Paste fericit!

va MULTUMIM,,SI VA DORIM MULTA SANATATE?
gogu1938
Postat pe 19 Aprilie 2009 11:55
PASTE FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI,HRISTOS A INVIAT!
gaby30
Postat pe 19 Aprilie 2009 11:57
Va doresc tuturor un Paste Fericit!Multa sanatate fericire si numai implinirii! Hristos a Inviat!!!
vanesa
Postat pe 19 Aprilie 2009 12:46
HRISTOS A INVIAT !
SARBATORI BINECUVINTATE TUTUROR CREDINCIOSILOR !
Multumim echipei GARBO.
Multa sanatate si lumina in suflet sa ne dea bunul DUMNEZEU si sa nu uitam sa-i multumim ca e liniste si pace in tara si in casele noastre.Sa privim cerul senin,florile si iarba verde,sa ascultam ciripitul pasarelelor si sa ne umplem inimile de bucurie,ca viata e scurta,sa ridicam o rugaciune pt cei care nu se pot bucura deplin ,in liniste si pace asemeni noua de INVIEREA MINTUITORULUI.
Sa traim,AZI,frumos si curat,sa multumim DOMNULUI pt sanatate si viata,pt ca MAINE... nu stim de ne mai apartine...
SA AVEM O ZI SENINA SI BINECUVINTATA DE DUMNEZEU !
vivi_vica2006
Postat pe 19 Aprilie 2009 12:53
Hristos a inviat! Paste fericit TUTUROR!
gabisabau
Postat pe 19 Aprilie 2009 14:03
Christos a inviat! PASTE BINECUVANTAT SI LUMINA IN SUFLETE TUTUROR!
susidallyama
Postat pe 19 Aprilie 2009 14:43
Iepuri veseli si zglobii,
Oua rosii, bucurii,
Miei cu zurgalai la gat
Sa va tina de urat!

Pastele cu sanatate,
Zile sfinte, luminate,
Iar pe masa romaneasca
Pasca dulce sa domneasca!

Si cum postu-i pe-ncheiate
Aveti grija la bucate
De nu le udati cu vin
S-ar putea sa fie-un chin!

Soarele sa va-nsoteasca,
Bucurie-n casa voastra,
Sa petreceti fericiti
Alaturi de cei iubiti!
yyoana_62
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:55
HRISTOS A INVIAT ! PASTE FERICIT TUTUROR !
acuario
Postat pe 19 Aprilie 2009 20:13
HRISTOS A INVIAT!
PASTE FERICIT VOUA, TUTUROR!
MULT SUCCES IN CONTINUARE!
narcisuca
Postat pe 19 Aprilie 2009 20:32
Lumina Sfanta a Invierii sa aduca in sufletul fiecaruia numai bucurii ,sanatate si impliniri. Hristos a inviat ! Mariana
marjorie
Postat pe 19 Aprilie 2009 21:41
Adevarat a Inviat!
Este timpul ca speranta,credinta si iubirea sa invie in sufletele noastre aduse de Cel care este Calea,Adevarul si Viata!
netunsa
Postat pe 19 Aprilie 2009 22:17
Salut echipa Garbo si pe toti prietenii sai:sarbatori cu bucurie,inima voioasa,suflet impacat si sa traiti in armonie cu
Isus Cristos cel inviat. Paste fericit!
LadiM
Postat pe 19 Aprilie 2009 23:29
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi .Hristos a inviat !
marinela_diana
Postat pe 20 Aprilie 2009 17:21
Cristos a inviat!
Sanatate,multumire si lumina in suflet sa va aduca sfintele srbatori ale Pstelui,tuturor
galateea
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:20
La casa de oameni buni ,Dumnezeu face minuni, pune ingeri linga ea sa le rida inima....pace gind implinit si un PASTE FERICIT!! HRISTOS A INVIAT!


Scuze ca te deranjez.Am un prieten care vine de departe si are nevoie sa stea undeva.asa ca i-am dat adresa ta.Te rog primeste-l si iubeste-l.Numele lui e isus din Nazaret te iubesc si am nevoie de Tine,CRUTA-MI INIMA CU SANGELE TAU.BINECUVANTEAZA-MI CASA MEA.TRIMITE ACEST MESAJ LA 5 PERSOANE SI O SA VEZI O MINUNE!!!AMIN(mesaj)trimis de parintele Spiridon.M.Cala


sily_dragutza
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:02
mai fata...du-te in tara ta si nu mai posta tampenii...esti penibila
wife_de_zmeu
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:12
Draga Silly si altele/altii ca tine,
Cum poti tu cu mintea ta desteapta crede ca o postare pe internet a unei rugaciuni iti poate aduce o minune? Atit de putina credinta ai?
Fratilor, nu mai luati numele Domnului in desert.Credeti in Dumnezeu, foarte bine dar de aici si pina la a insira asa niste aberatii.....

