rog, astea-s supozitii.
hmmm... sau la nasterea mea?
Thor
Postat pe 29 Iulie 2009 11:38
De la: Thor, la data 2009-07-29 11:38:02duno, bin' ca mi-ai zis!
sa-mi fac provizii de conserve, mama!

Tuth, polii magnetici au o frecventa de schimbare in timp.
iar alinierea planetelor -se zice- a mai avut loc la nasterea lui Isus. da', ma rog, astea-s supozitii.
hmmm... sau la nasterea mea?


ana02
Postat pe 29 Iulie 2009 11:40
Parerea mea este ca mai bune sunt rezervele de ciocan.Se pastreaza mai bine.Si la o adica le poti folosi si in alte scopuri, de pilda cele constructive.
Ioana007
Postat pe 29 Iulie 2009 11:41
asa fratelo..

baga tu optimism d-ala....
iasomia
Postat pe 29 Iulie 2009 11:43
De la: Ioana007, la data 2009-07-29 11:41:49Parerea mea este ca mai bune sunt rezervele de ciocan.Se pastreaza mai bine.Si la o adica le poti folosi si in alte scopuri, de pilda cele constructive.


chiar, mey! voi ce-ati lua cu voi in buncar ?

pe tine nu te-ntreb, iaso, ca oricum n-ai incapea!


eu mi-as lua poseta, atat!
dune
Postat pe 29 Iulie 2009 11:50
ioano, o fi, tati, ca prea le spui cu foc... da' pe mine ciocanele alea ma duc cu gandul la o oarecare "stire" de acum cateva zile...

duno, in buncaru' ala mi-as lua doar o carte de colorat
(asta pentru ca numai asa ceva mi-ar lipsi, toate celelalte necesare ar fi deja acolo )
Thor
Postat pe 29 Iulie 2009 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fata blonda cu ochi albastri 30 De la: casperphantom 28 Noiembrie 2010 08:55
varsta uneori conteaza 30 De la: cicinel 2 Aprilie 2010 21:30
DECE FAC DRAGOSTE FETELE INTRE ELE 68 De la: dottoresa 23 Februarie 2012 09:32
Pleaca copilul la facultate ----cum ne descurcam cind e doar unul singur 1 De la: garbo005849 12 August 2009 13:48
Ati simtit? 241 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:28
Setari Cookie-uri