Adica inainte de aparitia internetului cum ajutai tu "minunea" sa ti se intimple? Trimeteai carti postale la cite 5, 7 sau cine stie ce numar magic foloseai?
Aemulus
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:17
micabis, Hristos a Inviat...

parca a innebunit lumea...una-doua baga textul cu Dumnezeu...si mai spun ca au credinta...o doamna se lauda ca are o afacere de mare succes datorita lui Dumnezeu, alta, pe acelasi topic abera ca are un prieten care nu are unde sa stea, si il cheama Isus...

au ajuns sa se traga de sireturi cu divinitatea...Dumnezeu e prietenul lor personal, Isus e un alt prieten care are nevoie de cazare...

au ajuns fara pic de rusine, iau numele Domnului in desert fara pic de jena
wife_de_zmeu
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:22
PW, e fara cuvinte cita fatarnicie, prostie, lipsa de bun simt afiseaza exact cei ce se cred atit de aproape de Dumnezeu.
In fine, cine sunt eu sa judec...dar trebuia sa o spun ca am suportat destule pe forumul asta.
In rest, e o zi superba si ma bucur de sarbatoarea de azi si de cele ce vor vor veni.
Aemulus
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:26
pai tocmai asta e si shpilul, mica...sa aberezi fara talent despre Dumnezeu, sa te dai mare crestin si credincios, si sa fii mai gaunos decat o nuca seaca...mi se face scarba...
wife_de_zmeu
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:34
Hristos a inviat !
nikolle22_1983
Postat pe 20 Aprilie 2009 20:50
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-20 19:12:57mai fata...du-te in tara ta si nu mai posta tampenii...esti penibila
Prometeus_wife!Cat de incisiva esti uneori!Acum chiar nu era cazul.Acest mesaj l-am primit si eu pe sms si n-as putea spune ca m-a deranjat intr-atat.Daca l-ai citi mai atenta,poate ai intelege ca e o figura de stil(sa-l primim pe IIsus in casele si-n sufletele noastre...).Sarind cu critici atat de dure nu demonstrezi nimic bun.Mai mult de atat,fiecare dintre noi are dreptul la propriile convingeri si trairi.Crestinismul nu e singura religie din lumea asta,dar pamantul e destul de mare si incapator pt.toti.Nu-ti faci niciun serviciu fiind atat de malitioasa.Sarbatori luminate!
liviu_k
Postat pe 21 Aprilie 2009 08:35
poate pe tine nu te deranjeaza mass-urile...e ok...problema ta...sincer eu nu le vad rostul, se ia numele Domnului in desert fara jena...si am citit foarte atent, ca nu sunt tampita,,,dar ma intreb la ce foloseste? asa...la modul concret...

eu respect orice convingere religioasa, am prieteni catolici, am si prieteni musulmani, dar nu incercam sa ne inoportunam cu mesaje infantile, de copil de clasa a I a

si nu am fost malitioasa, malitia presupune o alta senzatie. pur si simplu e deranjant sa citesc chestii care nu au logica. sunt destui care dau copy/paste pe diverse modele...adulter, tarot, vacante, si a culminat cu isus. si la celelalte am reactionat la fel de dur, sau asta nu ai mai observat ?

si ca sa te citez...nu pot sa fiu placuta tuturor, nu ?
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Aprilie 2009 09:39
Problema la acest mesaj nu continutul ci sfarsitul lui. Cea cu timite la 5 oameni mesajul si ti se va intampla o minune. Minunea va fi cand vei considera cat esti de naiv ca urmezi acest sfat. Dupa cum am spus, Dumnezeu are si alta treaba decat sa urmareasca porcarii de genul asta. Si ma indoiesc ca un parinte a trmis un sms cu genul asta de mesaj. Daca tot vrei sa urati ceva cuiva, incercati sa scoateti ceva din suflet, din mintea voastra. Mesajele prefabricate mi se par false. Un simplu Paste fericit e mult mai curat decat un "Fie ca..."
Avand in vedere si luand in considerare ca am lipsit de Paste, sper ca ati avut un Paste linistit si fericit.
Micass
Postat pe 21 Aprilie 2009 09:59
Hristos a inviat!
Bucurie, iubire, pace si lumina tuturor membrilor echipei si forumistilor.
Delo
Postat pe 21 Aprilie 2009 12:59
Cred ca te-ai dus putin cam departe cu "luatu' numelui Domnului in desert.Sau nu mai inteleg eu limba romana...Sa fiu sincer,pana acum am avut neplacerea de a citi mesaje mai neinspirate decat asta,fiind conchise cu o amenintare grosolana(trimite-l mai departe de n ori,altfel o nenorocire se va abate...).De data asta n-am fost deranjat atat de tare de acest mesaj.Reactia ta mi se pare destul de violenta si cred ca-mi pierd vremea incercand sa-ti sugerez sa fi putin mai flexibila.Si sa clarific si asta,nu trebuie sa fi pe placul meu.La ce ti-ar folosi?Mai lipsea vreo interventie a cuiva care sa semnaleze greselile de gramatica Sa avem sarbatori frumoase si luminate.
liviu_k
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:13
liviu... no comment
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Aprilie 2009 07:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Super pachet 1 De la: garbo_4810 17 August 2012 15:42
legislatie rutiera 8 De la: ellyssa 24 Octombrie 2009 15:06
Mare inaugurare !!! !!! !!! 1 De la: AlMaiDesteptInIstorie 25 Septembrie 2009 00:05
din ce cauza nu imi mai merge sunetul la leptop 1 De la: rebysp 3 Decembrie 2011 14:27
Va invitam sa va inscrieti in comunitatea online eXPRIM! 3 De la: delly002922 21 Ianuarie 2010 11:34
Setari Cookie-uri